Francie: V dalším kostele byla nalezena poničená socha Panny Marie

Francie: V dalším kostele byla nalezena poničená socha Panny Marie

Nyní už takřka neuplyne den, aby nedošlo k podobným útokům na kostely, kaple a různá poutní místa. Jen málokdy je dopaden pachatel a pokud už tak tomu je, pak jde vždy o některého z multikulturních obohacovačů.  Jde o totožnou praxi, k jaké dochází  ve všech islamizovaných zemích. Právě útoky na svatostánky (ať už křesťanské, hinduistické nebo buddhistické) jsou běžné v zemích, kde je již islamizace v nezvratném stavu podobně, jako je tomu ve Francii…

V obci Sainte-Anne-d’Auray v oddělení Morbihan byla nalezena socha Panny Marie (na fotografii výše), která ležela převrácena na oltáři Scala Santa, když předtím stála na podstavci v kostele. Byla to nehoda nebo zákeřný čin? Socha byla nalezena v tomto stavu v sobotu 21. srpna.  Podle Ouest-France komunita zavolala policii, aby zjistila, co se mohlo stát. Na první pohled byla socha při pádu rozbita a poškozena. Pravděpodobně bude muset být renovována, než bude moci být znovu umístěna na svém místě.

Kostel je ve vlastnictví obce a je památkově chráněný. Starosta města Roland Gastine varuje, že vyšetřování tohoto případu by mohlo mít následky, zejména pokud bude identifikován pachatel nebo pachatelé vandalismu. Tento nový incident přichází krátce poté, co byla v úterý 17. srpna nalezena v Plouay další poničená socha Panny Marie.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: V dalším kostele byla nalezena poničená socha Panny Marie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.