Polská církev je jako Bergoglio – chce vítat džihádisty

Polská církev je jako Bergoglio – chce vítat džihádisty

Církev – ať už z jakékoli evropské země – vesměs muslimskou invazi podporuje a mnohdy – jako například v Německu – ji dokonce sponzoruje. Vždyť i hlavním sponzorem německých pašeráckých neziskovek, které provozují lodě ve Středozemním moři, je německá církev. Nejinak je tomu i v Polsku, které mnoho lidí považovalo za jakousi hráz proti muslimské invazi. Církev tam však podobně, jkao jinde, invazi vesměs podporuje.

Invazisté, kteří už nějakou dobu mířili z Běloruska do Litvy a Lotyšska, se nyní, když si obě země začaly lépe střežit hranice,  soustředili na hranice s Polskem.

Polsko-běloruské hranice jsou pro většinu islámských útočníků konečnou zastávkou. A nyní se děje to, co je v západních zemích EU již běžnou praxí: církve jsou masivně oddány přijímání nezvaných hostů. A to samozřejmě pod jménem „dobročinnosti“, jako by Kristus neřekl „budete milovat svého souseda jako sebe“, ale „budete milovat svého souseda více než sebe a svoje krajany“. To, že se nejedná o cynickou poznámku, dokazuje politika v Německu, kde  místní obyvatelé odchází do důchodu s několika sty eury měsíčně, zatímco za údajného „nezletilého uprchlíka bez doprovodu“ (MUFL) musí daňový poplatník platit až 6 000 eur měsíčně. Nezáleží na tom, zda jde o zločince nebo jen „normálního“ žadatele o azyl.

A v tomto smyslu píše předseda Rady Polské biskupské konference (CEP) pro migraci a poutě, biskup Krzysztof Zadarko, ve zprávě o údajných „uprchlících“, kteří nyní chtějí jet do Polska:

„Humánní a evangelická reakce na problémy migrantů a uprchlíků nesmí být nikdy omezena nebo pozastavena žádnou jurisdikcí. Pohostinnost vůči cizinci je jedním z charakteristických rysů naší víry.“

A dále:

„Jsme si vědomi složitosti geopolitických podmínek, které vedou k současným migračním procesům. Jsme přesvědčeni, že donucovací orgány plně dodrží mezinárodní závazky vůči žadatelům o ochranu, včetně práva podat žádost o mezinárodní ochranu.“

Duchovní věnovali zvláštní pozornost situaci v Usnarz Górny, na hranici s Běloruskem, kde invazisté z Afghánistánu stále táboří. Mezi nimi „jsou také ženy a děti“, uvádí fakt.pl. (Poznámka: všimněte si mnoha žen a dětí mezi táborníky z tábora, o němž web píše, na obrázku výše).

Rada CEP pro migraci a pouť poukázala na to, že i když mají mocní právo podniknout kroky proti nelegální migraci, nesmí zapomínat na lidská práva. Jaká lidská práva má církev na mysli? Například právo emigrovat z Běloruska do EU, kde má být džihádistům poskytnuta bezplatná péče – například v Německu – prostřednictvím balíčku all inclusive. Nebo právo vybrat si požadovaný cíl, a to tam, kde je nejpohodlnější „hledat ochranu“. Případně si sem tam někoho okrást, oloupit, podřezat, znásilnit….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Polská církev je jako Bergoglio – chce vítat džihádisty

  1. Pripomínam,že Poľsko je najkatolíckejšou krajinou sveta – paradoxne s fašistickým diktátorom a nebezpečným iredentistom židovského pôvodu na čele vlády. Morawiecki sa už neraz vyjadril,že západ Bieloruska a Ukrajiny patrí navždy Poľsku a tajne túži aj po spoločnej hranici s Maďarskom na Slovensku – presne ako Pilsudski. Musím dodať aj to,že proti masovému dovozu migrantov napr. z Ukrajiny a Vietnamu Morawiecki nikdy nič nepodnikol, podobne ako Orbán.
    Slovenská rímskokatolícka cirkev zatiaľ nemá koho vítať, ale nepochybujem, že o pár mesiacov sa vyjadrí podobne ako poľskí biskupi…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.