Kanárské ostrovy: Loď plná Afričanů připlula na pláž mezi turisty (video)

Kanárské ostrovy: Loď plná Afričanů připlula na pláž mezi turisty (video)

Zvolit si v posledním asi roce jako cíl dovolené Kanárské ostrovy, může mnohdy znamenat docela dobrodružný zážitek. Stále častěji totiž turisté zažívají totéž, co zažili před pár dny ti, kteří si užívali krásného slunečného dne na pláži, jak můžete vidět na videu níže.

Kromě 228 lodí s 8 717 ilegály z různých afrických oblastí, které již letos přistály na Kanárských  ostrovech,  v úterý kolem 15:30 připlula na ostrov Lanzarote  další loď s 50 cestujícími (všichni muži).

Jak oznámily místní úřady, této lodi se opět podařilo dostat se na pláž Jablillo v Costa Teguise. Stejně jako u jiných příchozích dříve, někteří muži raději rychle utíkali co nejdál od pobřeží.

Úředníkům městské policie se ve spolupráci s hlídkami Guardia Civil zatím podařilo najít více než dvacet z nich. Nelegální přistěhovalci byli opět osobami maghrebského původu.

Jak potvrzuje zpráva Centra pro koordinaci mimořádných a bezpečnostních opatření Kanárských ostrovů, ve středu v noci se nacházela další loď, které hrozilo ztroskotání, ve vodách východně od Lanzarote. Záchranná loď pak vyzvedla 28 cestujících a přivezla je do  přístavu. Opět se jednalo o ilegály ze států Maghrebu, kteří uvedli, že na lodi bylo 39 lidí, proto vzápětí začalo pátrání po pohřešovaných.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Kanárské ostrovy: Loď plná Afričanů připlula na pláž mezi turisty (video)

  1. Takových nových turistů na Kanáry, to budou mít hoteliéři radost, i když možná také ne, a možná se z nich také vyklubou obohacovači přinášející trochu jiný kód života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.