„Pomozte finančně i dary romské rodině s 12 dětmi,“ nabádá čtenáře redaktor Primy

„Pomozte finančně i dary romské rodině s 12 dětmi,“ nabádá čtenáře redaktor Primy

Dnes musím reagovat na tento článek na stránkách Prima CNN. Takovou snůšku demagogie a nesmyslů jsem už dlouho neviděla.  Redaktor navštívil cikánskou rodinu v Ostravě, kterou prý čas od času vyhledá (neustále se stěhují, takže neví, kde je hledat) a zjišťuje, jak se jeho známí mají. Z návštěvy pak udělá reportáž, kterou chce očividně podnítit ty nenažrance, kteří mají – na rozdíl od této cikánské rodiny –  plné ledničky, k solidaritě.

Redaktor chtěl očividně vyvolat v lidech soucit, ovšem to měl navštívit třeba nějaký ústav pro postižené děti, dětskou onkologii, psí útulek apod. Tam všude by asi nějaký ten soucit vyvolal. Ovšem představit nám rodinu, jejíž členové se nekontrolovatelně množí, zatímco se válí doma nadávkách, a chtít přitom vyvolat soucit, to už snad ani nemohl myslet vážně.

Celým článkem se prolínají povzdechy redaktora, který poukazuje na to, že ti chudáci mají opět prázdnou lednici. Nutno podotknout, že od roku 2013, kdy rodinu (tehdy 12 člennou – tedy rodiče a 10 dětí) poprvé navštívil, se slušně rozmnožila. Nyní je rodina již 23 členná, neboť rodiče přidali k původním 10 další dvě děti, o zbývajících 9 se postaraly dcery, naposledy sedmnáctiletá.

Při návštěvě redaktora neustále matka (a zároveň i babička) rodiny upozorňovala na to, že by s ní měl zajít do obchodu na nákup. Ten se nakonec vydal nakoupit potraviny pro velkou rodinu a ze svého utratil 2200Kč. Je samozřejmě plně věcí redaktora, za co utrácí své peníze a klidně jim může dát celý svůj plat. Je to čistě jeho věc. Ovšem uvědomuje si, že tím podporuje parasitismus této rodiny? Vždyť téměř všichni žijí z dávek a příspěvku na bydlení, někteří starší synové už poznali kriminál. Jak jinak…

Redaktor také uvádí, že otec (a děda) rodiny má 67 let, matka 48 let, přičemž se snaží nás přesvědčit, že kdysi – ještě za komunistů (když byla samozřejmě příživa trestná) – prý pracoval 35 let v dolech. Za tohoto režimu už je ovšem na dávkách (a manželka na nekonečné mateřské). Ovšem jak mohl otec rodiny, kterému bylo v roce 1989 pouhých 35 let, pracovat 35 let na šachtě? To tam začal makat ihned po svém narození a v dolech strávil čas kojenecký, batolecí, dětský i pubertu? Opravdu z nás chce dělat redaktor blbce?

Také mne dorazily některé výroky redaktora, kterému se nelíbí, že bílé rodiny mají většinou plnou ledničku, zatímco lednice cikánské rodiny zeje prázdnotou. Jenže zapomněl dodat, že tyto rodiny nejsou kompletně na dávkách, protože minimálně jeden z rodičů pracuje – a především – mají dnes většinou 1 – 2, maximálně 3 děti. Pak si samozřejmě tu plnou ledničku mohou dovolit. Rozplývat se tak nad tím, jak je ta rodinka s 12 dětičkami a 9 vnoučaty krásně sehraná a láskyplná a do toho nadávat na nespravedlnost systému, který je nechá hladovět, je skutečně k pláči. Jeden by opravdu slzu uronil. Avšak ne soucitem s rodinkou povalečů, ale nad smýšlením redaktora.

Skutečně si redaktor myslí, že je v pořádku, aby se někdo nekontrolovatelně množil a ještě natahoval pracky? Namísto toho, aby podotkl něco o antikoncepci (alespoň směrem k dcerám, když už matka zřejmě s porody skončila), vymezuje se vůči většinové společnosti, která dopustí, aby ti chudáci neměli co do huby.

Nová doba je ty pracky prostě naučila natahovat. Zodpovědnost je slovo, které toto etnikum (čest výjimkám) nezná a neučí zodpovědnosti ani své potomky, kteří v překotném množení vesele pokračují. A pak čekají s napřaženou rukou, že se o jejich děti postará majorita. A ona se také – i díky politikům, kteří patřičně nastavili zákony –  stará, neboť dávky jdou právě z daní té majority, které redaktor vyčítá plné ledničky.

Nebudu dál komentovat každé slovo redaktora, ostatně, článek si můžete sami přečíst a udělat si patřičný názor. Nicméně, neumím si představit, jak by to u nás vypadalo, kdyby všichni žili stejným stylem života jako tato rodina, kterou redaktor tak obdivuje a lituje.

A jak to bude vypadat třeba za 10 nebo 20 let, až se tato menšina ještě víc rozmnoží? A do toho se třeba namnoží i ti Afghánci, kteří nám sem byli nedávno dovezeni pod přezdívkou „tlumočníci“ a další obohacovači, kteří se k nám logicky „přelijí“ ze sousedního Německa a Rakouska, neboť ani tyto země nejsou nafukovací. Lze navíc předpokládat, že si cikáni s Afghánci docela „sednou“, vždyť jsou etnicky příbuzní (cikáni pochází z oblasti dnešního Pákistánu).

Tak co, vážení čtenáři, poslechnete redaktora a pomůžete – hmotnými a finančními dary –  rodince, která je i beztak živena z vašich daní??

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “„Pomozte finančně i dary romské rodině s 12 dětmi,“ nabádá čtenáře redaktor Primy

  1. Vodca slovenských vlastencov Marián Kotleba vyriekol krutú pravdu, keď už pred mnohými rokmi vyhlásil,že väčším problémom než samotní Cigáni a ich zločiny sú ich ochrancovia každého druhu. Teda neomarxistickí politici, mimovládky, EÚ a zástupcovia Európskej komisie v členských štátoch /vlastne kolóniách/ , europoslanci, Európsky súd pre ľudské práva, Rada Európy, Sorosova mafia, cigánske politické strany /u nás našťastie bez akéhokoľvek vplyvu/, zhovievaví sudcovia a prokurátori , liberálni ministri spravodlivosti a podobne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout