Švédsko: Střelba v nákupním centru za bílého dne – jeden mrtvý

Švédsko: Střelba v nákupním centru za bílého dne – jeden mrtvý

K podobným přestřelkám na veřejnosti dochází ve Švédsku už prakticky každý týden, přičemž většinou podobně, jako zřejmě i v tomto případě, dochází k vyřizování účtů mezi gangy. Ovšem právě fakt, že k těmto incidentům dochází stále častěji na veřejnosti a za bílého dne, znamená, že nikdo si už nemůže být jist, že se nestane náhodnou obětí. Dějištěm pak bývají zpravidla multikulturně obohacované čtvrti, kam se i policisté běžně bojí vyjíždět…

Jeden člověk byl zastřelen v nákupním centru v muslimy ovládané multikulturní čtvrti Linköpingu.

Střelba se odehrála krátce po 13. hodině v Beardstorpu v severozápadním Linköpingu. Na místo dorazilo několik policejních vozů a sanitek.

Muž ve věku 30 let byl údajně zasažen několika výstřely, přičemž jednou se pachatel trefil do hlavy. Svědci na místě také uvedli, že bylo vypáleno několik výstřelů.

„Slyšel jsem pět výstřelů, byl jsem vyděšený a vběhl na schodiště,“ řekl anonymní svědek televizi SVT financované daňovými poplatníky.

Záběry kolující po internetu ukazují mrtvého zakrváceného muže, který stále sedí v křesle v restauraci v obchoďáku. Na místě došlo po útoku k nepokojům. Maskovaní policisté zatkli v obchodním centru Beardstorp jednu osobu. Policie oznámila, že bylo zahájeno vyšetřování vraždy a žádá svědky útoku o informace.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

One thought on “Švédsko: Střelba v nákupním centru za bílého dne – jeden mrtvý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.