Afghánci, kteří zapálili tábor Moria, dostali 10 let vězení (video)

Afghánci, kteří zapálili tábor Moria, dostali 10 let vězení (video)

Možná si ještě pamatujete na loňský požár řeckého tábora Moria, kde žilo asi 10 tisíc invazistů, většinou z Afghánistánu, ale i z jiných muslimských zemí. Připomínám, že tábor zapálili vloni v září Afghánci,  přičemž vše bylo předem dohodnuto. Na nápad přišli zaměstnanci jisté německé neziskovky, přičemž samotné realizace se pak ujali právě nyní odsouzení Afghánci.

Vzhledem k tomu, že vše bylo dohodnuto předem, mělo osazenstvo tábora čas nejen z tábora včas zmizet, ale také si s sebou vzít vše důležité, takže nikdo nebyl zraněn a nedošlo ani k závažným škodám na jejich majetcích. Požár měl jeden hlavní cíl: dostat džihádisty dál do Evropy. Nikdo z nich totiž nechtěl zůstat na ostrově Lesbos, většina mířila jinam, většinou do Německa, Francie, Velké Británie nebo Švédska.

Po požáru skutečně přišla okamžitá reakce všech evropských vítačů, takže například Německo si ještě donedávna (a to i v období lockdownů) pravidelně letecky přiváželo osazenstvo vyhořelé Morie.

Mnohé další státy následovaly Německo a také si během posledního téměř roku přivezly pěkných pár tisíc obohacovačů. O osazenstvo tábora byl značný zájem, projevili ho například i Piráti, kteří chtěli přivézt asi 500 obyvatel tábora, naštěstí jim plán nevyšel. Po táboře Moria začala postupně hořet mnohá další azylová zařízení po celé Evropě, nejznámější byl například požár tábora Lipa v Bosně vloni v prosinci, kde dokonce část osazenstva tvořili i bývalí obyvatelé Morii. Šlo vlastně o ty, kdo se vydali do západní Evropy po vlastní ose….

Nyní tedy došlo k soudu se čtyřmi Afghánci, kteří se aktivně zapálení tábora ujali, přičemž se při své idiocii neváhali ani při činu natočit:

Řecký soud odsoudil čtyři žadatele o azyl z Afghánistánu k 10 letům za mřížemi za jejich podíl na požáru, který loni zničil největší přistěhovalecký tábor v Evropě Moria na středomořském ostrově Lesbos.

Muži byli shledáni vinnými ze žhářství s rizikem pro lidský život, uvedl soud v sobotním verdiktu. Obhajoba tvrdila, že jejich klienti byli falešně obviněni svědkem, a uvedla, že rozsudek byl „nepředstavitelným odsouzením bez důkazů“.

Právníci již dříve podali žádost, aby tři z obžalovaných byli souzeni soudem pro mladistvé, protože v době požáru jim nebylo 18 let, ale soudce to zamítl. Proti rozsudku se již odvolali, ale nemá odkladný účinek a odsouzení budou okamžitě posláni do vězení.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánci, kteří zapálili tábor Moria, dostali 10 let vězení (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.