Počet žádostí o azyl v Německu prudce vzrostl

Je to vlastně logické. S tím, jak v posledním zhruba půlroce vzrostla invaze z Afriky, musí v různých zemích na trase narůstat i počty žádostí o azyl, nicméně většina z těch, kdo míří nejen z Afriky, ale i ze zemí Středního a Blízkého východu do Evropy, má za cíl Německo. Ovšem je třeba si uvědomit, že Německo není nafukovací, jen v případě těch, kdo přišli mezi lety 2015-2020, Německo přiznává 2 miliony žádostí o azyl, přičemž skutečné počty budou zřejmě nesrovnatelně vyšší, neboť ne každý je v zemi legálně a figuruje mezi žadateli o azyl. Mnozí invazisté zapadnou do muslimských ghett, kde se živí třeba prodejem drog, zbraní nebo prostitucí.

Je jasné, že Německo nemůže dlouhodobě nápor žadatelů o azyl zvládat, obzvlášť, když si většina z příchozích postupně slučuje své rodiny. Připomínám, že navíc všichni Syřané, kteří přišli do Německa v roce 2015, letos dostávají německé občanství, zbytek jej má dostat v roce 2023. Tito „Němci“ – byť často členové ISIS, Al Kajdy a jiných bojůvek – jsou – nebo velmi brzy budou –  již právoplatnými občany EU.

V současné době pak proudí do Německa do značné míry ti, kdo ještě nedávno přecházeli tzv. balkánskou trasu, na níž byl hlášen značný pohyb asi poslední 2 měsíce. Tomu by odpovídaly i nejčastěji hlášené národnosti žadatelů  o azyl. Lze předpokládat, že invaze z Afriky dorazí do Německa v průběhu léta a podzimu.

Počet žadatelů o azyl v Německu se v květnu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku výrazně zvýšil, informovalo v úterý rádio Deutsche Welle s odvoláním na Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF). V květnu obdržely německé úřady 8 278 žádostí o azyl, z nichž více než 3 700 bylo od žadatelů ze Sýrie, téměř 1 600 od afghánských občanů a asi 650 od  Iráčanů.

Pro srovnání, v květnu loňského roku, kdy platila přísná cestovní omezení, obdržely německé orgány pouze 3 777 takových žádostí.

Mathias Middelberg, mluvčí parlamentní skupiny CDU/CSU pro vnitřní záležitosti, však varoval, že počet přistěhovalců překračujících Středozemní moře by se mohl opět zvýšit. V mnoha případech by však důvodem měla být „ekonomická migrace a ne lidé prchající ze strachu“, poznamenal.

K uvedenému jen dodávám, že na jeden z hlavních motivů invaze do Německa eurosoudruzi velmi rádi zapomínají. Jenže to by museli přiznat, že má Německo problémy. Tím důvodem je džihád…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Počet žádostí o azyl v Německu prudce vzrostl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout