Ve španělské Ceutě jsou i džihádisté ze Sýrie, mířící do Evropy

Ve španělské Ceutě jsou i džihádisté ze Sýrie, mířící do Evropy

Už mnohokrát jsem upozorňovala, na to, že údajná porážka tzv. Islámského státu se nikdy nekonala, došlo pouze k jeho přesunům. IS ve skutečnosti neskutečně posiluje, mnoho buněk již bylo odhaleno i v Evropě, ovšem lze předpokládat, že se jedná jen o špičku ledovce.

Bylo celkem jasné, že se mnoho hrdlořezů ze Sýrie posléze přesunulo do Afriky, kde souběžně hned v několika zemích probíhá násilný džihád mečem. Nicméně africké islámské bojůvky jsou již dostatečně silné a není zde ani patrná přílišná snaha je zastavit, takže bylo už asi rok nazpět jasné, že další štací bojovníků z IS bude Evropa.

Část džihádistů se do Evropy přemístila již v době, kdy došlo k útlumu jejich aktivit na území Sýrie, nyní se sem přesouvají další džihádisté z Afriky. Jde jak o džihádisty původem z afrických zemí, tak o ty, kteří pochází ze zemí Středního a Blízkého východu, přičemž Afrika pro ně byla jen jednou ze štací na cestě násilného džihádu. Nyní se vojáci chalífátu dostávají do Evropy jak přes Itálii, tak přes Španělsko.

Podle španělských zpravodajských služeb (CNI) mohla minulý týden překročit hranici do Španělska řada teroristů vracejících se ze syrského konfliktu. V současné době se CNI snaží lokalizovat radikály, kteří byli sledováni marockými protiteroristickými jednotkami předtím, než údajně využili humanitární krize a vstoupili do Španělska.

Zdroje španělské rozvědky potvrdily, že Španělsko spolupracuje s Marokem, aby se pokusilo zjistit, kde se nacházejí hledané osoby. Skupina, která se skládá z nejasného počtu teroristů, překročila hranici mezi pondělím a úterým. Marocké zpravodajské služby sledovaly několik osob ze Sýrie, ale ztratily je z dohledu.

Během minulého týdne CNI posílila svou přítomnost v Ceutě, stejně jako Civilní garda a Národní policie.

Španělské zpravodajské služby také potvrdily, že mezi 9 000 nebo 10 000 lidmi, kteří překročili hranici mezi pondělím a úterým, se vplížili i členové marocké armády, kteří se mísí s ostatními ilegály.

Od pondělí byly stovky údajně nezletilých ilegálů umístěny do pěti center. Včera byl v rekordním čase otevřen sklad, který byl dříve supermarketem a vláda autonomního města ho vybavila armádními lůžky pro 283 údajně nezletilých, kteří se mohli poprvé po šesti dnech osprchovat ve slušných podmínkách.

Městská vláda odhaduje, že kromě 1000 údajně nezletilých se po městě potuluje dalších 500 ilegálů a řada z nich, jejichž počty nelze odhadnout, se skrývá v domech muslimských rodin.

Kromě masivního přílivu Maročanů a subsaharských Afričanů dorazil do Ceuty vůdce Voxu Santiago Abascal, přičemž v místě ho přivítala demonstrace zastánců muslimské invaze. Abascal zde poté uspořádal tiskovou konferenci. Během odpoledne desítky demonstrantů protestovaly proti tomu, co považovali za „provokaci“, a když se pokusili se Abascalovi zablokovat výjezd z parkoviště.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Ve španělské Ceutě jsou i džihádisté ze Sýrie, mířící do Evropy

  1. Sekulárny vodca Sýrie a statočný bojovník proti cudzím hrdlorezom dr. Asad opäť vyhral prezidentské voľby, ktoré samozrejme „vyspelý“ svet neuznáva. Zločincom z EÚ, USA či NATO však nevadia dennodenné zverstvá páchané Saudskou Arábiou /kde sa nikdy žiadne voľby nekonali/ ani ostatnými ropnými despociami ani Tureckom.Povedzme ani jediný člen Európskej komisie od jej vzniku nikdy nenavrhol ani symbolické sankcie proti RIjádu, ale na „trucujúce“ štáty ako Rusko, už spomínaná Sýria, Venezuela či najnovšie Bielorusko ich von der Leyen a jej mafia uvaľujú veľmi často.

  2. Je to tak, armáda bojovníků IS se vyloďuje v Evropě a chystá partizánskou válku. Jsou trpěliví, počkají ještě chvíli, než jich bude více a až se dostatečně naplní jejich skladiště zbraní v Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout