Padesát Somálců se utábořilo na mostě ve Florencii

Padesát Somálců se utábořilo na mostě ve Florencii

V souvislosti s vystěhováváním některých ghett nyní dochází k různým akcím afrických vetřelců, kteří požadují domy či byty a samozřejmě i legalizaci jejich pobytu. Dnes jsem už psala o demonstraci v Římě, nicméně ve Florencii to pojali ještě poněkud svérázněji.

Po nátlakové akci dnes získala skupina Somálců ubytování, které těmto squatterům nabídla obec. Bydlení tak poskytli asi padesáti Somálcům, kteří tábořili na ulici po včerejším vystěhování, budovy  ve Florencii, v níž pobývali nelegálně.

Obyvatelé zrušeného ghetta, všichni Somálci, tábořili se stany na mostě, který spojuje Via Baracca s Piazza Puccini (viz titulní obrázek).

Podle zpráv protest skončil i díky pomoci šéfky somálské komunity Florence Osman Gaalové. Provoz na mostě byl znovu obnoven dnes v 16:30.

Na celý den uzavřeli most, protože byli vyhozeni z nelegálního ghetta. A nyní se „dohodli“, že budou žít jako „zápaďáci“ po intervenci jednoho ze svých zástupců.

Podle policie ovšem bude obžalováno asi deset militantů kolektivní „Metropolitní antagonistické iniciativy“, přítomných od včerejška na místě, kde rozdmýchali protesty okupantů a také  přinesli stany. Údajné trestné činy jsou porušení veřejné služby, podněcování k trestnému činu a urážky veřejných činitelů.

Dnes se k této záležitosti vyslovil i vedoucí hnutí Forza Italia v Regionální radě Marco Stella, který vyzval magistrát, aby našel rychlé řešení: „Je nepřijatelné – řekl – aby skupina lidí, v tomto případě somálských přistěhovalců, obsadila ulici ve městě, což pak způsobilo dopravní problémy s následky v celé oblasti“.

No, hlavní je, že si vyřvali vše, co chtěli. A statisíce, ne-li miliony Italů bez domova, můžou dál pobývat na ulici…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Padesát Somálců se utábořilo na mostě ve Florencii

  1. Bez deportací zpět do Afriky nepůjde zajistit bezpečnost ve státě. S touto Italskou vládou je to bludný kruh, čím více výdajů na migranty, tím více si Itálie půjčí od EU a tím víc jí bude muset poslouchat. A EU tím víc bude „tlačit“ na členské státy státy aby přijímaly, včetně nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout