Také ve Francii financuje církev muslimům mešitu

Také ve Francii financuje církev muslimům mešitu

Už dlouho upozorňuji na to, jak zejména po nástupu Bergoglia na post papeže sílí podpora islamizace Evropy ze strany církve. A to nejen katolické, úplně stejně podporují islamizaci i evangelíci. Jde jim snad skutečně o nějaký postupný přechod k islámu, aby si církev udržela své ovečky, byť pod právem šaría? Vždyť to není tak dávno, co jsem zde upozornila na to, že jistý švédský církevní hodnostář navrhl, aby se stal Mohamed i křesťanským prorokem.

O Bergogliově přibližování k islámu snad ani nemá cenu hovořit, jde o všeobecně známou věc. Církev samozřejmě podporuje islamizaci i tím, že financuje muslimskou invazi. A to nejen osobou papeže, ale také na národních úrovních. Promigračním neziskovkám přispívají církve v mnoha zemích, přičemž například ta německá je pověstná svým financováním pašeráckých lodí, které pak plují pod vlajkou Antify. Tedy jde o poněkud bizarní spojení extremistů z Antify s pánbíčkáři.

Nedávno jsem zde psala o případu nigerijské církve, která postavila muslimům mešitu i přesto, že v Nigérii den co den dochází k zabíjení křesťanů a vypalování kostelů, samozřejmě rukami muslimů. Ovšem církev podporuje muslimy i v Evropě. A není to jen o tom, jak v některých zemích poskytují muslimům k modlení kostely, které se snad časem skutečně promění v mešity. Ostatně, neustále k přeměně nějakého toho kostela v mešitu v Evropě dochází.

tato mešita bude spolufinancována církví

V islamizované Francii, kde jsou již mnohé lokality plně v rukou muslimů a pod nadvládou práva šaría, se však církev k islamizaci staví stejně vstřícně, jako v Německu, Švédsku či Itálii. Tomu napovídá i poslední případ.

Diecéze v Tours darovala peníze na výstavbu místní mešity. Biskup Vincent Jordy (titul. obr.) zdůvodnil svůj dar 15. dubna skutečností, že v době návštěvy města Jana Pavla II. v roce 1996 místní muslimové přispěli symbolickým darem, který chtěla nyní diecéze oplatit. Katolický biskup dodává, že už v roce 2015 darovala diecéze Auch – kterou Jan Pavel II. nikdy nenavštívil – 5000 eur na mešitu.

V roce 732 vyhrál Charles Martel slavnou bitvu  proti mohamedánské armádě Abdula Rahmana Al Ghafiqiho, čímž došlo k odvrácení islamizace Francie. Dnes má město Tours 5 hojně navštěvovaných mešit a 17 farností, jejichž kostely zdaleka tak hojně navštěvovány nejsou. To, co se podařilo kdysi odvrátit, se dnes nikdo odvracet ani nesnaží. A rozhodně nejde jen o Francii…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *