Katolická církev postavila muslimům mešitu v zemi, kde muslimové denně vraždí křesťany

Katolická církev postavila muslimům mešitu v zemi, kde muslimové denně vraždí křesťany

Od nástupu Bergoglia na jeho post je stále jasnější, že je to právě církev (a to dokonce nejen katolická), kdo má s islamizací světa pomáhat. O papežově sbližování s islámem a jeho podpoře muslimské invaze do Evropy už dnes ví snad každý, snad i jeho nejvěrnější ovečky. Podobně se chová i německá evangelická církev nebo v Itálii církev katolická, které v obou případech velmi štědře finančně podporují pašerácké neziskovky, jenž jsou hlavní oporou muslimské invaze do Evropy.

Nicméně v tento moment vrcholí islamizace Afriky, proto jsou tam snahy o přeměnu nemuslimských zemí na islámské chalífáty s právem šaría mnohem viditelnější. V zemích jako Nigérie nebo Mosambik nyní dochází k velmi krvavému džihádu mečem. Denně jsou tam popravovány desítky až stovky nemuslimských obyvatel, jsou vypalovány kostely a unášeny křesťanky, které jsou po vzoru pákistánského džihádu násilně konvertovány. Jde tak jen o předzvěst toho, co čeká za pár let Evropu, proto je důležoté vše, co se nyní v Africe děje, sledovat.

I když se to stalo v Nigérii, je to symbol toho, co se dnes děje po celém Západě. Nemuslimové jsou vůči muslimům velkorysí, vstřícní a laskaví, aniž by se nějak zvlášť zajímali o možnost, že ne všichni příjemci jejich štědrosti by mohli mít zájem o opětování jejich laskavosti. Biskup Stephen Mamza z římskokatolické diecéze Yola staví v Yole domy pro lidi, kteří přišli o své domovy kvůli džihádistické teroristické činnosti islámské skupiny Boko Haram, jejíž oficiální název je Lidé oddaní prorokovu učení pro džihád. Vzhledem k tomu, že mnozí z vysídlených jsou muslimové, o kterých si Boko Haram nemyslel, že jsou dostatečně islámští, biskup Mamza jim také postavil mešitu. A to v situaci, kdy v jeho zemi muslimové denně vypálí několik kostelů…

Biskup Mamza v nedělním rozhovoru v nigerijském časopisu Punch vysvětlil, že v určité fázi žilo v jejich církevní diecézi přes 3000 lidí, proto přemýšleli o tom, co by mohli udělat pro zlepšení jejich životní úrovně. Nakonec i s pomocí německé charity v lednu loňského roku zahájili výstavbu 86 bytů, které mají být postaveny pro 86 rodin, které jsou stále v provizorním táboře. Na sídlišti postavili kostel, mešitu a školu.

Mamza tvrdil, že stavba mešity byla jednoduchým charitativním činem: „V první řadě, když jsme hostili tyto lidi, nediskriminujeme žádného z nich. Neptali jsme se, k jakým náboženstvím patří; nežádáme o jejich církevní denominaci; jen jsme s nimi zacházeli jako s lidskými bytostmi, které potřebují pomoc, bez ohledu na jejich náboženství nebo kmen. Pokud jsme byli schopni postavit domy pro všechny z nich a také postavit kostel pro křesťany, pak je jen otázkou spravedlnosti, že také poskytujeme prostor uctívání pro několik muslimů. Proto také stavíme mešitu pro muslimy, když jsme stavěli kostel pro křesťany.“

Biskupovo gesto se nelíbilo mnoha křesťanům v zemi, kde islámští džihádisté v březnu zavraždili katolického kněze, v únoru vypálili katolický kostel do základů a kde džihádisté v roce 2020 zabili 2200 křesťanů, což je v průměru šest denně.

Jak sami vidíte, tak i v zemi, kde již naplno probíhá džihád mečem, se muslimům podlézá. Bylo by naivní si myslet, že v Evropě toto podlézání někdy skončí. Ostatně, jistě není náhoda, že na stavbě bytového komplexu s kostelem a mešitou v Nigérii se podílelo i Německo…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Katolická církev postavila muslimům mešitu v zemi, kde muslimové denně vraždí křesťany

  1. Na mne to činí dojem, že jak křesťanům ubývá oveček, tak se raději spojí s lidmi knihy proti agnostikům a ateistům (?) . Jinak si tu jejich spolupráci nedovedu vysvětlit, asi dle moudra „nepřítel mého nepřítele je můj přítel “ (?) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout