18 vojáků v aktivní službě z těch, co podepsali výzvu Macronovi, půjde před vojenský soud

18 vojáků v aktivní službě z těch, co podepsali výzvu Macronovi, půjde před vojenský soud

Jak už víte, tak generálové ve výslužbě, ale i aktivní vojáci, podepsali výzvu Macronovi, v níž upozorňují na velmi tristní situaci Francie. V dopise upozorňují na islámské hordy, které vytvářejí stále rozsáhlejší ghetta a na vznikající občanskou a rasovou válku.

Osmnáct francouzských vojáků, kteří byli identifikováni jako signatáři dopisu varujícího prezidenta Emmanuela Macrona před hrozící občanskou a rasovou válkou, stane před vojenským soudem“, řekl náčelník generálního štábu ozbrojených sil.

„Každý z identifikovaných vojáků a důstojníků předstoupí před vyšší vojenskou radu“, řekl  náčelník generálního štábu ozbrojených sil generál Francois Lecointre. Dodal, že všichni budou vystaveni disciplinárním sankcím, přičemž v některých případech to bude znamenat, že jim bude znemožněno získat nejvyšší hodnosti.

„Věřím, že čím vyšší je odpovědnost, tím silnější je povinnost neutrality…,“ řekl generál. Náčelník generálního štábu také řekl, že ti z generálů ve výslužbě, kteří kontroverzní dopis podepsali, by mohli být potenciálně nuceni opustit vojenskou službu a odejít do plného důchodu.

„Každý z těchto generálů předstoupí před vyšší vojenský tribunál. V důsledku tohoto postupu podepíše prezident republiky dekret o jejich odchodu do důchodu,“ řekl Lecointre .

Tuto silnou reakci vyvolal otevřený dopis, ve kterém se uvádí, že země směřuje k občanské a rasové válce, podepsaný několika bývalými vysoce postavenými vojenskými pracovníky a stovkou vyšších důstojníků a více než tisícovkou vojáků. Výzva, která byla zveřejněná v konzervativním zpravodajském časopise „Valeurs Actuelles“ vyzvala Macrona, aby zachránil národ před islámem a předměstskými hordami přistěhovalců.

Jedním z těch, kteří dopis podepsali, byl bývalý velitel francouzské cizinecké legie, generál Christian Piquemal. Generál dříve vyvolal kontroverzi tím, že se zúčastnil protestu proti invazi ve francouzském přístavním městě Calais, které kdysi hostilo nechvalně známý tábor nazvaný „Džungle“, mezi jehož osazenstvem a obyvateli města vládlo značné napětí.

Piquemal si vysloužil  tvrdou výtku od Lecointreho, který mu poslal dopis, ve kterém generálovi řekl, že je nehodný, poskvrnil armádu a oslabil ji tím, že ji podrobuje národním sporům.

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová již dříve pohrozila uvalením sankcí na vysoce postavené důstojníky zapojené do aféry.

V návaznosti na tuto kontroverzi francouzská vláda také předložila nový zákon o boji proti islamistickému terorismu, který by orgánům činným v trestním řízení poskytl více kontrolních pravomocí. Vláda tvrdila, že by mělo jít o zesílení bezpečnostních služeb v boji proti hrozbě, kterou je obtížnější odhalit, aniž by byla obětována základní lidská práva.

K tomu jen podotýkám, že není žádný islamismus, problémem je islám jako takový, což ovšem francouzská vláda neřeší a ještě se ohlíží na údajná lidská práva džihádistů.

Samozřejmě mají generálové i všichni petenti pravdu a vojenský soud, který je nyní čeká, je jen jasnou ukázkou toho, že současné francouzské vládě na řešení situace nezáleží. Jiné, než velmi radikální řešení situace, již jednoduše možné není, přičemž umlčování oponentů, kteří na problémy upozorňují (nedávno to byl např. i zákaz Generace Identitářů) jen ukazuje, že francouzská vláda nestojí za vlastními občany, ale za vetřelci.

Pokud současná francouzská vláda trestá ty, kdo mají reálnou snahu zachránit Francii, nemělo by se toto jednání ze strany vlády pokládat za vlastizradu?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “18 vojáků v aktivní službě z těch, co podepsali výzvu Macronovi, půjde před vojenský soud

  1. Je to tak, Macronova vítací vláda dělá jen gesta na oko, a problém nechce a ani není schopna řešit, a jen soudí ty, jež problém řešit chtějí. O to bude celé v budoucnu horší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout