Článek WEF, který byl smazán, protože zřejmě příliš brzy odhalil skutečné plány globalistů

Článek WEF, který byl smazán, protože zřejmě příliš brzy odhalil skutečné plány globalistů

Známé motto Světového ekonomického fóra: „Nebudeš nic vlastnit a budeš šťastný“ je již natolik ohrané, že původní článek, kde nám WEF poněkud detailněji dalo nahlédnout do měst blízké budoucnosti, ve kterých se vše sdílí, raději stáhli ze stránek.

Zřejmě se již o plánech, které jsou postupně pod zástěrkou nutnosti „boje proti uhlíku“ realizovány, dozvědělo příliš mnoho lidí, kteří si navíc dokázali dát vše do souvislosti.

Plány samozřejmě velmi úzce souvisí s Agendou 2030, což je také důvod, proč jde o předpověď právě na tento rok. Co myslíte, jsou schopni to realizovat již tak brzy?

S oddanými loutkami ve vládách samozřejmě mohou alespoň část plánů zdárně realizovat.

Vítejte v roce 2030: Nic nevlastním, nemám žádné soukromí a život nikdy nebyl tak krásný jako dnes.

Agenda 2030: Zbývá ještě šest let….

Vítejte v roce 2030, vítejte v mém městě – nebo bych měla říct „v našem městě“? Nic nevlastním. Nevlastním auto. Nevlastním dům. Nevlastním žádné vybavení ani oblečení.

Možná vám to zní divně, ale nám v tomto městě to dává dokonalý smysl. Vše, co jste považovali za produkt, se stalo službou. Máme přístup k dopravě, bydlení, potravinám a všem věcem, které potřebujeme pro náš každodenní život. Všechny tyto věci se postupně stávaly volně dostupnými, takže už nemělo smysl mnoho vlastnit.

Za prvé, komunikace byla digitalizována a pro všechny zdarma. Když se čistá energie uvolnila, všechno se stalo rychle. Ceny dopravy dramaticky klesly. Už nemělo smysl vlastnit auto, protože jsme mohli během několika minut přivolat na delší cesty vozidlo bez řidiče nebo létající auto. 

Začali jsme se pohybovat mnohem organizovaněji a koordinovaněji, protože veřejná doprava se stala jednodušší, rychlejší a pohodlnější než auta. Dnes se mi nechce věřit, že jsme snášeli dopravní zácpy a dopravní zpoždění, nemluvě o znečištění ovzduší ze spalovacích motorů. Co jsme si mysleli?

Občas jezdím na kole za přáteli. Baví mě pohyb a ježdění na kole. To přináší duši na cestu. Je legrační, jak některé věci nikdy neztratí svou přitažlivost: turistika, cyklistika, vaření, malování a zahradničení. To dává smysl a připomíná nám to, že naše kultura se zrodila z blízkého vztahu k přírodě.

V našem městě neplatíme nájem, protože ostatní využívají náš prostor, když ho nepotřebujeme. Můj obývací pokoj se používá pro obchodní jednání, když jsem pryč.

Občas vařím i pro sebe, je to velmi snadné – potřebné kuchyňské náčiní mi doručí až ke dveřím během pár minut. Od té doby, co je doprava  zdarma, jsme přestali všechny tyto věci skladovat v našem domě. Proč bychom měli mít ve skříni stroj na těstoviny a pekárnu? Můžeme si je objednat, když je potřebujeme.

To také pomohlo oběhovému hospodářství dosáhnout průlomu. Když se produkty stanou službami, nikoho už nezajímají věci s krátkou životností. Vše je navrženo s ohledem na odolnost, opravitelnost a recyklovatelnost. Materiály obíhají v naší ekonomice rychleji a lze je poměrně snadno přeměnit na nové produkty. 

Problémy životního prostředí se zdají být vzdálené, protože používáme pouze čistou energii a čisté výrobní metody. Vzduch je čistý, voda čistá a na chráněná přírodní území by se nikdo neodvážil sáhnout, jsou tak cenné pro naše blaho. Ve městech máme všude spoustu zelených ploch, rostlin a stromů. Dodnes nechápu, proč jsme v minulosti zaplnili všechna volná místa ve městě betonem.

Nakupování? Už ani nevím, co to je. Pro většinu z nás se to proměnilo ve výběr věcí, které chceme používat. Někdy mě to baví vybírat, někdy to nechám udělat algoritmus. Teď zná můj vkus lépe než já.

Když AI a roboti převzali tolik naší práce, najednou jsme měli čas se dobře najíst, dobře spát a trávit čas s ostatními lidmi. Koncept dopravní špičky už nedává smysl, protože práci, kterou děláme, můžeme dělat kdykoli. Nevím, jestli bych to ještě nazvala prací. Je to spíš čas na přemýšlení, kreativní čas, vývojový čas.

Chvílemi šlo jen o zábavu a lidé se nechtěli zabývat složitými tématy. Až na poslední chvíli jsme přišli na to, jak všechny nové technologie využít k lepším účelům, než je jen ubíjení času.

Největší starost mám o lidi, kteří nežijí v našem městě. Ty, které jsme cestou ztratili. Jsou to ti, kteří se rozhodli, že vší této technologie začíná být příliš mnoho. Ti, kteří se cítili nadbyteční a zbyteční, když roboti a umělá inteligence převzali velkou část naší práce. 

Ti, kteří se zlobili na politický systém a bouřili se proti němu. Mimo město vedou jiný život. Někteří založili malé soběstačné komunity. Jiní jsou prostě v prázdných a opuštěných domech malých vesnic z 19. století.

Někdy mě štve, že nemám soukromí. Bez registrace nemůžu nikam jít. Vím, že vše, co dělám, na co myslím a o čem sním, je zaznamenáno na neznámé místo. Jen doufám, že to nikdo nepoužije proti mně.

Celkově vzato je to dobrý život. Mnohem lepší než cesta, na které jsme byli, když se ukázalo, že nemůžeme pokračovat se stejným modelem růstu. Měli jsme všechny tyto hrozné věci: nemoci životního stylu, změny klimatu, uprchlickou krizi, ničení životního prostředí, přeplněná města, znečištění vody, znečištění ovzduší, sociální nepokoje a nezaměstnanost. 

Ztratili jsme více než dost lidí, než jsme si uvědomili, že můžeme dělat věci jinak.

 

Tento blog byl napsán před výročním zasedáním globálních rad pro budoucnost Světového ekonomického fóra .

Ida Auken je mladá globální vůdkyně a členka Globální rady budoucnosti Světového ekonomického fóra pro města a urbanizaci.

Ví tedy lépe než kdo jiný, jak budou fungovat budoucí 15minutová chytrá města, ve kterých neexistuje soukromí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 41 Průměrně: 4.8]

7 thoughts on “Článek WEF, který byl smazán, protože zřejmě příliš brzy odhalil skutečné plány globalistů

 1. Kdysi jsem na CVUT delal zkousku ve vedeckem komunismu, dostal jsem za 1. A to, co je popsano, je vlastne komunismus, nic noveho. Praci delaji roboti, kazdy ma vsechno co jen chce, vse je zadarmo, penize nejsou treba, proste raj. Ze by ale nekdo musel delit byt s nejakou spolecnosti, nebo s nekym, to jsme se neucili, soukromi melo byt i za komunismu. To tedy Svab ten komunismus nijak nevylepsil. A „umela inteligence“ umi prece „Fsechno“, tak to by se raj bez prace snad da konecne uskutecnit.
  Bude to ale rana pro bezdomovce, kteri ale za socializmu ani nebyli, nebot kazdy musel pracovat, kdo nechtel, pracoval za mrizemi, tam musel, bude po volnosti v prirode.

  1. Hlavni kouzlo sdilene ekonomiky je v tom, ze umoznuje velmi rychle a efektivne se zbavovat lidi.

   Skutecnost ze hodnoty tvori roboti, znamena ze majitelem techto hodnot je majitel robotu. Naivni predstava ze majitel vyrobnich prostredku bude rozdavat svuj profit povalecum je legracni. Realita je, ze dokud bude clovek zamestnan jako udrzba robotu, bude mu dovoleno zit pod dozorem v 15minutovem meste. Pokud vykonost udrzbare poklesne, prijde o prijem, a tim o veskere zazemi. Bydeni, dopravu, obleceni, osobni veci vse zmizi pokud nesplni KPI.

   Ale, vse je resitelne, kazde 15 minutove mesto nabizi zdrarma s ambulanci posledni pomoci. Vase telo bude ekologicky recyklovano, zadne spalovani to je fuj.

 2. Ti mazání chytráci, kteří plánuji všechno vlastnit nám plánuji život zvířat v zoo a diví se, že se to lidem nelíbí. Kdo vlastně jsou tihle chytráci ? Myslím, že většina ví o koho se jedná. Mají velkýho smolíka.

 3. On je tento článek sdílen na FB, zde přetisknu jeden komentář od tam: Že vždycky ty Marxistické myšlenky někdo opráší i když to už někdo zkoušel kolikrát a zjistil, že to nemůže fungovat.
  Já to taky tak nějak říkám, že vždy někdo myšlenku komunismu opráší a že ten někdo neví, že to nikdy nefungovalo. V jednom dokumentu na ČT „Příběhy domů“ bylo, že komunisti zkoušeli s velkou pompou sdílené bydlení a ono to moc dobře nefungovalo, tak to v tichosti zařízli.

 4. Tihle tzv. globalisti, jejichz veskera primitivni pozornost je zamerena na ovladani populace, jsou velice mentalne chudi. Zdroje, ktere vlastni, jinym zpusobem neumi pouzit, z obav ztraty sve zivotni pozice. Tato egoisticka pyramidalni struktura je bohuzel zcela prosaknuta do vsech moznych zivotnich urovni a tyto bezohledne nasledky vnimame jako civilizacni uroven, ale opak je pravdou.Jak vidim v dnesni situaci, pravda dostava pekne na prdel a lepsi to nebude, moznosti lzi jako intelektualni uroven inteligence, se spektralne aplikuje napric zapadnich privrzencu a bohuzel prozatim uspesne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout