Nizozemská ministryně: „Ukrajina je velmi levný způsob boje proti Rusům“

Nizozemská ministryně: „Ukrajina je velmi levný způsob boje proti Rusům“

Nizozemský protějšek Černochové má s naší ministryní mnoho společného. Je také velkou podporovatelkou dodávání zbraní na Ukrajinu a občas vypustí něco, nad čím se pak pozastaví celý svět.

Nicméně Holanďané mají jednu zdánlivou výhodu: Jejich ministryně za měsíc končí, neboť zemi čekají předčasné parlamentní volby. Na druhou stranu je celkem pravděpodobné, že se za ni najde stejně „kvalitní“ náhrada…

„Vyzbrojení Kyjeva je nákladově efektivní způsob, jak zabránit Moskvě v ohrožení NATO.“ Odcházející ministryně obrany Ollongrenová to řekla ve středu během Varšavského bezpečnostního fóra.

Ollongrenová byla dotázána, zda Spojené státy a jejich spojenci mohou pokračovat v podpoře Ukrajiny tak dlouho, jak to bude potřeba.

Ministryně odpověděla, že podpora Ukrajiny je „velmi levný způsob,“ jak zajistit, aby  Rusko nepředstavovalo hrozbu pro NATO. Zdůraznila význam dodávek zbraní do země.

 

Podle ní je v našem zájmu pokračovat v podpoře Ukrajiny.

„Ollongrenová nemá problém s tím, že umírají statisíce Ukrajinců, protože je to levný způsob, jak udělat naši špinavou práci,“ poznamenává investigativní novinář Patrick Savalle.

„Mír už není pro naše politiky volbou,“ dodal.

Finanční novinář Arno Wellens odpovídá: „Na Ukrajince se opravdu dívá spatra. Umírají v křoví, ale pořád je to levné.“

„Jinými slovy, zástupná válka proti Rusku, která se bojuje na ukrajinské půdě až do posledního Ukrajince, je pro nás podle kabinetu velmi levná. Nechutné,“ říká poslanec Pepijn van Houwelingen (FVD).

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Nizozemská ministryně: „Ukrajina je velmi levný způsob boje proti Rusům“

  1. Odkopávají se víc a více. Z rétoriky politických představitelů KOZA se mi obrací žaludek. Cynismus nejhrubšího zrna. Ani se nečervenají a poledne nedrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout