Dramatický nárůst počtu útoků nožem na německých nádražích

Dramatický nárůst počtu útoků nožem na německých nádražích

Zdá se, že vstup na německá nádraží se brzy stane „adrenalinovým sportem.“ Podle statistik máte prakticky každý den šanci být na některém z německých nádraží přepadeni pod pohrůžkou nožem, pobodáni či ubodáni k smrti.

Lze předpokládat, že v mnoha těchto případech jde o loupežná přepadení, přičemž k častým pachatelům zřejmě patří různé místní obohacující gangy.

V letošním roce federální policie již zaznamenala 527 násilných trestných činů, k nimž došlo na nádraží, při kterých byl použit nůž.

Do 31. srpna došlo v Německu na železnicích v průměru ke dvěma útokům nožem denně, jak je patrné z odpovědi spolkové vlády na dotaz člena AfD Bundestagu  Martina Hesse.

V přicházejících statistikách federální policie je známo dalších 264 trestných činů, při kterých byl nošen nůž. Výsledkem je celkem 788 trestných činů v daném období.

Ve srovnání s předchozím rokem se jedná o nárůst o téměř 40 procent – v roce 2019 federální policie dokonce zaznamenala zdvojnásobení.

Letos počet útoků nožem výrazně vzrostl:

Ze 788 letošních trestných činů obvinila federální policie 589 podezřelých. Z nich 209 nemá německé občanství, ale cizí občanství – to je 35 procent. Cizinci však tvoří necelých 16 procent celkové populace.

S 38 procenty má relativní většina podezřelých německé občanství. Každý, kdo má německé občanství, včetně podezřelých s dvojím občanstvím, je považován za Němce. Migrantský původ není zahrnut.

Zbývající podezřelí jsou neznámí nebo mají nejasnou státní příslušnost.

Rozdělení podle toho, zda byl nůž použit nebo pouze nošen, údaje mění. Mezi podezřelými, kteří použili nůž, tvoří cizinci absolutní většinu identifikovaných podezřelých, o něco více než 50 procent. V čele seznamu nejčastějších podezřelých cizinců v této oblasti jsou Syřané (15), následují Poláci (11), Maročané (10) a Turci (10).

Nejčastějším místem činu je vlakové nádraží. Spolková policie dosud zaznamenala celkem 446 přestupků, dalších 132 na železničních tratích (železniční zastávky bez výhybky). Kromě toho došlo k 191 trestným činům na neurčených místech v oblasti působení federální policie, jako jsou nádvoří nádraží a přilehlé ulice.

Expert AfD na vnitro Martin Hess, který měl žádost na starosti, se zaměřil na migrační politiku federální vlády. „Počet trestných činů, při nichž byl nůž použit jako prostředek trestné činnosti, opět výrazně vzrostl. Dostupné statistiky ukazují, že tato forma kriminality je do značné míry přímým důsledkem nekontrolované masové migrace,“ řekl JF.

Občané se stále častěji vyhýbají veřejným prostorům ze strachu z útoku nožem, což by se nemělo dít, ale je to již smutná realita, jak ukazují průzkumy.“

„Stát se však nadále spoléhá na zcela pomýlenou migrační politiku namísto ochrany občanů. To je nepřijatelné,“  řekl. V rozhovoru Hess vyzval k „účinným hraničním kontrolám, důsledným deportacím a tvrdým  trestům.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Dramatický nárůst počtu útoků nožem na německých nádražích

  1. Draty na hranich a minova pole. Pak je mozne vsecku spinu prehazet pres plot.
    DNA testery jsou levne a rychle, kdo ma jinou haploskupinu jak R1a nebo R1b bude zbaven majetku a vyhozen pres plot.

    Razem se zvysi HDP na hlavu nejmene 3x a poklesne kriminalita o 90%.

  2. Nemcom nie je nič platné,že majú najmodernejšiu vlakovú dopravu na svete – aspoň teda na dlhšie vzdialenosti. K útokom moslimov, ktorí samozrejme cestujú bez lístka a nikto ich nesmie pokutovať, môže dôjsť kedykoľvek…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout