Hollywood je mrtvý, zničil se sám a nikoho už nezajímá (video)

Hollywood je mrtvý, zničil se sám a nikoho už nezajímá (video)

V USA se filmový průmysl propadá. Společnost Disney je nyní na prodej, protože studio, které cílí na děti, se zaměřilo na LGBTQI, trans a BLM propagandu, což mnoho rodičů v USA nevydýchalo a od kanálu i jeho filmů (například v kinech) drží své děti raději dál.

Už několik měsíců probíhá stávka hollywoodských zaměstnanců – od herců přes scénáristy, režiséry, maskéry – až po všechny zaměstnance v zázemí. Jenže tato stávka nikoho nezajímá. Lidem očividně Hollywood nechybí.

Mnozí Američané to vidí jako symbol úpadku tohoto v USA dříve oceňovaného průmyslu. Po úpadku dolarové hegemonie tak upadá i další symbol Ameriky.

A jak tento úpadek vidí sami Američané?

V minulosti byl filmový průmysl možná jediným odvětvím (vedle politiky), v němž se žalostný neúspěch setkal se spotřebitelskou empatií a štědrostí. 

Už od dob Velké hospodářské krize si americká veřejnost přála, aby Hollywood uspěl; aby nás i nadále bavil příběhy o dobrodružství a dramatu. Protože pokud přežil Hollywood, přežily i naděje lidí v americkou kulturu.

Bývala éra, kdy se s hollywoodskými celebritami a filmovými tvůrci zacházelo jako s jakousi moderní královskou rodinou, reprezentací výšin, do kterých se průměrný člověk může snažit dostat a stát se velkým.

Lesk a půvab byly považovány za vyvrcholení amerického snu. Ale jako u všech fantazií, příběh musí skončit a realita se musí vrátit. Byl filmový průmysl vždy fraškou? Ano. Byla to však fraška, kterou veřejnost i v těch nejhorších časech vyzdvihovala jako něco hodnotného; něco víc než lehkovážnost.

V rozpětí asi 7 let ztratil Hollywood každou unci sociálního kapitálu, který získal v minulém století. To vyžaduje epickou úroveň ignorance a arogance. Vyžaduje zločinnou úroveň zlých úmyslů a bezprecedentní projev hlouposti.

Obyvatelstvo bylo ochotno snášet téměř jakoukoli úroveň degenerace z Pozlátkového města, pokud mohli natočit přesvědčivé filmy.

Dnes na ně důsledky jejich arogance dopadají přímo v podsvětí, protože podnik se hroutí sám do sebe. A tentokrát se zdá, že to nikoho nezajímá. Ve skutečnosti mnoho lidí jásá nad jejich nevyhnutelným zánikem.

Jen za poslední 4 roky zaznamenala kina po celé zemi 50% pokles návštěvnosti. To znamená, že průmysl nějak ztratil polovinu své spotřebitelské základny od roku 2019 do roku 2023.

Média se snažila krach bagatelizovat jako symptom covidové pandemie, ale faktem je, že pokles začal dávno před lockdowny, které v červených státech skončily rychle a některé filmy (například Spider-Man: No Way Home a Top Gun: Maverick) měly explozivní úspěch, zatímco drtivá většina ostatních filmů uprostřed covidového humbuku přišla o stovky milionů dolarů.

Je třeba poznamenat, že velké procento celebrit a hollywoodských korporátních zájmů podporovalo a propagovalo covidové lockdowny. Celebrity se také připojily k online lynčujícím davům, které se snažily zahanbit a zničit každého, kdo se vzepřel vládním nařízením.

Teď předstírají, že se nic z toho nikdy nestalo, ale veřejnost na to nezapomněla. (Zde připomínám, že také u nás se nemalá část angažované umělecké úderky postavila za restrikce a očkování – měl by tak jistě následovat podobný bojkot.)

V posledních několika měsících se Hollywood potýkal se stávkami dělníků WGA a SAG a není pochyb o tom, že se pokusí obvinit pracovní konflikt z pokračujícího úpadku zisků, stejně jako obviňovali covid.

Již několik velkých studiových produkcí bylo posunuto o dva roky nebo zcela zrušeno a většina premiérových dat byla přesunuta na roky 2024 – 2025. Řada televizních produkcí byla ukončena a noční talk show jsou na pokraji zániku.

Ale veřejnost si příliš nestěžuje, alespoň ne tolik jako během posledních velkých stávek v roce 2008.

Nikdo se nestará o scénáristy, nikdo se nestará o herce a určitě se nikdo nestará o studia z dobrého důvodu. 

Ačkoli scénáristé a herci mohou získat více sympatií než producenti a generální ředitelé kvůli obavám z AI, hrozba scénářů formulovaných umělou inteligencí je značně přehnaná a zástupci slavných herců generovaní umělou inteligencí stejně nepřivedou diváky zpět v dostatečném počtu, aby zachránili filmový průmysl.

Stávky jsou považovány za poslední vzdech umírající instituce, instituce, která si zaslouží být zpopelněna a nahrazena decentralizovanou sítí skutečných kreativců, kteří se spokojují s podstatou a inteligencí. 

Skutečný důvod smrti Hollywoodu je prostý a je to pravda, kterou média nikdy nepřiznají: Staňte se „woke“ a zbankrotujte.

Pro připomenutí se podívejme na nepřeberné množství woke selhání, které Hollywood vyprodukoval jen v roce 2022:

Woke propaganda a ideologie DEI (Diversity, Equity and Inclusion – kvóty na barevné ve filmech) jsou hlavní příčinou zhroucení showbyznysu.

V rámci woke kultury existuje neodmyslitelné nepřátelství  vůči ústavním svobodám, vůči volnému trhu a vůči legitimní představivosti a kreativitě. Toto nepřátelství a dekonstrukce není pro průměrného spotřebitele ztraceno, ví, kdy je napaden a nelíbí se mu to.

Kromě pokusů průmyslu zahájit převrat proti konzervativní a umírněné populaci je zde základní záležitost kvality obsahu.

Je-li nejvyšší prioritou tvůrčího úsilí implantovat extremistické politické poselství spíše než vyprávět dobrý příběh, bude prakticky nemožné vyprávět dobrý příběh a průmysl bude přitahovat ty nejhorší druhy fanatiků.

Přežití Hollywoodu nyní závisí na jejich schopnosti přijmout selhání a uznat své chyby, což se nikdy nestane.

Není divu, že mediální prosťáčci v současné době lpí na filmu, jako je Barbie, jako na vzorku woke úspěchu; Zoufale hledají protiargument k mantře Get Woke, Go Broke. To znamená, že výjimky z pravidla nemění pravidlo.

Na každou Barbie připadá tucet propadáků v podobě Malé mořské víly nebo Krále žen. A Barbie nebyla nikdy prodávána jako woke film (s výjimkou Austrálie).

Ve skutečnosti to bylo v USA prodáváno jako normální romantická komedie, něco, po čem se americké ženské publikum už dlouho poptávalo, protože posledních 5 let Hollywood zcela přestal točit romantické filmy s heterosexuálními páry, které jsou nyní ve filmech považovány za nežádoucí.

Museli skrýt feministickou rakovinu, aby dostali ženy do kina. Stěží zářný příklad woke úspěchu. Barbie/Oppenheimer byly pro Hollywood pravděpodobně poslední úspěšné filmy, protože stávky pokračují v nezmenšené míře a produkce jsou tlačeny dále do zapomnění.

Všechny strany zapojené do těchto stávek jsou zodpovědné za svůj zmenšující se kus zábavního koláče. Scénáristé jsou odpad, herci jsou odpad, produkční společnosti jsou odpad.

Zdá se, že spotřebitelé se rozhodli, že je čas dát odpadky tam, kam patří – do popelnice.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 48 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Hollywood je mrtvý, zničil se sám a nikoho už nezajímá (video)

  1. tak….amen….aspon si dam repete stargate, dobre star treky, x files, andromedu, fringe a kopu dalsich a mozno o dekadu mi AI vytvori na poziadanie film alebo serial na zaklade kniznej predlohy s mnou definovanymi hercami

    1. já si kvalitni filmy a serialy stahuji na 5tb hard disky i na nejhorší časy komedie, horory, akčni, scifi, krimi, válečne prostě všechno možné mám zatim 4x 5tb hard disky ale přemyšlim o dalšich dvou na ktere bych stahoval i dokumenty a ruzne novinky co budou v budoucnu

  2. Kdeže sú tie časy, keď do čs. kín smeli prichádzať iba kvalitné americké filmy, aj staršej výroby… November 1989 spôsobil ,že sa začali vymývať mozgy v Československu aj tým najodpornejším hollywoodskym brakom, dostupným aj vo videopožičovniach . A nájsť v ponuke kina iný ako americký film je už asi 30 rokov takmer nemožné, chvalabohu,že Hollywood pomaly kolabuje. K tomu treba pripočítať aj zánik mnohých kín ako symbolu miestnej kultúry nielen v dedinách, ale aj v mestách. Je to iba 5 rokov , čo v mojom okresnom meste prestalo premietať normálne kino a ostali len letné projekcie v amfiteátri.

    1. souhlasím mě dnes hlavně chyby kvalitni komedie ty dnes najdeš dost blbě pokud vubec ale začali se mě libit vice filmy s Asie tam aspon nestrkaji ty kraviny jako LGBT do filmu Činské filmy jsou kvalita ani na Japonské si nemohu stěžovat a svoji kvalitou jdou nahoru což nemohu říct o filmech ze západu 🤢🤮

  3. akonáhle začali pretláčať negrov do filmov, skončili…. začalo to už dávno, ešte pred kvótami, to bola len povestná špička ľadovca holyvúdskeho hnoja, ktorý sa hromadil desiatky rokov. máme šťastie, že sme zažili najlepšiu éru usáckeho filmu – deväťdesiate roky, potom im jeblo v bedniach a produkcia šla rapídne dole… a nakoniec sme sa dočkali omiksových hovadín, Negro-hororov a buzerantských rozprávok…. jakpak tohle skončí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout