Světový šampionát v plavání v Berlíně zavádí „otevřenou kategorii“ pro 60 různých pohlaví

Světový šampionát v plavání v Berlíně zavádí „otevřenou kategorii“ pro 60 různých pohlaví

Berlín je velmi „pokrokové“ město. Je nejen jedním z nejvíce multikulturně obohacovaných evropských měst a aspirantem na titul „udržitelného“ uhlíkově neutrálního města, ale chlubí se i velmi vstřícným postojem k LGBTQ komunitě, což ostatně ukazuje i výstavba bytového komplexu určeného výhradně lesbám.

Není tedy divu, že na nepřebernou škálu různých pohlaví myslí i v době, kdy plánuje světový šampionát v plavání. I když i tento krok by byl hoden k zamyšlení, neboť oficiálně existuje asi dvojnásobek pohlaví, než jsou ta, jimž nyní Berlín účast povoluje.

Po celém světě je chronicky známý případ z USA, kde všechny šampionáty žen již dva roky jasně vyhrává biologický muž, který se prohlásil za ženu – translesbu  – Lia Thomas (viz titulek).

Proti tomu se sice v USA strhla vlna protestů, ale situace se příliš nezměnila, s výjimkou přístupu některých republikánských států, které na svém území účast biologických mužů v ženských sportech zakazují.

V plavání je jednoduše fyzická výhoda mužů jasně daná a je jen malá šance, že bude trénovaný muž poražen ženou.

Poté, co měla genderová odlišnost v plaveckých závodech obzvlášť do očí bijící důsledky, našlo se východisko pro Světový pohár v plavání v říjnu v Berlíně.

Poprvé se uskuteční „otevřená kategorie“, do které se mohou zapojit všechna pohlaví – aktuálně se prý počítá s možnou účastí 60 různých pohlaví.

Mimo klasických pohlaví jde například o bigender, nebinár, demiboy, demigirl, pangender, gender variable, genderqueerer, androgyn, hermafrodit, žena XY, inter muž nebo inter žena, cross-gender, intersex, atd….

Ovšem není jasné, co se stane, když se nějaký muž prohlásí za ženu a bude trvat na tom, že je žena a nechce být v otevřené kategorii, ale v kategorii ženské.

Nebo co se stane, když poražený v mužské kategorii náhle pozná sám sebe jako „gender fluidní osobu“ a pak – jak je u tohoto „genderu“ běžnou praxí – se bude pohybovat plynule tam a zpět mezi pohlavími?

Předpokládám, že v tomto směru ještě nastanou na plaveckém šampionátu pořádné zmatky.

A kam by asi zařadili osobu z obrázku níže? Do kategorie mužské, ženské nebo otevřené?? 🤡

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Světový šampionát v plavání v Berlíně zavádí „otevřenou kategorii“ pro 60 různých pohlaví

  1. Z Rijádu importovaná šaría tento problém – tak ako mnohé ďalšie – vyrieši veľmi rýchlo… Rozhodol som sa , na rozdiel od minulých rokov, úplne ignorovať atletické MS v Budapešti. Kvôli fašistickej beštii Orbánovi, aj preto, že medzi účastníkmi /aj európskymi/ budú belosi tvoriť doslova iba nepatrnú menšinu. Rusi samozrejme nútene chýbajú, ale „reprezentantom“ Saudskej Arábie či Kosova nikto účasť nezakázal…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout