Podivné okolnosti ničivých požárů na Maui (videa)

Podivné okolnosti ničivých požárů na Maui (videa)

Možná jste také mimo mainstream narazili na některé zajímavé informace, týkající se nejničivějších požárů na území USA za posledních 100 let.

Jenže v případě zpráv o požárech se děje něco zvláštního, neboť veškeré informace jsou nyní utajovány, jak například upozorňuje redaktorka tamního deníku Maui Times, která na ostrově žije a jejíž rodina tam přišla při požáru o celý majetek.

A na nesrovnalosti stran požárů upozorňují také další místní občané, kterým se podařilo z plamenů uniknout.

Jeden z nich například píše:

Zde je několik zajímavých faktů o požáru v Maui, které by vás měly přimět klást otázky. Guvernér (demokrat – Havajské ostrovy jsou baštou demokratů, většina tam také volila Bidena), správce krizového řízení, velitel hasičů, zástupce guvernéra  a generální prokurátor nebyli na ostrově, když požár vypukl.

Takže 2 nejkritičtější nouzoví úředníci byli mimo. Nouzový výstražný systém také nebyl aktivován a po celém státě je 400 sirén.

Jediný systém, který aktivovali, byla upozornění na mobilní telefony, ale tato komunikace byla pro některé lidi také nefunkční, přičemž mnoho obyvatel hlásilo, že měli nulové varování, někteří hlásili, že úředníci a policie jim řekli, aby zůstali doma a byli v bezpečí jen několik hodin před tím, než oblast začala hořet.

Nakonec neměli dostatek hasičů a vybavení. Zdá se, že na 3 ostrovech bylo pouze něco přes 60 hasičů a správci řekli, že neřešili požáry, dokud již plameny nebyly v obydlených oblastech a nezastavitelné:

Lidé museli uniknout do moře, protože oheň se šířil ze všech stran.

Svědci také upozornili na to, že hoří dokonce i lodě, které kotví na moři a ptají se, jak je to možné:

Mnozí upozorňují na to, že Maui by mělo být přestavěno již příští rok na „15minutové smart city“ a považují požár za krok k úspěšnému cíli, neboť tomuto záměru guvernéra se vzpíralo mnoho lidí.

O tom se zmiňuje ve videu i tato žena:

Zajímavá je i zmínka o tom, že ušetřeny požáru zůstaly luxusní vily celebrit:

Image

Podle posledních informací počet obětí požárů na ostrově Maui vzrostl na 93. Požáry jsou nejsmrtelnější ve Spojených státech za více než 100 let.

Očekává se, že počet obětí dále poroste. Oheň se stále nepodařilo uhasit a z velké části zničil historické přímořské letovisko Lahaina. Více než 2200 budov bylo zničeno nebo poškozeno.

Ashley Probst pracuje jako redaktorka pro Maui Times. Její rodina z Lahainy přišla během lesních požárů o všechno. „Moje rodné město je pryč. Jsme zničeni,“ říká ve videu.

Probstová reaguje na někoho, kdo tvrdí, že média o požárech lžou. V posledních dnech se snaží získat informace z okresu Maui a policejního oddělení Maui. Na její telefonáty a e-maily nereagovali.

Mluvila také s policisty v Lahaině, kteří jí odmítli přístup na místo. Také jí nechtěli dát žádné informace. Tolik ke svobodě tisku.

Policajti ji dokonce svedli z cesty. Řekli jí, aby se obrátila na mediálního koordinátora. Ukázalo se, že toho dne nebyl „náhodou“ přítomen.

„Ne média, ale vládní agentury vám lžou,“ zdůraznila  a dodala, že se snaží zajistit další informace…

Jisté je, že požáry byly založeny úmyslně, přičemž totéž bylo potvrzeno v případě kanadských, řeckých či italských požárů.

Nyní je třeba se ptát: „Cui bono?“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout