Mistrovství světa mládeže v házené: V Chorvatsku „zmizelo“ deset hráčů Burundi

Mistrovství světa mládeže v házené: V Chorvatsku „zmizelo“ deset hráčů Burundi

Připomínám, že zdaleka nejde o první případ, kdy „náhle“ zmizelo celé mužstvo, které vyrazilo na evropský turnaj. V současné Evropě, kam denně připlouvají až tisíce Afričanů, však tato „desítka“ z Burundi velmi lehce zapadne.

Je zřejmé, že po tomto „úspěšném turnaji“ výrazně poroste zájem mladých Afričanů o vrcholový sport všeho druhu, neboť nyní tak možná našli další – a mnohem jednodušší a levnější – způsob jak se dostat do Evropy.

Na mistrovství světa v házené hráčů do 19 let v Chorvatsku se odehrál předvídatelný sled událostí, když deset mladých burundských házenkářů na mezinárodním turnaji záhadně zmizelo, což zanechalo úřady i organizátory ve stavu zmatení.

Chorvatští strážci zákona ve čtvrtek oznámili, že tito hráči zmizeli o den dříve ve městě Rijeka, krátce poté, co se zapojili do mnoha zápasů v rámci házenkářské soutěže do 19 let. Tato událost, i když by neměla být až tak překvapivá, upozorňuje na pokračující problém afrických migrantů nelegálně cestujících do Evropy, což je jev, který by do jisté míry mohly úřady předvídat.

K náhlému zmizení těchto sportovců, kteří se všichni narodili v roce 2006, došlo ve středu kolem 3:30, když opustili prostory univerzitní rezidence v Rijece. Regionální policie v tiskové zprávě podrobně popsala jejich zmizení a uvedla:

„Těchto deset mladých lidí odešlo neznámým směrem a zanechalo za sebou atmosféru nejistoty.“

Hráči byli ubytováni v tomto univerzitním městě, zasazeném do rušného přístavního města, po dobu trvání mistrovství světa U19, které trvá od 2. do 13. srpna a zahrnuje několik chorvatských měst.

V reakci na situaci donucovací orgány rychle zahájily operaci s primárním cílem najít pohřešované osoby a zjistit okolnosti jejich náhlého zmizení.

Organizátor turnaje, Chorvatská házenkářská federace (HRS), odhalil, že mladí burundští sportovci, kteří se již zúčastnili série zápasů během skupinové fáze, zmizeli v předvečer plánovaného zápasu proti bahrajnskému výběru.

Zápas plánovaný na čtvrtek byl proto kvůli nepředvídatelným okolnostem zrušen.

Chorvatsko se v lednu stalo součástí schengenského prostoru, což samozřejmě Afričanům velmi usnadnilo další cestu do západní Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Mistrovství světa mládeže v házené: V Chorvatsku „zmizelo“ deset hráčů Burundi

  1. Pokiaľ ide o pokusy ujsť z krajiny, vysoko dominujú eritrejskí športovci… čím nijako nechcem naznačiť ľútosť s nimi. Zločiny príslušníkov tohto národa sú všeobecne známe.

  2. Slovanko díky za články a ten obrázek s negrama jsem si uložil možná si ho dam jako potisk na tričko s nazvem Nigger Lives Matter dnes lze dělat trička s vlastním potiskem doporučuji web belabel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout