Situace na Kerčském mostě (videa)

Situace na Kerčském mostě (videa)

O tom, že došlo k útoku na Kerčský most, který spojuje Rusko s Krymem, už jistě víte. Doprava na mostě byla zastavena, podle některých informací však stále funguje železniční spojení.

Šéf Krymu Sergej Aksjonov učinil prohlášení na svém telegramovém kanálu, ale neupřesnil povahu incidentu:

Doprava byla na Krymském mostě zastavena: v oblasti 145. podpory z území Krasnodar došlo k mimořádné události. Orgány činné v trestním řízení a všechny odpovědné služby pracují. Mluvil jsem s ministrem dopravy Ruské federace Vitalijem Gennadjevičem Saveljevem, jsou přijímána opatření k obnovení situace. Zůstáváme v kontaktu s kolegy z Krasnodarského území,“ napsal Aksenov.

Na některých záběrech bylo ještě nad ránem, a tak je kvůli tmě vidět příliš málo, ale existují některé videoklipy, které údajně zachycují most záhy po incidentu:

Mělo dojít celkem ke dvěma útokům – k jednomu ve 3:04 a ke druhému ve 3:20.

V panice se lidé snaží Krym opustit, policista doporučuje aby se vrátili domů nebo si vzali trajekt, ale podle informací to není možné…

Na záběrech z dnešního rána je už poškození vidět lépe:

Možná si ještě pamatujete, že k loňskému útoku na most došlo v souvislosti s narozeninami Putina.

Nyní se hovoří o útoku pro připomenutí výročí sestřelení letu MH17. Tedy incidentu, o jehož skutečných vinících stále panují –  zejména mezi odbornou veřejností – značné pochybnosti…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout