Ve čtvrtek padne verdikt v případu sestřeleného letadla MH17

Ve čtvrtek padne verdikt v případu sestřeleného letadla MH17

Let Malaysia Airlines Flight MH17, osobní letadlo Boeing-777 cestující z Amsterdamu do Kuala Lumpur, bylo sestřeleno 17. července 2014 nad ukrajinskou oblastí Doněck. Při havárii zahynulo všech 283 cestujících a 15 členů posádky. Mezi mrtvými byli státní příslušníci deseti států.

Společný vyšetřovací tým (JIT), který se zabývá havárií, se skládá ze zástupců Nizozemska, Austrálie, Belgie, Malajsie a Ukrajiny. Podle nizozemského novináře, který byl záhy po havárii na místě a sledoval celé vyšetřování, se v tomto případě objevilo příliš mnoho nesrovnalostí.

I když je tento novinář v této věci pravděpodobně nejinformovanějším žurnalistou vůbec, nebylo mu povoleno se účastnit závěrečného procesu, který se má konat již ve čtvrtek. Možná i proto, že on sám je nepohodlným svědkem, který se do příběhu nijak nehodí…

Novinář Eric van de Beek už léta neúnavně informuje o katastrofě letu MH17. V roce 2018 v rozhovoru s tiskovou agenturou TASS řekl, že na místě havárie jsou stále velké kusy trosek, včetně kusu ocasu a části křídla.

„Jsou tak velké, že je lze dokonce vidět na Google Earth,“ řekl Van de Beek. „K našemu překvapení tuto zprávu nezachytily ani jedny nizozemské noviny. Proč hlavní média v Nizozemsku neinformují o tomto důležitém objevu, je mi záhadou.“

Van de Beek hovořil u stolu v Café Weltschmerz s investigativním novinářem Stefanem Beckem, který navštívil místo havárie a objevil poklop kokpitu a stabilizátor vraku letadla poblíž kůlny.

Beck zjistil, že Ukrajina opakovaně lhala o primárních radarových datech. Na rozdíl od toho, co Ukrajina vždy tvrdila, byly podle investigativního novináře skutečně široce dostupné.

Tyto důkazy a zásadní informace však nijak nezaujaly Společný vyšetřovací tým (JIT).

V roce 2020 Van de Beek tweetoval, že nizozemský policista vyplenil místo havárie. „Naplnil si kapsy prodejem memorabilií. Vyplývá to z uniklého dokumentu společného vyšetřovacího týmu. Pamatujete si Franse Timmermanse, který z toho obvinil separatisty? Ukázalo se, že to nebyli oni. Je čas podívat se do zrcadla.“

Van de Beek také informoval o velkolepém telefonním odposlechu, prezentovaném státním zastupitelstvím, ve kterém velitel rebelů říká, že ukrajinské letadlo sestřelilo MH17.

Van de Beek je jediným novinářem na světě, který sledoval soudní proces MH17 od A do Z. Zúčastnil se všech 68 jednání, ať už ze soudní síně, nebo prostřednictvím živého vysílání. Napsal o tom knihu. Verdikt padne příští čtvrtek. Pro Van de Beeka není u soudu místo.

„Vzhledem k omezenému počtu míst v této místnosti vám bohužel není možné přidělit místo,“ napsal haagský soud v e-mailu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.5]

4 thoughts on “Ve čtvrtek padne verdikt v případu sestřeleného letadla MH17

  1. No řekl bych že je to výkon, 8 let jim trvalo než dokázali sesmolit nějaký paskvil. Kdyby to zadali dětem z první třídy tak tuto „informaci“ měli za měsíc, no ale asi by to nebylo tak „věrohodné“. Až lidstvo z této planety totálně zmizí, to si planeta oddychne a že to nebude trvat tak dlouho na to vemte jed. Jde to fofrem z kopce.
    Notabene a co s tím verdiktem chtějí dělat?

  2. Trúfam si naznačiť teóriu, že ono lietadlo síce zostrelili Ukrajinci, ale na priamy príkaz CIA. Aby mohlo byť obvinené Rusko, prípadne vyprovokované k vojne /ktorá však vypukla až o sedem a pol roka neskôr/ a aby boli naň uvalené už vtedy tvrdé sankcie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout