Rusko a Írán koordinují vyhnání amerických vojáků ze Sýrie, tvrdí Pentagon

Rusko a Írán koordinují vyhnání amerických vojáků ze Sýrie, tvrdí Pentagon

Američané už roky okupují části Sýrie, což je všem Západem považováno za „dovoz demokracie.“ Světový dráb má totiž povoleno okupovat libovolnou zemi, aniž by se musel ptát oficiální vlády, zda s danou okupací souhlasí.

A pokud se pak kdokoli pokusí o odpor, následuje odveta, kterou často „odnesou“ i nějaká ti civilisté. Američtí okupanti v Sýrii kradou dlouhodobě ropu, čímž dále zbídačují už tak dost sankcemi postiženou zemi.

Není tedy divu, že nyní se dává vůči okupantům dohromady koalice ve snaze je ze země vyhnat. Jde zřejmě i o reakci na nedávné posílení okupačních jednotek, které jen potvrdilo, že USA zemi odmítají opustit…

Ve zprávě zveřejněné Al-Monitor v pátek byl citován vysoce postavený americký vojenský představitel, který řekl, že ruské a íránské síly v Sýrii koordinují svou činnost s konkrétním cílem donutit jednotky Washingtonu, aby se nakonec stáhly ze země.

Úředník řekl, že „viděl známky toho, že ruští vojenští velitelé v Sýrii tiše koordinují s íránskými Islámskými revolučními gardami (IRGC) dlouhodobé plány na tlak na Spojené státy, aby stáhly své síly ze Sýrie,“ napsal Al-Monitor.

„Existuje souběh zájmů mezi těmito třemi skupinami, Íránci, Rusy a Syřany. Vidím důkazy o operačním plánování mezi vedením jednotek Quds na střední úrovni, které operují v Sýrii – a ruskými silami, které operují v Sýrii,“ řekl anonymní úředník.

Podle tohoto činitele se rusko-íránská koordinace v Sýrii soustředí na společné plánování, společné porozumění a sdílení zpravodajských informací…

„Upřímně řečeno, jsou to stejné věci, které bychom dělali s našimi partnery tváří v tvář něčemu, čeho jsme se snažili dosáhnout. Vidíme, jak to dělají na své straně, když se snaží přemýšlet o tom, jak synchronizují různé věci, které dělají různé jejich páky, aby na nás vyvinuly tlak,“ dodal zdroj.

V posledních měsících Washington pokračoval v posilování své okupace Sýrie, zejména na severovýchodě země bohatém na ropu. V okupované Hasakah místní zdroje minulý týden sdělily syrské tiskové agentuře SANA, že do regionu nedávno dorazily velké dodávky amerického logistického vybavení a cementu.

Takové posily probíhají již měsíce, zejména po letošním nárůstu útoků spojených s Íránem proti americkým základnám v Sýrii. Představitelé Pentagonu popírají, že akce jejich sil v Sýrii měly cokoliv společného s ruskými a íránskými provokacemi a dodávají, že „USA věří, že jejich nedávné reakce prozatím zastavily eskalační cyklus.“

Během posledních dvou let se útoky na americké základny skupinami napojenými na Írán v Sýrii staly běžnými. Zejména na začátku roku 2023 byly americké vojenské základny po celé Sýrii svědky výrazně zvýšené úrovně útoků bezpilotních letounů a raket.

V březnu jeden takový útok vyústil v zabití amerického vojenského dodavatele na základně v Hasakah. V reakci na to americké síly bombardovaly Dajr az-Zaur a zabily několik lidí, včetně syrských a údajně i íránských vojenských důstojníků.

Krátce po amerických útocích byly napadeny další dvě okupační základny. Útoky proti Washingtonu od útoků na Dajr az-Zaur „utichly“, tvrdí Al-Monitor.

Generál americké armády Douglas Sims nedávno řekl novinářům: „Neočekáváme žádný problém, ani v Sýrii nevidíme úroveň eskalace, které bychom se měli obávat.“

Nicméně zpráva Al-Monitor uvádí, že americké síly v Sýrii zůstávají zranitelné.

Minulý měsíc uniklý dokument Pentagonu odhalil, že Rusko a Írán se dohodly na zřízení společné operační místnosti v Sýrii, aby koordinovaly nátlakovou kampaň proti americké armádě.

25. března libanonské noviny Al-Akhbar oznámily, že „existuje nedeklarovaná rusko-íránská koordinace s cílem eskalovat proti americké přítomnosti v Sýrii, tlačit na USA a donutit je, aby se rozhodly stáhnout ze svých základen na severu a východě země.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 27 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Rusko a Írán koordinují vyhnání amerických vojáků ze Sýrie, tvrdí Pentagon

 1. Emerický dobytek se nesmí ze Sýrie vyhnat, ale zabít a na místě pohřbít, stejně jako na všech jím okupovaných územích (to je místech, kde má základny).
  Za každého mrtvého emerického žoldáka dát bojovníkovi, který ho sejmul, tři emerické kurvy (podle vlastního výběru) na hraní. Inšalláh!

   1. Pohřbít emerické kadavéry je nutnost. Když žijou, smrdí. Když chcípnou, smrdí. Smrdět a roznášet špínu přestanou až tehdy, když budou pod zemí.

  1. A proč pohřbívat? Bagry vyhloubit velkou jámu buldozery nahrnou Yankees do jámy, zameteno. Neměli a nemají v Sýrii co dělat nikdo je tam nezval. Yankees byli od vzniku jen vrazi, podvodníci, zloději atd. No prostě to mají v genech po anglánech.
   Bohužel si USSA stále nechce připustit, že jejich hegemonie už je nenávratnou historií a už není doba kdy méně zbraněmi vyzbrojené státy před nimi stáli v předklonu, holt doba se mění.

 2. Vyháňať? A nebolo by lepšie ich zabíjať? /Aj na Slovensku a vlastne všade na svete, kde existujú základne NATO. A kde americkí vrahovia vždy tvoria väčšinu./

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout