Žijeme v chladných časech – globalisté chtějí tuto pravdu cenzurovat!

Žijeme v chladných časech – globalisté chtějí tuto pravdu cenzurovat!

Zejména  po celé Evropě se nyní začalo s drakonickou cenzurou informací, které dokazují, že je celá klimatická agenda založena na lžích. Žádné jiné téma současným cenzorům nevadí tak, jako to klimatické, založené na skutečné vědě a důkazech.

Zatím se totiž klimatickým propagandistům příliš nedařilo lid přesvědčit o tom, že přichází katastrofa, kvůli níž je třeba totálně změnit nejen způsob dopravy, vytápění a bydlení, ale také stravovací návyky.

Je třeba se maximálně omezit a nechat se vmanévrovat do světa, v němž nikdo nic nevlastní, vše se sdílí a globalisté jsou šťastni.

Aby ovšem lid uvěřil, je třeba vypouštět jen ty informace, které budou predikovat katastrofu, byť se vždy dřív či později ukáže, že jde o účelové lži. Podle nich již například neměla mít v současné době Arktida žádný led.

Jenže další a další důkazy potvrzují, že se žádná apokalypsa neblíží….

Existují čísla, data a fakta, která by vám klimatičtí hysterici rádi zatajili, protože se nehodí do vyprávění, kterému má lehce manipulovatelný lid uvěřit.

Ve skutečnosti v současnosti probíhá pouze úprava teploty směrem k „normálu“. A nejen to: Více CO2 také činí Zemi zelenější. I kdyby teploty stouply o dalších 2,5 stupně, svět to nezničí. To jsou fakta, která mají být cenzurována.

Vždy docházelo k velkým výkyvům teplot na Zemi. Střídají se chladná a teplá období. Někdy byly doby ledové, někdy mnohem vyšší teploty než dnes. Důvody pro to jsou velmi odlišné. 

Větší vlny sopečných erupcí v dávných dobách mohly způsobit doby ledové tím, že zatemnily atmosféru, stejně jako dopady asteroidů. Roli hraje i sluneční aktivita.

Klimatičtí hysterici nám přesto chtějí říci, že jen proto, že se hladina CO2 v atmosféře trochu zvýší, vstoupíme do katastrofické vlny veder.

O to důležitější je přijít s pár fakty a přispět k objasnění jak globálních teplot, tak nárůstu CO2 v ovzduší. Významně k tomu přispívá například vrtný program NorthGRIP v grónském ledovém příkrovu.

Profesor Jörgen Steffensen z Ústavu geofyziky Nielse Bohra ve videu níže vysvětluje, proč je veškerá hysterie ohledně zvyšování teploty za posledních 150 let zcela nemístná.

Video vysvětluje, že grónský ledovec obsahuje klimatické údaje za posledních 120 000 let. Tak dlouho už existuje. Zvláště zajímavých je posledních 8 000 let, které jsou zvláště důležité pro vznik lidské civilizace. 

První polovina tohoto období, od roku 6000 př. n.l. do roku 2000 př. n. l. byla výrazně (o 2 až 2,5 stupně) teplejší než dnes.

Pak přišlo chladné období s neustále klesajícími teplotami, které dosáhly dočasného minima kolem roku 0 a zhruba odpovídaly úrovni, kterou jsme měli před pár desítkami let. Poté se asi na tisíc let znovu oteplilo a způsobilo v Evropě období oteplení.

Od té doby šly opět teploty dolů – až do období kolem roku 1650 (období „temného středověku“ v důsledku společenského úpadku, hladomoru a epidemií moru připadlo na tuto dobu).

Poté přišel krátký vzestupný pohyb, po kterém následovalo nové chladné počasí s nejnižším bodem kolem roku 1875. Od té doby teploty opět mírně stoupaly.

Ale jak je dobře vidět, průměrné teploty jsou stále zhruba o dva stupně nižší než v době meziledové před 8 000 až 4 000 lety. A to i přesto, že od té doby bylo v průběhu industrializace a rostoucího využívání fosilních paliv vypuštěno do atmosféry obrovské množství CO2.

Ale zatímco klimatičtí alarmisté démonizují oxid uhličitý, je stále jasnější, jak užitečný ve skutečnosti je. Měnící se teploty samozřejmě znamenají měnící se podmínky prostředí, ale zároveň teplejší období nabízí výhody i z hlediska produkce potravin.

Více CO2 ve vzduchu zajišťuje další ekologizaci naší planety, jak uvedla NASA v roce 2016 s odkazem na satelitní data a studii. Další studie zveřejněná v roce 2021 naznačuje, že vyšší koncentrace CO2 by mohla do roku 2100 zvýšit globální biomasu o dalších 9 až 15 procent.

Opět platí heslo: Více CO2 = více rostlinné hmoty.

Podle jiné studie je jedním z důvodů pomalu klesajícího efektu hnojení CO2 klesající dostupnost půdní vody a měnící se koncentrace živin (tj. vyplavování půd).

Dá se předpokládat, že plány globalistů na účinný zákaz používání dusíkatých hnojiv ve jménu „boje s klimatickými změnami“ budou mít negativní dopady i na rozvoj biomasy, alespoň na obdělávaných plochách.

Studie ve sklenících (viz zde) ukazují, že rostliny reagují pozitivně na hladiny CO2  při 700 až 1 800 částic na milion (ppm), ale při vyšších úrovních trpí poškozením.

Vědci zjistili, že koncentrace CO2 v dobře větraných sklenících je 400 ppm (tj. normál), ale v noci může klesnout na 150-200 ppm kvůli dýchání rostlin a mikrobiální činnosti. Kromě toho bylo zjištěno:

Vystavení rostlin nižším úrovním CO2, a to i na krátkou dobu, může snížit rychlost fotosyntézy a růst rostlin. Obecně platí, že zdvojnásobení úrovně CO2 v životním prostředí (tj. 700 až 800 částic na milion) může znamenat významný a viditelný rozdíl ve výnosu plodin. 

Rostliny s C3 fotosyntetickou cestou (pelargónie, petúnie, macešky, astry a většina dvouděložných druhů) mají 3-uhlíkovou vazbu jako první produkt ve své fotosyntetické cestě, proto se nazývají C3 rostliny a reagují lépe na vyšší koncentraci CO2 než rostliny s cestou C4. Většina druhů trav má 4-uhlíkovou sloučeninu jako první produkt ve své fotosyntetické dráze, proto se označují jako C4 rostliny.

Zdroj : Oklahoma State University

To také znamená, že při dobrém zásobení půdy vodou a živinami a také dostatečném slunečním záření v závislosti na rostlinném druhu, pokud se obsah CO2 ve vzduchu zdvojnásobí, vzroste přírůstek biomasy o 10 až 100 procent. 

Je třeba poznamenat, že přibližně 85 procent rostlinných druhů jsou rostliny C3, a proto mnohem lépe reagují na vyšší obsah CO2 ve vzduchu. Patří sem také rýže, pšenice a sója, které jsou důležité pro výživu, stejně jako všechny stromy.

Jen velmi, velmi málo rostlin (tzv. CAM rostliny) reaguje negativně na vyšší podíl CO2. Tyto však preferují velmi horké a suché podmínky prostředí a vyskytují se pouze v pouštích, jako je Sahara.

Vrty z ledových jader a analýzy letokruhů trvale ukazují, že před několika tisíciletími, po skončení poslední doby ledové, bylo klima výrazně teplejší než dnes. 

Případné globální oteplování (bez ohledu na lidský příspěvek) nás vytahuje z chladného období, které dosáhlo dna v roce 1875. I kdyby se průměrné teploty (na severní polokouli) zvýšily o dalších 2 až 2,5 procenta, nebyli bychom v klimatickém prostředí teplejším než tomu bylo 6 000 až 2 000 let před naším letopočtem. 

Spíše bychom se měli přesouvat do doby, která odpovídá klimatickému optimu.

Vyšší teploty (kvůli většímu nasycení vzduchu vlhkostí) dříve nebo později povedou také k většímu množství srážek, které by prospěly zejména suchým oblastem. K tomu se přidává fakt, že vyšší hladina CO2 ve vzduchu podporuje růst rostlin za předpokladu, že také přijímají dostatek živin z půdy a vody. 

Tato přirozená „dekarbonizace“ vzduchu v důsledku fotosyntézy prospívá i produkci potravin. Výnosy se zvyšují nejen používáním hnojiv pro půdu a instalací závlahových systémů, ale také „hnojením CO2“ ze vzduchu….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Žijeme v chladných časech – globalisté chtějí tuto pravdu cenzurovat!

  1. kdo sleduje dlouhodobý vývoj počasí, myšleno v rámci několika století, tak celkem snadno pochopí, že se zcela jistě neděje nic co už by zde nebylo v minulosti. Je evidentní, že to tzv. oteplování je jeden obrovský podvod na lidech. Jednak aby se znovu a opět báli a za druhé aby určité malé skupiny na tomto podvodu zase vydělali velké peníze, stačí se podívat co se okolo tohoto smyšleneho podvodu děje. Chce to jenom více informací a jasnou mysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *