Vlády zemí EU ve čtvrtek většinově souhlasily s migračním paktem

Vlády zemí EU ve čtvrtek většinově souhlasily s migračním paktem

Jedná se o další hlasování poté, co již migrační pakt prošel většinou hlasů v europarlamentu. Nyní se k paktu měly vyjádřit i jednotlivé vlády členských zemí, přičemž většina byla plně v souladu s navrhovaným dokumentem.

Již nedávno jste si zde mohli detailněji přečíst o hlasování v Evropském parlamentu, který migrační pakt drtivou většinou hlasů schválil. A stejně tak byla pro i drtivá většina ministrů, což znamená, že pakt, který je jen „dvojníkem“ kdysi vnucovaných kvót, byl již závazně schválen.

Po několika letech diskusí EU konstatuje, že se členským státům podařilo dohodnout na nové dohodě o migrační politice.

Dohoda bude mimo jiné znamenat, že země budou nuceny si navzájem více pomáhat, a že si také budete moci koupit osvobození od přijímání  žadatelů o azyl.

Na čtvrteční schůzce bylo dosaženo většinové shody, pouze Maďarsko a Polsko hlasovaly proti, a Bulharsko, Slovensko, Malta a Litva se rozhodly zdržet hlasování.

To znamená, že Česká republika hlasovala pro přerozdělování, které je jen obdobou kdysi prosazovaných kvót. Současná vláda tak bez nejmenších námitek souhlasí s tím, že se zapojí do přijímání.

A nepochybuji, že přijme každého, koho nám EU přidělí.

A jak to bude nyní fungovat?

Stejně jako v minulosti bude řízení migrace probíhat především v zemi EU, do které obohacovači dorazí, ale ostatní země budou nuceny pomoci, pokud nastane „obtížná situace,“ která může zahrnovat pomoc s přesunem, personálem, vybavením nebo penězi.

Tedy například v momentě, kdy  – jako nedávno – Itálie vyhlásí nouzový stav, budeme nuceni převzít přidělený počet žadatelů o azyl. Jak již víte, tak ročně se má přerozdělit 120 000 převážně muslimů (Ukrajinců se migrační pakt netýká) do méně obohacovaných zemí.

Zároveň bude také snazší vracet migranty, kteří nemají důvod pro azyl, což je otázka, kterou údajně prosadila Itálie. V těchto případech by také nebylo nutné poslat odmítnuté osoby zpět do jejich země původu, ale stačilo by poslat je do země mimo EU, ze které naposledy přišly.

Je však nutné, aby dotyčná osoba měla nějakou formu spojení se zemí a aby byla podle EU klasifikována jako bezpečná. A to je docela problém, protože Libyi, odkud přichází většina ilegálů do Itálie a dál do Evropy, EU za bezpečnou nepovažuje.

V praxi tak zřejmě tento systém fungovat nebude. Tato jediná pozitivní část migračního paktu tak zřejmě nebude téměř vůbec využívána.

Země, které odmítají přijímat, se budou mít možnost vykoupit tak, že zaplatí částku přes 20 tisíc eur za každého odmítnutého žadatele o azyl. Peníze půjdou do nového fondu EU.

Vzhledem k tomu, že naše vláda souhlasila s přerozdělováním, nebude se nás ono „výkupné“ týkat. Ale budeme podle dohody povinni přijímat kolem 10 tisíc muslimů ročně.

A ani mne neudivilo, kdyby lokajská vláda oddaně přijímala i něco navíc.

Nová migrační pravidla počítají i s tím, že ilegál si bude mít možnost požádat o azyl jen v té zemi, do které bude přidělen, jinde by byl ilegálně a neměl by tedy právo ani na dávky a další benefity.

Cílem je samozřejmě zajistit, že nikdo nebude utíkat ze země, kam bude přidělen.

Migrační pakt by měl začít platit asi v polovině roku 2024, přičemž chybí již jen schválení ze strany EK, což je však již pouhá formalita…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Vlády zemí EU ve čtvrtek většinově souhlasily s migračním paktem

  1. Fašistický diktátor, vodca maďarskej iredenty , Erdoganov najlepší kamarát a oddaný eurohujer Orbán ako obvykle klamal, až sa mu z huby prášilo. Maďarsko – hoci tvrdí pravý opak – nie je krajinou bez prisťahovalcov. Práve naopak , od získania neobmedzenej moci jeho vláda prijala a naďalej denne prijíma tisíce a tisíce emigrantov z celého sveta: Číňania, Vietnamci, Arabi, členovia maďarských menšín zo susedných ohrozených krajín, samozrejme aj Ukroši a zoznam ani zďaleka nekončí. Utečenci zo Západnej Európy tvoria len nepatrný zlomok /maximálne pár desiatok ľudí, hoci zle informovaná alternatíva nepoznajúca či bagatelizujúca Orbánove zločiny často tvrdí opak. Konkurenčný portál ceskavec.com uviedol článok istého Maďara, podľa ktorého sa Orbán neorientuje na Rusko, ale na Čínu /a samozrejme aj na EÚ, NATO , Izrael, Turecko a arabské krajiny/ – priložená bola aj fotka nejakej reštaurácie. Nemám dôvod neveriť týmto slovám. A ešte pár slov k článku – že bude „pridelených“ votrelcov prijímať bez odporu, je už teraz isté.
    Čo som napísal o maďarskom vrede na tele európy, platí samozrejme aj o poľskom.

    1. Jeden clanok a uz si presvedceny vo svoju super pravdu. Divne… a co sa tak zamysliet nad tym, aki cudzinci prichadzaju do HU a PL a za akych podmienok, zistit si pocty alebo aj navstivit na dlhsie tieto krajiny a neposudzovat vec len povrchne emotivne?

  2. Za přijímání migrantů nemůže žádný Fiala ani Pavel, ale náhubkáři, kteří dali Babišovi právo zadlužovat tuto zemi lockdownama a covidovou tyranií. Babíš je zrádný americký agent, který vymyslel případ Vrbětice. Dále schválil Green Deal a emisní povolenky.

    Všechno jede dál v kurzu, co náhubkáři zvolili. Proti náhubkářům jsme bezmocní. Jediné, co by nás zachránili, by byla instituce na potírání náhubkářství.

  3. Kto v súvislosti s týmto svinstvom varuje pred „nenávisťou“ a „strachom“, napr. politológovia v ČR a SR a rôzne Sorosom platené živly /často Židia/, zaslúži si smrť.

  4. Ziju tady v holandsku uz 23 let a je to horor amsterdam muslimove cernosi kam se podivas same shaoramy drogy hluk rev povecerech tlupy arabu kdy pracujici lidi musi spat aby bily fit do pristiho dne . Policie ktera nic stim nedela kdyz zavolas a rekne ti nemuzeme stim nic delat nebo se to proste toleruje . Holandska vlada ktera tohle velebne podporuje penize dostavaji vybaveni nove byty maji vsechno zadarmo a obycejne holandan musi chcipat pod mostem o hladu a v chladu v nemecku to same tu skurvenu chatru podpuruji tady v nl .Je to horsi jak nikdy predtim oni se rozsukali za tisic na miliony apak obtezuji zivot druhych peknej opruz. Kolem ceska radsi postavit sto metru vysoku zed a ty hajzly z vlad vymlatit do posledniho smejda pozor nato eu je hnuj pro prasata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout