Kalifornie schválila návrh na reparace podle doby pobytu ve státu – černý sedmdesátník obdrží zálohový šek na 1,2 mil dolarů

Kalifornie schválila návrh na reparace podle doby pobytu ve státu – černý sedmdesátník obdrží zálohový šek na 1,2 mil dolarů

Na úvod zdůrazňuji, že částka v titulku je pouze zálohou, další reparační částky mají následovat. Reparace by měli dostávat všichni černoši, kteří žijí v Kalifornii dlouhodobě – nejlépe na tom samozřejmě budou černoši, kteří žijí ve státě celý život.

Podobné reparace již chystají i některé další demokratické státy EU, nicméně Bidenova administrativa uvažuje o plošných reparacích v celých USA.

Výplaty reparací nejsou podmíněny ničím jiným než barvou kůže a dobou pobytu ve státě. Takže třeba pětičlenná černá rodina si může přijít na pěkných pár milionů jen z toho titulu, že jsou černoši.

Kalifornie se potýká s mnoha krizemi, včetně rostoucí kriminality, rostoucí populace bezdomovců, předávkování drogami, které se vymklo kontrole, obrovského rozpočtového schodku, populačního a podnikatelského exodu a energetické sítě balancující na pokraji krachu.

Ale místo toho, aby progresivní zákonodárci řešili tyto problémy a zlepšili život desítkám milionů Američanů, kteří v současné době žijí ve státě, zaměřují se na reparace.

V sobotu schválila devítičlenná kalifornská pracovní skupina pro reparace doporučení, jak by státní úředníci měli odškodnit a omluvit se černochům za minulé křivdy.

Pracovní skupina strávila poslední dva roky projednáváním platebních doporučení, která budou nyní zaslána ke konečnému schválení v Sacramentu před termínem 1. července.

„Reparace jsou nejen morálně ospravedlnitelné, ale mají potenciál řešit dlouhodobé rasové rozdíly a nerovnosti,“ řekla Barbara Lee (D-Kalifornie) během setkání v Oaklandu.

Doporučení kalifornské pracovní skupiny by znamenala, že 71letý černošský obyvatel, který žije v Golden State po celý svůj život, by mohl obdržet kompenzační šek ve výši 1,2 milionu dolarů, pokud budou doporučení schválena zákonem.

Několik ekonomů spolupracujících s pracovní skupinou vypracovalo tyto reparační odhady:

Jeden takový odhad uvedený ve zprávě určil, že k řešení škod způsobených redliningem bank, které diskvalifikovaly lidi v černošských čtvrtích z hypoték a vlastnictví domů, by měl každý černý Kaliforňan obdržet až 148 099 dolarů. Tento odhad je založen na čísle 3 366 dolarů za každý rok, kdy žili v Kalifornii od počátku roku 1930 do konce roku 1970, kdy federální redlining byl nejvíce převládající.

Zpráva odhaduje, že k řešení dopadu nadměrné policejní práce a masového věznění by každá černá osoba obdržela 115 260 dolarů nebo asi 2 352 dolarů za každý rok pobytu v Kalifornii od roku 1971 do roku 2020, během desetiletí trvající války proti drogám. – The New York Times

Doporučení pracovní skupiny nezahrnovala celkové náklady na reparace, které by mohly činit více než 500 miliard dolarů.

„Počáteční záloha je začátkem procesu řešení historických nespravedlností,“ píše se v doporučení, „nikoli jeho koncem.“

Obyvatelé na setkání požadovali 200 milionů dolarů v přímých hotovostních platbách pro každého černocha:

Znepokojující je, že kalifornský zákonodárce již prohlásil, že komplexní reparační plán „bude plánem pro celou  Ameriku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Kalifornie schválila návrh na reparace podle doby pobytu ve státu – černý sedmdesátník obdrží zálohový šek na 1,2 mil dolarů

  1. K prechodu na nove virtualni penize je potreba finalni kopanec.
    Rozdat negrum miliardy dolaru a pak rict, jeden rohlik stoji milion dolaru (starych) nebo jeden novy virtalni dolar.
    Infalce je zpusobena Ruskem a reparacemi negrum.

    Exploze civilni valky vypukne okamzite. Rozdel a panuj, funguje vzdy.
    Smat se budou nosati majitele virtualni meny.

  2. Pokud by Amerika darovala kazdemu negrovi milion dolaru s tim, ze okamzite opusti USA a odjedou do Afriky, kterou nikdy neopusti, budiz, stalo by to strasne penize, ale Amerika by byla zachranena. Jinak ji negri znici, tak, jako vzdycky vsechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout