Exxon: Uhlíková neutralita do roku 2050 by znamenala totální kolaps globální životní úrovně

Exxon: Uhlíková neutralita do roku 2050 by znamenala totální kolaps globální životní úrovně

Klimatická agenda je založena na mnohokrát vyvrácené lži, podle které způsobuje CO2 produkovaný lidskou činností globální oteplování.

Pomineme-li fakt, že mnohé důkazy naznačují, že k žádnému globálnímu oteplování nedochází, pak je důležité zmínit, že klima se na naší planetě vždy měnilo – a to bez ohledu na to, kolik lidí aktuálně na planetě v danou dobu žilo a jaký mělo lidstvo podíl na produkci CO2.

Různé studie navíc dávno prokázaly, že množství CO2 nemá souvislost s globální teplotou. Také rozhodně nežijeme v době, kdy by byl obsah CO2 vyšší než v minulosti, například v období zvýšené vulkanické činnosti bylo v ovzduší nesrovnatelně víc CO2 než nyní.

Dalším faktem je, že CO2 potřebují ve dne rostliny k dýchání, takže pro rostliny není jeho snížení nijak prospěšné.

Nakonec je třeba připomenout, že v minulosti byly některé oblasti, které jsou dnes ledovou pustinou, oblastmi zelenými, kde se daly pěstovat mnohé plodiny mírného pásma. Jednoduše, v dobách, kdy nastalo oteplování, lidstvo prosperovalo, zatímco v dobách ledových strádalo.

Ovšem většina západních zemí i globálních korporací samozřejmě politiku „nulového uhlíku“ prosazuje a směřují tak nezadržitelně k cíli, kterým je razantní zchudnutí mas a návrat do předindustriální společnosti.

Přece jen se však najdou i globální korporace, které se rozhodly, že tuto ničivou politiku budou ignorovat…

Americká společnost Exxon Mobil  se stala první korporací, která odsoudila zákeřná a směšná tvrzení, že „čistá nula“ je dokonce vzdálenou možností do roku 2050.

Exxon Mobil zatlačil na investory, kteří nutili na společnost, aby informovala o rizicích pro své podnikání z omezení emisí skleníkových plynů a potenciálních ekologických katastrof.

V odpovědi poradci Glassu Lewisovi Exxon uvedl, že vyhlídky na to, že svět dosáhne čistých nulových emisí oxidu uhličitého do roku 2050, jsou vzdálené a neměly by být dále hodnoceny v jeho finančních výkazech.

Návrh akcionářů požadující zprávu o nákladech spojených s opuštěním projektů bude čelit hlasování akcionářů 31. května. Glass Lewis tuto iniciativu podpořil a dospěl k závěru, že Exxon by mohl čelit významným finančním rizikům plynoucím ze scénáře nulových čistých emisí.

Exxon s tím nesouhlasí a uvedl, že svět není na cestě k dosažení čistých nulových emisí v roce 2050, protože omezení výroby energie na úroveň, která by byla pod úrovní poptávky, by vedlo k prudkému nárůstu cen energií, jak bylo pozorováno v Evropě po ropných sankcích proti Rusku kvůli Ukrajině.

Exxon má samozřejmě pravdu, nicméně to nezastaví zelené fanatiky, aby netvrdili, že svět může nějakým způsobem přejít na „zelenou“ energii v příštích 27 letech – a to bez energetické katastrofy.

Jádrem problému je scénář Mezinárodní energetické agentury (IEA), která počítá do roku 2050 s nulovými čistými emisemi (NZE). Tento scénář nastiňuje cestu k omezení nárůstu globální teploty na 1,5 stupně Celsia.

Aby byl scénář NZE splněn, IEA vesele řekla, že nový průzkum ropy musí být zastaven v roce 2021 a národy musí přejít na obnovitelnou energii bez fosilních paliv.

Exxon patří mezi poslední společnosti, které stále silně investují do nového průzkumu těžby ropy a plynu v nadcházejících desetiletích, čímž klimatickou politiku zcela ignoruje.

„Je jasné, že IEA NZE podle vlastního hodnocení autorů scénáře nesplňuje úroveň pravděpodobnosti, která musí být zohledněna v našich finančních výkazech,“ uvedl Exxon v odpovědi podané ve středu americké Komisi pro cenné papíry a burzy.

„Je vysoce nepravděpodobné, že by společnost akceptovala degradaci globální životní úrovně potřebnou k trvalému dosažení scénáře, jako je IEA NZE,“ uvedl Exxon, když návrh odmítl.

Exxon také odmítl doporučení woke proxy firmy, aby vyhodnotil dopady nejhoršího případu úniku ropy na svých ropných plošinách v pobřežních vodách Guyany. Exxon vede konsorcium zodpovědné za veškerou těžbu ropy v pobřežních vodách Guyany a jeho představenstvo doporučilo tento návrh nepřijmout.

„Požadovaná zpráva by jasně neposkytla nové, pro rozhodnutí užitečné informace,“ uvedl Exxon a dodal, že požadavek akcionářů „ignoruje čas, dodatečné náklady a zdroje, které každá zpráva vyžaduje k přípravě.“

Politika nulového uhlíku je nyní prosazována nejen v EU, ale také ve zbytku západního světa. V USA jde pak zejména o některé demokratické státy, které se zavázaly k podobným cílům jako EU.

Nejextrémnější je v tomto směru Kalifornie, kde si již také uzákonili zákaz aut na fosilní paliva od roku 2035, ale například i zákaz používání a prodeje plynových sporáků…

podíl na celkové produkci CO2 – EU je na pouhých 9%
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Exxon: Uhlíková neutralita do roku 2050 by znamenala totální kolaps globální životní úrovně

  1. Jen a pouze kecy v kleci, do roku 2050 už z tzv západu budou pouze trosky a zbytek světa si pojede po svém. Jsem zvědav jak tzv západu dlouho ještě vydrží ta jeho nabubřelost, neb demence tohoto je den ze dne vzrůstající. Myslím si, že likvidace tzv západu je záměr USSA, jen mi není známo co tím chtějí získat, pokud zlikvidují EU, tak zůstanou naprosto sami a to bude jejich konec.

  2. Domnivam se., ze jsme vsichni chodili do skoly a vime velmi dobre, ze bez CO2 nic nevyroste. Nevim jestli proto se kaceji lesy, nebo je sezere kurovec a na konec co zbude, tak se schvalne zapali. Lesy jsou plice planety. Dychaji CO2 – oxid uhlicity a vydychuji kyslik. Zeleni jsou pro mne teroristi, chteji znicit vsechno, co na planete roste a zije. Likvidace farem a ockovani lidi je toho dukazem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout