Budova zastoupení EU v Sofii byla na protest potřísněna červenou barvou

Budova zastoupení EU v Sofii byla na protest potřísněna červenou barvou

Po celé Evropě sílí hlasy odpůrců dalšího pokračování války a válečného štvaní, které je slyšet od politiků i médií. Mnoho odpůrců se najde také na Balkáně, kde je navíc dost lidí proruských, i když vyjadřování politiků vypadá poněkud jinak.

Za proruské se také prohlásili demonstranti, kteří potřísnili budovu zastoupení EU v bulharské metropoli červenou barvou.

Budova zastoupení Komise EU v bulharském hlavním městě Sofii byla potřena červenou barvou během demonstrace příznivců proruské strany „Vazraždaně“ (Znovuzrození), včetně několika poslanců této strany.

Protestní akce byla oznámena na facebookové stránce Vazraždaně na protest proti vměšování Bruselu do vnitřních záležitostí Bulharska. Organizátoři se označují za otevřeně proruské a odmítají vojenskou pomoc Ukrajině a vstup Bulharska do eurozóny.

Aktivisté potřísnili budovu červenou barvou, pravděpodobně symbolizující krev. Přítomnost policie byla zvýšena, ale nedošlo k žádným násilným incidentům.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola na tuto akci okamžitě zareagovala, odsoudila ji a prohlásila:

„Podpora pro Ukrajinu bude nadále růst. Naše hlasy odsuzující ruskou invazi jsou stále hlasitější.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Budova zastoupení EU v Sofii byla na protest potřísněna červenou barvou

  1. Nikým nevolený bruselofašista židovského pôvodu , konkrétne vedúci pobočky gestapa, pardon, Európskej komisie na Slovensku – istý Vladimír Šucha, nominant Progresívneho Slovenska /obdoba českých Pirátov/ – pred pár dňami hrubo urazil náš národ. Samozrejme,že odvolanie mu ani náhodou nehrozí a trestné stíhanie už vôbec nie.

  2. Zatím jsem žádný hlas zkorumpovaného Průseru, pardon Bruselu neslyšel, prozatím to byla jen podpora fašizmu za peníze evropských daňových poplatníků, ale Es Koomen Der Taag, jak říkávali ti správní předchůdci Ukradinců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout