Belgická a německá policie provedla razii v sídle lidovců v Bruselu, jde o frakci, ve které jsou i tři naše politické strany

Belgická a německá policie provedla razii v sídle lidovců v Bruselu, jde o frakci, ve které jsou i tři naše politické strany

Po socanech také lidovci? Poté, co po korupčním skandálu poněkud prořídly řady socanské frakce v europarlamentu, se nyní belgická policie zaměřila na frakci lidoveckou.

Prozatím je obviněným jen jeden německý politik, nicméně také v případě korupce uvnitř socanské frakce došlo nejprve k zatčení řecké europoslankyně Evy Kailiové a teprve po jejím zatčení došlo postupně k odhalení dalších korupčníků.

Brusel je samozřejmě korupcí prolezlý, ostatně, EU je na korupci přímo založena (již jen platy eurokomisařů jsou korupcí samou o sobě). Lze ovšem předpokládat, že velké ryby jako těžce zkorumpovaná Lejnová, která dohodla pro Evropské země zcela nevýhodné zakázky Pfizeru,  stíhání uniknou.

Zaměření se na „malé ryby“ pak od těch velkých odvádí pozornost.

Belgická policie v úterý provedla razii v sídle Evropské lidové strany (EPP) v Bruselu, informoval Euractiv. Podle prvotních informací policie zabavila počítače spojené s finančními podvody, o nichž se předpokládá, že se na nich podíleli zaměstnanci EPP.

Německá média uvedla, že vyšetřování není zaměřeno na stranu nebo její současné zaměstnance, ale na Maria Voigta, regionálního vůdce strany Křesťanskodemokratická unie (CDU) v Durynsku, který je podezřelý z korupce a úplatkářství.

Policie neuvedla podrobnosti o účelu razie.

„Razie souvisí s probíhajícím vyšetřováním v německém Durynsku,“ uvedl mluvčí EPP v krátkém tiskovém prohlášení. Dodal, že „strana spolupracuje s dotčenými orgány zcela transparentně a poskytne všechny relevantní informace a dokumenty.“

Voigt pracoval pro EPP ve volebním období 2014 – 2019.

Vyšetřovatelé se pokoušejí zjistit, kolik peněz Voigt během této doby obdržel nebo s nimi manipuloval. Hledají také dokumenty týkající se pracovních smluv a rozhovory se svědky v Bruselu, informovala německá média.

Podle Euractivu byl Voigt manažerem digitální kampaně Manfreda Webera během kampaně před volbami do Evropského parlamentu v roce 2019 a policejní vyšetřování se zaměřuje na zakázky udělené během této doby. Weber v roce 2022 vystřídal Donalda Tuska v čele EPP.

Tolik k vyšetřování. Zde jen připomínám, že také v případě socanské frakce se postupně počet podezřelých korupčníků zvyšoval a nyní jsou vyšetřovány již desítky členů této frakce, proto zde nemusí nakonec zůstat u jednoho obviněného.

Zpráva navíc uvádí, že se na finančních podvodech podíleli zaměstnanci EPP, takže podezřelých nakonec zřejmě opravdu bude víc.

Členy téže frakce jsou i naše TOP09, STAN  a KDU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Belgická a německá policie provedla razii v sídle lidovců v Bruselu, jde o frakci, ve které jsou i tři naše politické strany

  1. Dovolil bych si upřesnit, že lidovecká frakce v Bruselu je de facto fašistická frakce. Stačí si poslechnout zdechlinu Zdechovského. A každý se soudným myšlením to pochopí snadno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout