Anglie: Klimatičtí extremisté byli odsouzeni k nepodmíněnému trestu odnětí svobody

Anglie: Klimatičtí extremisté byli odsouzeni k nepodmíněnému trestu odnětí svobody

Více než 3 roky vězení pro Brita a 2 roky a 7 měsíců pro Němce jsou ovšem příliš málo, neboť v důsledku blokády tehdy při nehodách přišly o život také dvě ženy.

Narušení dopravy vedlo i k mnoha dalším problémům jako zdržení sanitek, velké ztráty v průmyslu, zdržení při cestě na pohřeb či zamezení cesty k porodu.

Essexská policie potvrdila, že malé podniky přišly o stovky tisíc liber, včetně jednoho, který odhadoval ztrátu až 170 000 liber na výdělcích.

Všechny tyto případy se však na vrub odsouzených ekoteroristů nakonec nepřičetly, stejně jako je tomu vždy, když členové klimatických sekt  blokují silnice.

O případu úmrtí dvou žen, které by jistě i nadále žily, kdyby nedošlo k dopravní zácpě, jste si mohli přečíst zde.

Minulý týden padl verdikt. který oba poslal do vězení. Ovšem nepodmíněný rozsudek – a to ještě v řádu let a ne měsíců – docela šokoval Německo, které je jinak ke klimatickým šílencům extrémně benevolentní.

Jejich krajan by v Německu za podobný čin dostal možná pokutu nebo podmínku.

Britský soud odsoudil Němce ke dvěma letům a sedmi měsícům vězení. V polovině října loňského roku 34letý Marcus D. a 40letý Morgan Trowland zablokovali most přes Temži v Dartfordu, předměstí britského hlavního města Londýna.

Podle prokuratury uvízlo v dopravní zácpě 565 000 motoristů. 40letý Angličan byl již v minulosti za podobné činy souzen.

(l-r) Marcus Decker a Morgan Trowland fotografie opatrovnictví
Němec Marcus Decker a Brit Morgan Trowland

Soudce také chtěl, aby byl verdikt za narušování veřejného pořádku chápán jako odstrašující prostředek: „Musíte být potrestáni za chaos, který jste způsobili, a aby ostatní nebyli schopni vás kopírovat,“ řekl předseda senátu směrem k obžalovaným.

Zdůraznil, že akce zasáhla „desítky tisíc lidí, některé z nich značně.“ Ti dva prostě věřili, že jsou lepší než ostatní lidé a mysleli si „k čertu se všemi ostatními.“

Most královny Alžběty II. musel být uzavřen pro dopravu na 41 hodin poté, co klimatičtí extremisté vylezli na pilíře mostu s profesionálním vybavením a vytáhli transparent s nápisem „Just stop oil“ ve výšce 60 metrů a rozprostřeli houpací sítě, ve kterých leželi.

Nadjezd je součástí silničního okruhu kolem Londýna a je jednou z nejrušnějších dopravních cest ve Velké Británii.

Angličan byl již dříve šestkrát odsouzen za jiné klimatické protesty. Podle BBC se zdálo, že oba byli šokováni, když byl rozsudek oznámen.

Dosud nejvyšší trest pro klimatické extremisty v Německu byl pět měsíců vězení. Ty nedávno obdržela „klimatická nálepka,“ která zablokovala asi 50 silnic a okamžitě po verdiktu se vždy vrátila na silnici, aby zabránila motoristům v dosažení cíle…

Titulní obrázek: Londýnští klimatičtí extremisté protestovali proti verdiktu před soudní síní.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Anglie: Klimatičtí extremisté byli odsouzeni k nepodmíněnému trestu odnětí svobody

  1. Už sa neviem dočkať, kedy budú v Eurábii všetci „klimatickí aktivisti“ a podobný odpad bez výnimky a bez milosti pozabíjaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout