Obvinění Trumpa: Velká porota ho žaluje ve 34 bodech obžaloby

Obvinění Trumpa: Velká porota ho žaluje ve 34 bodech obžaloby

Jistě jste již zaznamenali, že Velká porota hlasovala pro obvinění Trumpa, který se tak stal prvním americkým exprezidentem, který byl obviněn ze zločinu. Původně měl být žalován za pouhý přestupek, ale záhy se z kvalifikace přestupku stal zločin.

Trump byl obviněn z toho, že prostřednictvím svého tehdejšího právníka Michaela Cohena platil pornohvězdě Stormy Daniels „umlčovací platby“ ve snaze ji umlčet a zabránit tomu, aby byl příběh o jejich údajné aféře zveřejněn v National Enquirer.

Manhattanský okresní prokurátor Alvin Bragg povýšil případ Stormy z přestupku na zločin na začátku tohoto roku ve snaze „dostat Trumpa.“

Trumpův právník obžalobu potvrdil.

Obžaloba je v současné době pod pečetí, nicméně podle úniku do CNN byl exprezident Trump zasažen 34 body obžaloby souvisejícími s obchodními podvody.

V USA je většina lidí toho mínění, že jde o snahu zabránit Trumpovi v jeho kandidatuře na prezidenta.

Ovšem objevila se i další tvrzení o tom, že jde naopak o snahu zabránit případné výhře DeSantise. Prý jde jen o to, aby byl Trump populárnější, protože záhy po prvních oznámeních o žalobě mu obrovsky narostly preference.

Pokud by si tak prošel touto žalobou a byl záhy osvobozen, pak by měl prezidentský post naprosto jistý.

To jsou zatím verze, které se objevují v diskuzích, nicméně primárky se blíží a o tom, která z variant je pravdivou, se jistě záhy přesvědčíme.

V případě nových informací bude článek dále aktualizován…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Obvinění Trumpa: Velká porota ho žaluje ve 34 bodech obžaloby

  1. Keby tohto izraelofilného fanatika zavreli do basy, prípadne ho dala dolu CIA, nebol by som proti. Všetci americkí prezidenti počnúc Reaganom páchali ťažké zločiny proti ľudskosti a vyvolávali vojny, aj sám Trump nariadil vraždiť nevinných ľudí v Sýrii a Iráne. Len zázrakom sa nestalo,že USA počas jeho pobytu v Čiernom dome nezaútočili vojensky na Irán a nepovolili to ani Izraelu. Dúfam,že Trump bude prvým , ktorý za svoje zverstvá bude pykať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout