Byla podána žaloba na Pfizer, první země zřejmě nebezpečné přípravky zakáže

Byla podána žaloba na Pfizer, první země zřejmě nebezpečné přípravky zakáže

Jde o zemi, kde je ve srovnání se zeměmi západními zanedbatelná proočkovanost. Nicméně jde zároveń o zemi, která je v rámci kontinentu nejproočkovanější.

Hovoříme tím o Jihoafrické republice, která sice není proočkovaná jako evropské země (většina obyvatel zůstává stále neočkovaných), ale v rámci Afriky je v tomto směru značně před ostatními, neboť ve zbytku Afriky je proočkovanost někde kolem 5%.

Pokud bude podaná žaloba úspěšná, s čímž se vzhledem k dostatku důkazů počítá, měly by být genové injekce Pfizer v JAR zakázány jako nebezpečné. I když již byly podány i jiné žaloby, žádná necílí na Pfizer coby producenta nebezpečných produktů i s cílem tyto výrobky v zemi  zakázat.

Vědci a zdravotníci požadují u Nejvyššího soudu v jihoafrické Pretorii, aby byla přehodnocena mRNA vakcína společnosti Pfizer. Je to nebezpečné a neúčinné, říkají. Skupina hovoří v tiskové zprávě o „průlomovém soudním sporu.“

Jihoafrická aliance pro svobodu (FASA) se obrátila na Nejvyšší soud, aby zrušil licenci na vakcínu společnosti Pfizer. Organizace tvrdí, že schválení bylo „iracionální a nezákonné.“

Pokud k tomu dojde, mRNA vakcíny od Pfizeru budou staženy z jihoafrického trhu. Rozhodnutí povolit použití vakcín bylo založeno na nesprávných a chybných údajích poskytnutých pouze samotným Pfizerem, uvedla skupina.

Několik vědců a akademiků žalobu podporuje. Neurochirurg Herman Edeling, který se v oboru pohybuje více než 40 let, uvedl, že vakcína společnosti Pfizer nikdy neměla být označena za „bezpečnou“ a „účinnou.“ Do případu se zapojuje jako nezávislý soudní znalec.

Kardiolog Aseem Malhotra, který si sám aplikoval dvě dávky vakcíny Pfizer, dodal, že v mnoha případech vakcína způsobuje více škody než užitku a nikdy neměla být schválena.

Kardiolog se domnívá, že zavádění vakcín Pfizer by mělo být pozastaveno až do vyšetřování. „Pfizer jde k soudu!“ napsal na Twitteru.

„Doufejme, že jde o první z mnoha žalob,“ řekl britský poslanec Andrew Bridgen.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Byla podána žaloba na Pfizer, první země zřejmě nebezpečné přípravky zakáže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout