Německo: Turek ubodal nožem pětiletou holčičku

Německo: Turek ubodal nožem pětiletou holčičku

K dalšímu případu multikulturního obohacení došlo v berlínském parku nedaleko dětské ZOO. Podle informací je zřejmě zavražděná holčička dcerou polsko-tureckého páru a vrah ji a její sourozence hlídal.

Motiv je nejasný, mohlo jít o sexuální napadení holčičky ze strany mladého Turka, který nechtěl zanechat svědka, případně o vraždu ze cti – pokud byl s rodinou holčičky nějak příbuzný. Případ je příliš čerstvý a další vztahy nejasné, takže nyní lze jen spekulovat…

Dívka (5 let), která byla pohřešovaná od úterního odpoledne, je mrtvá.

Kolemjdoucí objevil holčičku v úterý večer kolem 17.40 hodin v berlínském parku Pankower Bürgerpark v houští – poblíž kozího výběhu, kde si děti mohou zvířata pohladit a nakrmit.

Dívka byla vážně zraněna a krátce nato zemřela.

Po jejím nálezu vyplašení záchranáři dívku v parku oživili. Pětiletá dívka byla vrtulníkem převezena do nemocnice, kde krátce nato svým zraněním podlehla.

Dívka byla zabita několika ranami nožem.

Policejní mluvčí řekla BILDu: „Předpokládáme, že to byla vražda. V souvislosti s případem již byl zatčen podezřelý 19letý mladík.“

„19letý Turek byl zadržen v úterý na okraji parku, kde byla dívka také nalezena,“ uvedla policejní mluvčí ve středu ráno. „Pokud bude podezření na spáchání trestného činu opodstatněné, bude dnes předveden před soudce,“ pokračovala mluvčí.

Pětiletá dívka byla naposledy viděna v „Paule Parku“ kolem 14:45 – pak náhle zmizela.

Čtvrté berlínské oddělení vražd případ vyšetřuje. Stále není zcela jasné, jak se dívka dostala z „Paule Parku“ do několik set metrů vzdáleného Bürgerparku a jakou roli v tom hraje podezřelý. Policie vyšetřuje, zda dítě uteklo nebo bylo dokonce uneseno.

Policejní mluvčí řekla: „Podezřelý pachatel je německo-tureckého původu. Oběť má německo-polsko-turecké kořeny.“

Podle mluvčího berlínského státního zastupitelství Sebastiana Büchnera byl 19letý Turek rodinným přítelem, který pětiletou dívku a její tři sourozence pravidelně hlídal.

Tedy i v úterý v Paule-Parku v Pankow. Tehdy uvedl, že dívka musela na záchod a poté odešel sám s dívkou. Nakonec se vrátil sám ke třem dalším dětem s odůvodněním, že dívku ztratil. Mezitím požádal další lidi, aby se o tři děti postarali.

Stále však není jasné, co přesně se mezitím stalo…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Německo: Turek ubodal nožem pětiletou holčičku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout