Horkým kandidátem na nového skotského premiéra je muslim

Horkým kandidátem na nového skotského premiéra je muslim

Jak jistě víte, tak po mnoha skandálech progresivistické skotské vlády se nedávno rozhodla skotská premiérka odstoupit. Rozhodující byla zřejmě již silně přehnaná genderová politika.

Skotské ženské věznice jsou plné mužů, kteří se prohlásili za ženy, zavádění genderově neutrálních toalet na školách a jiných veřejných budovách vedlo k mnoha případům sexuálního napadení či dokonce znásilnění a poslední kapkou bylo umístění muže, který měl za sebou sérii znásilnění, do ženské věznice.

Tato „poslední kapka“ vedla k protestům a premiérka začala být kritizována i spolustraníky kteří dosud její přehnaně progresivistickou politiku podporovali.

Nyní tak čeká Skotsko na volbu nového premiéra či premiérky. V čele jsou dva kandidáti: konzervativní Skotka a praktikující muslim. Paradox je, že zatímco muslim nepřímo podporoval progresivistickou politiku Sturgeonové, jeho protikandidátka byla vždy zásadně proti zvráceným genderovým zákonům.

Je tedy pravděpodobné, že Skotsko bude mít prvního muslimského premiéra v historii, což by bylo jen dalším potvrzením pokračující islamizace Velké Británie.

Až za měsíc, tedy 27. března, se dozvíme, kdo se ujme vedení skotské Strany nezávislosti a postu premiéra země po šokující rezignaci Nicoly Sturgeonové v polovině února. Tři kandidáti se přihlásili před pátečním termínem a rozhodne o nich asi 104 000 členů Skotské národní strany.

Humza Yousaf, Kate Forbes a Ash Regan slíbili, že převezmou pochodeň boje za nezávislost, vedeného Nicolou Sturgeonovou navzdory tomu, že Londýn po Brexitu vytrvale odmítá uspořádat nové referendum.

Šanci na zvolení mají ovšem ze tří uvedených kandidátů jen dva – praktikující muslim Humza Yousaf a praktikující křesťanka Kate Forbesová. Třetí kandidátka nemá téměř žádnou podporu, zatímco podpora obou uvedených je zhruba vyrovnaná.

Humza Yousaf, progresivní těžká váha strany

Současný ministr zdravotnictví Humza Yousaf je tím, kdo získal největší podporu poslanců SNP. 37 letý Humza Yousaf je prvním  ministrem ve skotské vládě, který není běloch, a prvním, který je muslim. Když se stal poslancem, složil přísahu v angličtině a urdštině. Byl zodpovědný za několik portfolií ve vládě, včetně dopravy a spravedlnosti.

Kromě boje za nezávislost slíbil, že bude pokračovat v progresivní sociální politice Nicoly Sturgeonové, zejména pokud jde o manželství osob stejného pohlaví, zákaz konverzní terapie a zjednodušení uznávání genderových změn (tzn. změna pohlaví na základě pouhého prohlášení), proti čemuž se Londýn staví.

Zde je ovšem třeba zdůraznit, že on sám pro zákony nehlasoval, ale nehlasoval ani proti nim. V době, kdy se genderové zákony a manželství pro všechny schvalovaly, se na radu mešity hlasování neúčastnil. Zákony tak podpořil jen nepřímo – tedy svojí neúčastí.

To jeho protikandidátka je odpůrkyní uvedených zákonů a nebála by se hlasovat proti nim.

Kate Forbes, vycházející konzervativní hvězda

Ve věku 32 let přišla v roce 2020 do vlády skotská ministryně financí Kate Forbesová. Na své vrstevníky udělala dojem svojí znalostí gaelštiny. Je považována za vycházející hvězdu strany. Ale její pověst byla na několik dní pošpiněna jejími velmi konzervativními postoji, které jí vynesly stažení podpory několika zvolených členů místního parlamentu.

Členka Skotské presbyteriánské církve řekla, že kdyby byla v roce 2014 poslankyní skotského parlamentu, hlasovala by proti manželství osob stejného pohlaví a loni v prosinci by nehlasovala pro zákon o změně pohlaví. Řekla také, že v její víře je „špatné“ mít děti mimo manželství.

Jak volby dopadnou uvidíme již za měsíc. Vzhledem k trendu posledních let, kdy je v britských městech stále častěji volen za starostu muslim, lze předpokládat, že i v tomto případě budou šance muslima nakonec větší.

Na závěr připomínám, že infiltrace politiky v islamizovaných zemích je velmi důležitou součástí džihádu, zpravidla mnohem účinnější než džihád mečem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Horkým kandidátem na nového skotského premiéra je muslim

  1. muslim bude praktikovat Takiju = lež aby oblbnul nemuslima až budou v přesile tak bodne nemuslima a všechno si převezme pro nemuslima zbydou jen 3 možnosti 1 zustat v zemi a byt nevolnikem a platit pro muslimy daně = Džizju a žit ve strachu co bude dal 2 emigrovat 3 konvertovat na islám

  2. Typický prípad takíje. Aj londýnsky primátor – takisto Pakáč, po anglicky Paki – podporuje svojimi výrokmi homosexuálov, ale v skutočnosti sa už teší na zavedenie tej najtvrdšej šaríe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout