Velká Británie: Údajně psychicky nemocný žadatel o azyl zavraždil důchodkyni, která se ho ujala a roky se o něho starala

Velká Británie: Údajně psychicky nemocný žadatel o azyl zavraždil důchodkyni, která se ho ujala a roky se o něho starala

Jde o dalšího z řady vítačů, kteří na svoji bezbřehou naivitu zaplatili cenu nejvyšší. I když se zdaleka nejedná o ojedinělý případ, stále se najde dostatek těch, kdo svůj příbytek nabídnou džihádistům, jejichž jediným cílem je obsadit Evropu.

V tomto případě, který nyní řeší britský soud, se samozřejmě  – jako již tradičně –  jedná o psychicky nemocného muslima…

Neúspěšný íránský žadatel o azyl bude ve středu odsouzen za brutální vraždu 87leté ženy, která ho vzala do svého domu v anglickém hrabství North Yorkshire.

Důchodkyně Brenda Blaineyová byla nalezena mrtvá ve svém domě ve vesnici Thornton-le-Dale 5. ledna loňského roku.

V pondělí Korunní soud v Leedsu vyslechl, jak ji íránský státní příslušník Shahin Darvish-Narenjbon, který byl diagnostikován jako paranoidní schizofrenik, škrtil předtím, než jí rozbil hlavu o podlahu v kuchyni jejího domu, bodl ji do hrudníku a podřízl jí hrdlo.

Nicholas Lumley, státní zástupce, řekl soudu, jak křehká oběť přijala svého vraha před 9 lety, v roce 2013, kdy se poprvé setkali v restauraci v Leedsu. Nabídla mu pokoj ve svém domě a popsala jejich vztah jako „babička-vnuk“.

„Poskytla mu jídlo a další domácí pohodlí, když studoval v Leedsu,“ řekl Lumley, který dodal, že oběť se také zúčastnila jeho promoce a poskytla mu auto.

Soud si vyslechl, jak 5. ledna paní Blaineyová zavolala do místního vesnického obchodu, aby zadala objednávku, když náhle linka utichla. Prodavačka se několikrát marně pokoušela volání paní Blaineyové opětovat, ale bez odezvy.  Když šel manžel prodavačky stařenku zkontrolovat, setkal se s policejním kordonem.

Darvish-Narenjbon sám zavolal policii a řekl, že sešel dolů a pak našel svou náhradní babičku v kaluži krve.

„Prostě jsem sešel dolů a našel babičku na tvrdé podlaze. Měla všude krev a já nevím co se stalo,“ řekl íránský státní příslušník policejnímu psovodovi.

Soud později vyslechl soudního psychiatra, který podal zprávu poté, co strávil čas s Darvish-Narenjbonem. Neúspěšný žadatel o azyl vyprávěl bludy a bylo jasné, že se jeho duševní zdraví výrazně zhoršilo.

Soud si vyslechl, že Darvish-Narenjbon viděl na televizoru červené tlačítko, které následně stiskl a obdržel „povolení“ zbít a zavraždit Brendu Blaineyovou.

Darvish-Narenjbon byl původně obviněn z vraždy, kterou popřel; později se přiznal k zabití na základě snížené odpovědnosti, což bylo uznáno Královským státním zastupitelstvím.

Vrah se objevil u soudu prostřednictvím videospojení z přísně střežené nemocnice Ramptom, kde je držen od května loňského roku.

Prokurátor řekl soudu, že rodák z Teheránu Darvish-Narenjbon žije ve Velké Británii od svých 15 let. Krátce žil také ve Spojených státech, kde strávil nějaký čas na psychiatrickém oddělení.

Povolení žalovaného k pobytu ve Velké Británii vypršelo v roce 2015. Následně požádal o azyl, který byl zamítnut, stejně jako jeho odvolání proti rozhodnutí ministerstva vnitra.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Velká Británie: Údajně psychicky nemocný žadatel o azyl zavraždil důchodkyni, která se ho ujala a roky se o něho starala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout