Kdo převezme impérium 93letého George Sorose?

Kdo převezme impérium 93letého George Sorose?

Mnoho lidí si myslí, že po smrti tohoto globálního zločince skončí i veškerá podvratná činnost, kterou se jeho organizace zabývají. Ovlivňování vlád, manipulace s volbami a médii, barevné revoluce, migrace, spekulace, podpora ultralevicových organizací a ovlivňování ESLP jsou jen některé z dlouhého výčtu oblastí, na něž mají Sorosovy organizace vliv.

Otázka, kdo bude pokračovat v odkazu George Sorose, levicově orientovaného amerického podnikatele ve věku 93 let, a jak se bude vyvíjet budoucnost globální Sorosovy sítě, je stále aktuálnější.

CEU (Středoevropská univerzita) bude jistě hrát důležitou roli při zachování Open Society Foundations. Ty budou dále pokračovat v destabilizaci demokraticky zvolených vlád a podpoře radikálních levicových hnutí.

„Domnívám se, že nadace nemohou ve své současné podobě přežívat donekonečna a musí být nahrazeny jinými institucemi, jako je Středoevropská univerzita (CEU),“ citovala Firewall Group z knihy George Sorose z roku 1991.

Soros také zdůraznil, že navzdory změnám, duch Open Society Foundations (OSF), jedné z největších Sorosových organizací, musí být za každou cenu zachován a přenesen do fungování všech institucionálních aktérů v „nástupnickém“ institucionálním systému.

„Když jsem zakládal Open Society Foundations, nechtěl jsem, aby mě přežily. Ale  již jsem změnil názor. Uvědomil jsem si, že by bylo sobecké po své smrti uzavřít síť nadací.  Zajistili jsme řadu činností, ve kterých by se mělo pokračovat i po mém životě, a které ve skutečnosti nevyžadovaly mou přítomnost.“

To napsal tento globalistický spekulant o dvacet let později – tedy v roce 2011 – ve své knize Filantropie George Sorose.

Kdo by mohl být nástupcem George Sorose?

Alexander Soros, o němž jste si zde mohli již mnohokrát přečíst,  je předsedou správní rady Open Society Foundation.  Spolu s Klárou Dobrev a Gordonem Bajnaiem je členem představenstva Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR). Byl také členem představenstva berlínského Global Public Policy Institute.

Alexander Soros, Věra Jourová, George Soros

Alexander Soros již uvedl, že své znalosti o filantropii prohloubil rozhovory se svým otcem, a že ho více než ty, které podporují zdraví, zajímají organizace, které pracují na konceptu otevřené společnosti. V roce 2012 založil vlastní nadaci.

„Pro mě je advokacie a angažovanost na politické úrovni stejně důležitým prvkem společenské změny jako udělování grantů. Jsem také vášnivým zastáncem mnoha progresivních politiků, včetně Hillary Clintonové.“

To řekl Alexander Soros Forbesu. Ve volbách v roce 2016 daroval Alexander Soros demokratům více než 4,5 milionu dolarů a v roce 2017 jeho politické dary překonaly i dary jeho otce. Pomohl založit Bend the Arc: Jewish Partnership for Justice, sesterskou organizaci Bend the Arc: Jewish Action, levicovou politickou organizaci, která otevřeně vystupuje proti Trumpově administrativě a Republikánské straně.

Alexander Soros se nadšeně hlásí k LGBTQI komunitě, žije se svým černým přítelem. Alexander je vedle otce vidět zdaleka nejčastěji, je tedy velmi pravděpodobné, že celé impérium převezme právě on, případně spolu s jeho sestrou Andreou, která je také v aktivitách George Sorose silně zainteresována.

Got $30 million lying around? This stunning New York townhouse could be yours | Daily Mail Online
Andrea Soros

Andrea Soros Columbel, dcera George Sorose, je také členkou správní rady Open Society Foundations a správní rady Open Society-United States. Podporuje řadu aktivit zaměřených na přetvoření kapitalismu a demokracie tak, aby fungovaly lépe pro všechny (silně podporuje Agendu 2030).

Spolu se svým otcem a bratrem věnovala J Street 245 000 dolarů. Tato levicově orientovaná židovská politická skupina se staví jako progresivní alternativa k mainstreamovému Americkému izraelskému politickému akčnímu výboru (AIPAC).

Jonathan Allen Soros, další syn George Sorose, založil se svou ženou nadaci. Nadace Jennifer a Jonathana Allena Sorosových (JJASF) funguje velmi podobně jako OSF a získává prostředky od společností spojených s rodinou Sorosů.

Jonathan Soros and Sean Parker top a list of 2014 donors - POLITICO
Jonathan Soros

V letech 2010 až 2015 darovala více než 22 milionů dolarů čtyřiceti levicovým organizacím včetně Open Society Institute, levicově progresivních skupin a propotratových skupin.

V roce 2014 darovali 1 milion dolarů nadaci Tides Foundation, v roce 2015 1,25 milionu dolarů levicové organizaci New America Foundation, která zahrnuje bývalé členy Obamovy administrativy, a 518 000 dolarů Planned Parenthood of America (spoluzakladatelem organizace byl v 50. letech otec Billa Gatese). Jonathan Allen Soros byl také aktivní v Democracy Alliance,

Robert Soros a Gregory Soros, nejstarší a nejmladší dítě amerického spekulanta maďarského původu, jsou méně na očích veřejnosti, ačkoli první jmenovaný již daroval 400 000 dolarů Open Society Institute.

V případě těchto dvou synů tedy nelze předpokládat nějaké větší zapojení do činnosti Sorosových neziskovek. Pokud tedy bude někdo pokračovat v díle George Sorose, pak bude z jeho 5 potomků pravděpodobně někdo ze tří výše zmíněných, případně všichni tři společně.

Firewall Group také připomněla, že CEU, založená v roce 1991, se považuje za globální společenství, které pevně věří v roli otevřených a demokratických společností. To se odráží i v tom, že na CEU je jen pár kurzů exaktních věd, ale více kurzů genderových studií nebo sociální antropologie.

Soros sám přikládá větší význam právě CEU, tedy univerzitě, do které by rád investoval víc než do OSF. Jak se však nakonec jednou rozhodnou jeho potomci bude jen na nich.

Ať je to jak chce, George Soros má pět potomků, z nichž většina již více či méně dala najevo, že hodlají jít ve šlépějích jejich otce. Lze tedy předpokládat, že Sorosovo impérium se bude v budoucnu i nadále obludně rozrůstat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout