Švédsko: Stockholm a Malmö zažívají nepřetržitě už několik týdnů bombové útoky a pouliční přestřelky

Švédsko: Stockholm a Malmö zažívají nepřetržitě už několik týdnů bombové útoky a pouliční přestřelky

Švédsko se stává rekordmanem v rámci Evropy v přestřelkách, v počtu vražd, znásilnění a bombových útoků. V roce 2022 se tento primát zase o něco upevnil, neboť obohacující etnika se činila zase o něco víc.

Začátek roku napovídá, že země spěje i k dalšímu rekordu, neboť ve čtvrtích některých měst – zejména Stockholmu a Malmö – probíhají nepřetržitě již několik týdnů pouliční boje, které jsou doprovázené bombovými útoky.

Připomínám, že ještě v roce 1990 byla obě uvedená města z 95% švédská, jiná etnika tam bylo vidět jen velmi okrajově. Mezi cizinci pak převažovali Finové. To již dávno není pravda, dnes jsou některé čtvrti takřka 100% muslimské.

Švédsko zažívá každodenní výbuchy, střelbu a vraždy nepřetržitě již několik týdnů. Postižena jsou zejména města Stockholm a Malmö. Policie je zahlcena. Nyní vláda převzala otěže v boji proti stupňujícímu se násilí různých gangů migrantů.

Kdysi jedna z nejbohatších zemí v Evropě, Švédsko, bylo považováno za modelovou společnost. Ve skutečnosti hlavní město Stockholm a třetí největší město Malmö – ale i další švédská města – zaznamenaly nárůst závažné kriminality, střelby a válek gangů.

To lze zvláště dobře vidět z jedné statistiky: Míra vražd je v posledních deseti letech na vzestupu.

Míra vražd ve skandinávské zemi roste od roku 2013. Zpráva Národní agentury pro prevenci násilí ukázala, že 12 lidí na milion obyvatel je ve Švédsku obětí násilných trestných činů, ve srovnání s průměrně pouhými 8 ve zbytku Evropy. Podle policejní zprávy zemřelo jen v roce 2022 střelnými zbraněmi 60 lidí.

Policejní komisař a sociolog Amir Rostami řekl The Local: „Zatímco v minulosti mohli vystřelit do vzduchu nebo střelit někoho do nohou, dnes je to více AK47, více kulek, ručních granátů a výbuchů, které jsme předtím neviděli. Řekl bych, že to je největší změna, kterou vidíme – jsou nemilosrdnější, zdá se, že se nestarají o následky.“

Počet smrtelných střeleb mezi zločineckými gangy byl čtyři na počátku roku 1990 a do roku 2018 vzrostl na 40.

Kriminální reportér Lasse Wierup odhaduje, že ve Švédsku nyní působí spoušť nejméně 350 zločineckých organizací. Jen ve Stockholmu je známo, že členy gangů je 1077 lidí.

Ale kdo jsou členové gangů, kteří děsí Švédsko?

Jsou to hlavně muslimové, kteří žijí v panelových budovách vnějších měst, srovnatelných s předměstími ve Francii. Excesy násilí jsou většinou „války“ nepřátelských klanů. Kriminalita gangů je obzvláště rozšířená v rezidenčních čtvrtích Malmö a Stockholmu, které mají vysoký podíl migrantů.

Většina pachatelů je tedy podle statistik švédských bezpečnostních orgánů mladá, mezi 20 a 29 lety. Oběťmi jsou v drtivé většině muži (2021: 96 procent).

Policejní komisař Rostami komentoval pohromu takto: „Život v oblasti, kde jsou ruční granáty a střelba, vytváří strach a možná pocit, že společnost není schopna se vypořádat s těmito vážnými problémy. Podkopává důvěru ve stát a instituce, zejména pokud je míra odhalení velmi nízká.“

To je důvod, proč švédská vláda Ulfa Kristerssona konečně chce skoncovat s kriminalitou gangů tím, že zasáhne přímo do policejní práce, aby konečně viděla výsledky. Současná administrativa chce také výrazně ztížit imigraci do Švédska.

Ministr spravedlnosti Gunnar Strömmer se v posledních týdnech několikrát setkal s vedením policie. Na Vánoce ohlásil týdenní setkání, kde se diskutovalo o tom, jak bojovat proti závažnému organizovanému zločinu. Dříve se tato setkání konala pouze jednou měsíčně. Vláda také plánuje zřídit komisi, která by přezkoumala policejní práci a nedávné události.

Situaci ve Švédsku už žádná vláda nezmění. Demografie je nelítostná, k přečíslení původních obyvatel dojde možná během několika let. A nebude to jen díky vysoké muslimské porodnosti.

Stále více Švédů již totiž není ochotno žít v zemi, která dlouhé roky směřuje zkratkou k chalífátu. Migrace původních Švédů do neislamizovaných zemí roste a lze předpokládat, že se v příštích letech ještě razantně zvýší. Tím původní obyvatelstvo samo uvolní svoji zemi invazním hordám…

Vikingové se musí v hrobech obracet…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Stockholm a Malmö zažívají nepřetržitě už několik týdnů bombové útoky a pouliční přestřelky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout