Macronova 70letá manželka trvala na vskutku bizarní rekonstrukci Notre Dame

Macronova 70letá manželka trvala na vskutku bizarní rekonstrukci Notre Dame

Poté, co vyhořela katedrála Notre Dame, se objevilo mnoho různých návrhů budoucí podoby svatostánku. Hovořilo se dokonce i o možnosti, že část Notre Dame by byla přebudována na mešitu a jiný návrh počítal s tím, že by katedrála fungovala jako jakési „interaktivní“ muzeum.

Tehdejší ministryně kultury, v jejíž kompetenci bylo právě rozhodování o budoucí podobě katedrály, nakonec i přes značný odpor některých politiků prosadila, že katedrála bude zrekonstruována podle původní stavby.

K těm, kdo tlačili na zcela novou podobu katedrály, patřila také Macronova manželka.

Připomínám, že francouzská první dáma se stala terčem mnoha dohadů, mimo jiné se říká, že se jedná o transsexuála (více jste si o tom mohli přečíst zde).

Manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona aktuálně způsobila pohoršení mimořádně šíleným návrhem přestavby vyhořelé katedrály.

Chtěla, se aby v místě katedrály tyčila věž v podobě penisu, jak nyní posmrtně prozradila bývalá francouzská ministryně kultury.

Podle memoárů, které vydala bývalá ministryně Roselyne Bachelot, se „Première Dame“ a bývalá pedagožka snažila prosadit stavbu s falickým designem. Zřejmě chtěla zůstat aktuální s modernějším designem věže na místě středověké katedrály. Zda mělo jít o připomínku lepších dnů je diskutabilní…

Bývalá francouzská ministryně kultury ve svých 680stránkových vzpomínkách prozradila, že Macronova manželka jí během oběda sdělila, že by chtěla, aby věž katedrály měla tento nový, modernější vzhled.

Macronova vláda nakonec vyjádřila zklamání z neústupnosti ministryně poté, co Bachelotová oznámila, že věž bude místo toho přestavěna do původní podoby.

Bachelotovou (76) loni ve funkci francouzské ministryně kultury vystřídal prezident Macron. Může to mít něco společného s tím, že vytrvale odmítala pokusy přinutit ji k tomu, aby nechala postavit katedrálu v „současnějším designu.“

„Když jsem se vrátila na ministerstvo, bylo v kanceláři velké napětí: Macron snil o ‚architektonickém gestu‘ a obvinil mě, že dělám jen to, co mě baví.“

„Této neposlušnosti nelituji. Odmítla jsem, když mi na obědě s Brigitte Macronovou, ukázali projekt, který měl nahoře jakýsi vztyčený falus, jehož základna je obklopena zlatými koulemi,“ řekla Bachelotová.

Podle Bachelotové  však šlo o jeden z několika výrazných návrhů architektů. Ostatně prezident Macron, bývalý žák své učitelky a nyní jeho manželky, otevřeně požadoval:

„Mělo by jít o současnou architekturu, protože věž nebyla součástí původní katedrály.“

Britský architekt Foster například chtěl přeměnit věž na „superštíhlou jehlu, která se dotýká mraků na obloze“.

Francouzský architekt Chassang například navrhl moderní skleněný hranol, architekt Lehanneur design připomínající plamen a Fantozzi koncept vitráže.

Koneckonců, středověká katedrála představuje křesťanství par excellence. A byla zasvěcena Matce Boží, která podle oficiálního katolického učení údajně získala svého syna Ježíše prostřednictvím neposkvrněného početí.

Katedrála Notre-Dame se má znovu otevřít v roce 2024 a měla by mít – především díky zesnulé ministryni – svoji původní podobu…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.9]

12 thoughts on “Macronova 70letá manželka trvala na vskutku bizarní rekonstrukci Notre Dame

  1. dnes je 1. apríla? nech si už o tej vyschnutej múmii a jej zajačikovi myslím čokoľvek, nechce sa mi veriť, že by to mohla byť pravda…
    to už nech je tam radšej mešita

  2. Este stale niekto pochybuje o tom, ze EU ovladaju satanisti, resp. slobodomurari?! Medvedev ma 100% pravdu o zhnitom a zvratenom zapade! To su tie „ich hodnoty“, dakujem neprosim si!

  3. Ja by som pochopil prečo chcela FALUS! Ten jej totiž celý život chýbal medzi nohami ! A ten čo chodil po byte má len pár cm “ klitoris“ s gulami…

  4. Bolo by to priam symbolické pre celý prehnitý západ. Naznačovalo by tu smutnú realitu dnešnej doby, že celý prehnitý západný svet smeruje do …

  5. Ať si to svinstvo postaví na mešitě. Kde jsou francouzští praví věřící? Kde je jejich odvaha? Uvědomují si, že je to znesvěcení Božího domu? Bůh si to líbit nenechá a Macronova kurva (dát na vrchol katedrály penisy, může napadnout jen špinavou děvku) to nepochybně nějakým způsobem schytá. Pro francouzské věřící je to zkouška a samozřejmě i pro tamní kněze a představitele církve. Kde je tvrdý, masový protest? To jsou všichni tak zbabělí a nebo tak zvrhlí???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout