Holandský pár je tak znepokojen „změnou klimatu“, že chová krávy na moři

Holandský pár je tak znepokojen „změnou klimatu“, že chová krávy na moři

Mnoho lidí skutečně klimatické propagandě naprosto věří a někteří fanatici jsou dokonce ochotni podstoupit cokoli, jen aby odvrátili údajnou katastrofu, která nás podle klimaalarmistů čeká.

Nic na tom, že tuto katastrofu slibují již několik desetiletí a zatím se nic neplní. Vymývání mozků funguje, takže většina lidí této propagandě skutečně věří. K takovým klimatickým alarmistům patří i jistý holandský pár, který se rozhodl postavit farmu na moři. Předpokládám, že tomuto páru, který je plnou oporou systému, žádné vyvlastňování nehrozí…

Nizozemský pár věří, že hrozba „změny klimatu“ je tak vážná, že celá budoucnost zemědělství spočívá na kravách plovoucích na hladině moře.

Experiment holandského manželského týmu v oblasti udržitelného zemědělství, hi-tech mikromlékárna s názvem Floating Farm, se nachází v přístavu Rotterdam. V modernistické stavbě chovají 40 krav Maas-Rijn-Ijssel, které dohromady produkují asi 757 litrů mléka denně.

Kromě toho, že pomáhá živit místní komunitu, hraje vodní farma roli v globální diskusi o tom, jak klimatická krize nutí zemědělce přehodnotit, jak – a kde – produkují potraviny.

Experimentální farma Van Wingerdenových se vznáší na pontonech, stoupá a klesá s přílivem. Stodola s kaučukovou podlahou, která zabírá nejvyšší úroveň stavby, je místem, kde jsou krávy roboticky podojeny, omyty a nakrmeny (mohou také jít po můstku na pastvinu u vody).

Ve střední úrovni se mléko zpracovává na máslo, jogurt a další mléčné výrobky. Na této úrovni se čistí déšť a odsolená mořská voda pro spotřebu krav.

Zvířecí hnůj se mezitím zpracovává na hnojivo, které se používá na místních fotbalových hřištích – jejichž posečená tráva se vrací jako krmivo. Ve spodní části konstrukce je přirozeně chladný prostor používaný pro zrání až 1 000 koleček sýra ve stylu goudy najednou, některé ochucené kari, jiné s medvědím česnekem – vše k prodeji prostřednictvím farmářského obchodu. Jinými slovy, je to cirkulární systém, který je soběstačný – nejen ekologicky, ale i ekonomicky.

Model Van Wingerdenových je zralý na reprodukci, což je přesně to, na čem nyní pracuje 14členný tým plovoucí farmy. Plánuje se, že do prostoru vedle současné plovoucí farmy se přestěhuje plovoucí zeleninová farma. Žádosti o povolení jsou také pro podobné stavby v Dubaji, Singapuru a nizozemských městech Haarlem a Arnhem.

Největší překážky, které vidí před sebou, nejsou finanční nebo fyzické, ale spíše politické a administrativní. „Jako svět máme velkou potřebu najít řešení pro příštích 30 let,“ říká Peter. „Jednou z největších výzev, se kterými se setkáváme po celém světě, jsou předpisy.“

Ve skutečnosti existuje několik dalších překážek pro jejich sen o několika farmách na moři. První výzvou je, že téměř žádní jiní zemědělci nemají finanční zdroje nebo zázemí na to, aby vybudovali farmy uprostřed vody a pokusili se je udržet. Upřímně řečeno, je velmi sporné, zda budou van Wingerdenovi schopni udržet svou farmu dlouhodobě.

Druhá otázka se sama nabízí: jak dlouho potrvá, než se nějaká ta kráva dostane do vody a utopí se? Totéž platí pro kuřata, kozy a další zvířata.

Třetí překážkou je počasí. Také v Holandsku občas bývá extrémně větrné počasí, mnohdy s větrem o síle orkánu. Jak to takové farmy vydrží? A podobných otázek by se samozřejmě našlo mnohem víc.

Celý tento experiment je jen něco pro klimatické alarmisty, kteří mají příliš mnoho času na vymýšlení nesmyslů. Lidé, kteří kdekoli na světě hospodaří na půdě od počátku věků – po mnoho generací – se jistě k těmto plánům dobrovolně nepřipojí.

Mimochodem, projekt se pyšní i tím, že se snaží jít v duchu plánů SDG – tedy 17 cílů Agendy 2030.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.4]

3 thoughts on “Holandský pár je tak znepokojen „změnou klimatu“, že chová krávy na moři

  1. A ekonomika celého toho nesmyslu je mínus ležatá osmička.
    Za kolik let se zaplatí tento výtvor ze směšné produkce 700 litrů mléka denně?
    To je debilita, kterou si můžou dovolit leda producenti nekrytých vytisknutých papírků, které nazývají peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout