Indie zaznamenává rekordně studený leden

Indie zaznamenává rekordně studený leden

V Indii jsou mrazivé teploty pod nulou něčím zcela výjimečným, doslova neznámým. A to i na severu, kde je tradičně nejchladněji. Po rekordních mrazech a přívalech sněhu, které během vánočních svátků sužovaly  USA, jde tedy o další neobvyklý výkyv počasí, který nikterak nehraje do karet všem klimatickým alarmistům.

V posledních několika týdnech se severní Indií přehnalo neobvykle chladné počasí, které mělo katastrofální důsledky pro miliony Indů, kteří tam žijí a nejsou zvyklí na chlad, kdy jdou teploty pod bod mrazu.

Zatímco kazatelé klimatického soudného dne na Západě mluví o vlnách veder a extrémním počasí, když je mírné nebo teplé počasí po určitou dobu, jiné části světa místo toho zažívají problémy kvůli opaku. V severní Indii drží neobvyklá a dlouhotrvající studená vlna velké oblasti ve svém železném sevření téměř dva týdny.

Hustá mlha a teploty kolem nuly  v mnohamilionovém městě Nové Dillí si již vyžádaly mnoho životů kvůli nehodám a chladu, ale další hrozba pochází z rizika otravy, protože zmrzlí obyvatelé města zapálí vše, na co narazí, včetně odpadků .

Nejchladnější teploty byly dosud zaznamenány v provincii Kašmír na severu Indie. Tam teplota v nížinách klesla na -7 stupňů, což pro Evropany není nic zvláštního, ale pro Indy, kteří jen zřídka zažívají počasí chladnější než plus 6-7 stupňů, je to velký rozdíl od toho, na co jsou zvyklí.

Pokud teplota v lednu klesne pod plus 4 stupně, považuje se to za studenou vlnu. Minulý týden bylo v hlavním městě Dillí nejchladněji 1,9 stupně. Meteorologové považují letošní leden za vůbec nejchladnější v Indii.

„Nikdy v celé své kariéře jsem neviděl tak nízké teploty v předpovědi. Mráz −4 až +2 v nížinách. Wow!“ napsal na Twitteru meteorolog Nevdeep Dahiya.

Hustá a přetrvávající mlha vede denně k velkému počtu nehod v Dillí, které se se svými 23 miliony obyvatel nyní ocitlo v obtížné situaci. Zprávy o nedostatku potravin byly zveřejněny na sociálních médiích, ale dosud byly odmítnuty oficiálními zdroji, které se domnívají, že skutečně došlo k určitým přerušením a zpožděním kvůli dopravním nehodám kolem železničních stanic a silnic do města a ven z města, ale že to dosud nevedlo k nedostatku potravin nebo paliva.

V chladu a mlze jsou však dvě věci, které primárně vzbuzují obavy vedení města. Na jedné straně je nejasný počet lidí bez domova (podle mnoha odborníků je to nejméně 150 000, možná blíže k 200 000), kterým chybí přístřeší před chladným počasím.

Přibližně 250 špatně vybavených útulků pro bezdomovce ve městě má místo pro 19 000 lidí, ale již dlouho jsou naplněny nad svou kapacitu. Počet mrtvých lidí, kteří údajně umrzli během noci a kteří jsou nalezeni během dne, je něco mezi „desítkami“ až „stovkami“ každý den, ale žádné oficiální číslo neexistuje.

Objevil se však další problém, protože každý den jsou zapáleny desítky tisíc menších ohňů, do kterých jsou často přikládány odpadky. Znečištění ovzduší, které obvykle postihuje město v zimních měsících, je nyní považováno za ještě horší a vzduch je naplněn toxickými plyny a znečišťujícími látkami, které se vážou na kapky vody v mlze a zůstávají ve městě jako toxická přikrývka.

To vede ke zhoršení kvality vzduchu, který jsou obyvatelé nuceni dýchat, což způsobuje plicní onemocnění a v důsledku toho výrazně zvýšené riziko rakoviny.

Počet lidí, kteří zemřou vlivem mrazu, tak může časem také stoupat, a to nejen proto, že lidé umrznou, ale také proto, že se otráví ve snaze udržet se v teple.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Indie zaznamenává rekordně studený leden

  1. Vy nevíte ? Ta zima v Indii i jinde, to je přece to globální oteplování země, kde podle slov různých úchylů už měly letos vřít vody v oceánech a planetu sežehnout oheň. Místo toho se zvětšují ledovce a Indové klepou kosu. A potom těm dobrákům z WEF věřte, že to s námi myslí dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout