Vražda ze cti: 19letá Francouzka byla ubodána Afgháncem

Vražda ze cti: 19letá Francouzka byla ubodána Afgháncem

Vraždy ze cti se zejména v posledních letech staly v obohacovaných zemích zcela běžným kriminálním činem. Oběťmi však nejsou jen rodilé muslimky, které začnou žít západním stylem života nebo se „jen“ chtějí rozvést s manželem, kterého jim vnutili jejich rodiče. Oběťmi se často stávají i Evropanky, které nejsou dostatečně poučeny o tom, že hledat si partnera mezi muslimy může být mnohdy pro jejich další osud fatální.

Málokterý muslim totiž akceptuje, když se s ním žena rozejde nebo to, že se odmítá podřídit jeho příkazům. Evropanky jsou však jen málokdy vychovány tak, aby byly jen poslušným přívěškem svého manžela, navíc zahaleným v nevzhledném hábitu.

K motivu vraždy, o níž je tento článek, sice média nic neuvádí, ale právě Afghánci páchají v Evropě nejvíc vražd ze cti. V jejich zemi je vražda ze cti zcela legální a jsou dokonce vychováváni tak, že vraždu ze cti nepovažují za zločin, ale za oprávněný čin, na nějž jsou dokonce vrahové hrdí.

Tato mladá žena byla ubodána k smrti ve středu 9. listopadu v Ronchinu na severu Francie. Podezřelý, 23letý Afghánec, je v současné době hospitalizován. Hélanin otec David souhlasil, že se svěří deníku LeFigaro.

„Ráda se smála, milovala všechno, milovala život,“ říká David. Jeho 19letá dcera Hélana byla ubodána k smrti svým přítelem ve středu 9. listopadu v Ronchinu na severu. Její pitva se konala v pondělí 14. listopadu a pohřeb se bude konat začátkem příštího týdne, v termínu, který bude potvrzen,“ pokračuje jeho otec.

Studentka druhého ročníku Národní školy architektury a krajinářství v Lille, která se nachází ve Villeneuve-d’Ascq, žila mezi domovy obou svých rozvedených rodičů. „Byla buď u mě, nebo u své matky. U obou měla svůj velký pokoj,“ říká David. Hélana byla většinou doma a měla jednu prioritu: studium. „Nikdy nechodila do nočních klubů. Když odešla ze školy, šla domů dělat domácí úkoly. Viděla se víc v krajinářství než v architektuře a řekla mi: ‚Tati, mám před sebou ještě pět let,'“ pokračuje David.

Hélana chodila asi dva roky s mladým mužem – svým prvním přítelem – se kterým se seznámila na své bývalé soukromé škole. Tento mladý 23letý Afghánec, který přišel sám do Francie, když byl teenager, se naučil francouzsky a poté se vyučil instalatérem – topenářem, než získal trvalou smlouvu. „Setkal jsem se s ním asi dvacetkrát, zvláště když strávil víkend s mou dcerou v domě její matky. Dokonce přijel na Sommu na rodinné jídlo,“ pokračuje David.

V den vraždy byl David na bowlingu se svou dcerou a jejím přítelem. „Skončili jsme v 18:30. Helana se mě pak zeptala, jestli by mohla jít spát k němu domů. Všechno mi připadalo normální,“ pokračuje David. O tři hodiny později, kolem 21:50, mu zavolala Hélana. Na druhém konci linky byl slyšet „hluk a dech,“ popisuje. Není pochyb o tom, že jeho dcera tehdy vydechla naposledy.

David zavolal jejímu příteli. „Je mrtvá, zabil jsem vaši dceru, zabil jsem vaši dceru,“ opakoval mladý Afghánec. „Byla ve mne prázdnota, ani jsem si nemohl vzpomenout na adresu,“ říká David.

Zdrcená matka mladé ženy sdílela před několika dny na Facebooku příspěvek na počest malé zavražděné Loly, také ze severu. Proč takový výbuch násilí?

Tolik k případu, ve kterém budou zřejmými spolupodílníky na vraždě i rodiče, kteří dceru v jejím vztahu s Afgháncem podporovali. Pokud by ji včas varovali před tím, jaké důsledky může mít podobný vztah, mohla být stále naživu.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Vražda ze cti: 19letá Francouzka byla ubodána Afgháncem

  1. Václavovi Vaňkovi z Idnes a podobným fanatikom z blogov a diskusií na „českom“ mainstreame – zrejme ich platí Soros – rozhodne nehrozí väzenie za to,že podobné zločiny nepriamo schvaľujú… na rozdiel od vlastencov, ktorí napr. kritizujú islamizáciu ČR či zverstvá vietnamskej mafie.

  2. Zjevně blběna, ošklivá, musela hledat mezi slimáky
    „Oběťmi se často stávají i Evropanky, které nejsou dostatečně poučeny o tom, že hledat si partnera mezi muslimy může být mnohdy pro jejich další osud fatální.“
    Ona neměla doma nebo v mobilu internet?
    V podstatě se tak dá říci, že spáchala sebevraždu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout