Skupina G20 se dohodla na jednotných covid pasech i jednotné digitální identitě (ID) všech zúčastněných zemí

Skupina G20 se dohodla na jednotných covid pasech i jednotné digitální identitě (ID) všech zúčastněných zemí

Možná jste si nyní pomysleli, že nás to vlastně nemusí zajímat, protože do G20 nepatříme. To je ovšem omyl, neboť patříme k zemím přidruženým, jako všechny členské země EU. Tedy zavedení jednotné ID a covid pasů bylo odsouhlaseno pro všechny země, včetně přidružených. Ale o tom si více napíšeme až na závěr.

Již včera jste si zde mohli přečíst něco více o návrhu na zavedení jednotných covid pasů, které by měla vydat WHO. Tyto covid pasy by měly být jednotné pro všechny členské země WHO a v případě, že tato instituce, která chce již brzy převzít zdravotní kompetence všech členských zemí, vyhlásí jakoukoli pandemii, nebude možné bez covid pasů cestovat do zahraničí.

Zde se samozřejmě koná na zakázku Big Pharmy, tedy firem jako Pfizer nebo Moderna, o jejichž jedůvky již není příliš velký zájem. Ostatně, například USA jedou tuto linii již dlouhodobě, takže neočkovaní cizinci se jednoduše do USA nemají šanci dostat, tedy vyjma těch, kteří přichází ilegálně přes jižní hranice.  A podle rozhodnutí Bidenovy administrativy má tento zákaz pokračovat i v příštím roce.

Ale o povinných covid pasech pro cesty do zahraničí v případě WHO vyhlášené pandemie jste si zde již mohli přečíst včera. Oproti včerejším informacím došlo jen k tomu „pokroku,“ že všechny státy G20 návrh schválily, stejně jako schválily i to, že si jednotlivé země budou vzájemně uznávat i různé takzvané „vakcíny“, neboť dosud zejména západní země neuznávaly například čínské nebo ruské vakcíny.

Důležité je ovšem i to, že na G20 již padla dohoda o urychleném přijímání ID – samozřejmě patřičně propojených. Zde jen trošku odbočím, neboť podle posledních informací počítá EU s plošným zaváděním ID od roku 2024, do té doby pojede systém v testovacím režimu.

Ale podívejme se zpět na summit G20 a jejich dohodu o ID.

Závěrečné komuniké B20 nyní také doporučuje, aby G20 podporovala a prosazovala nejen očkovací průkazy, ale také široké veřejné a soukromé systémy digitální identity.

Tyto systémy digitální identity jsou navrženy tak, aby pomáhaly podporovat finanční začlenění, zmírňovat krize a sloužit jako „stavební kámen pro soukromí a digitální důvěru“.

Systémy digitální identity však mohou dát vládám a korporacím moc podněcovat, vynucovat nebo jinak manipulovat lidské chování v rámci systému společenského uznání.

Digitální identity lze použít k určení, jaké produkty, služby a informace máme k dispozici, a mohou je použít veřejné i soukromé subjekty k tomu, aby nám tento přístup odepřely.

Tato digitální identita určuje, k jakým produktům, službám a informacím máme přístup – nebo naopak, co nám zůstává uzavřeno“ – Světové ekonomické fórum:

G20 by měla požádat multilaterální rozvojové banky, aby podporovaly vlády při vývoji a zavádění systémů digitální identity na podporu finančního začlenění – B20 Policy Recommendation, 2022

Závěrečné komuniké B20 vyzývá země G20, aby podporovaly zavádění digitálních infrastruktur (cloud, digitální identifikace, digitální platební systémy, digitální podpisy atd.) a usnadnily důležitost volného toku dat s důvěrou a mezi hraniční datové toky za předpokladu, že jsou respektovány vnitrostátní právní rámcové podmínky každé země.

Tato doporučení zásad uvádějí následující:

 • Skupina G20 by měla podporovat návrh opatření na podporu digitální identity jako stavebního kamene ochrany údajů a digitální důvěry.
 • Skupina G20 by měla zvýšit informovanost a posílit spolupráci mezi veřejným a soukromým sektorem, aby se zlepšila interoperabilita nástrojů pro souhlas a autorizaci, jako jsou digitální podpisy a silné autentizační platformy, aby se posílila důvěra v digitální ekosystém.
 • Skupina G20 by měla přijmout akční plány k realizaci výhod inkluzivních digitálních platebních systémů prostřednictvím různých opatření, jako je digitalizace vládních plateb, a aktivně se zapojit do regulační agendy.
 • Skupina G20 by měla podporovat využívání cloudu ve veřejných a soukromých institucích.
 • Skupina G20 by měla podporovat akce a zvyšovat spolupráci s cílem vybudovat kapacitu výzkumu a vývoje a zajistit, aby se úsilí v oblasti výzkumu a vývoje skutečně promítlo do hmatatelného dopadu, jako součást úsilí o rozvoj pokročilých schopností v digitální infrastruktuře, jako je aplikace blockchainu.
 • Skupina G20 by měla podporovat více investic do infrastruktury a partnerství veřejného a soukromého sektoru pro iniciativy na odhalování digitálních podvodů.
 • Skupina G20 by měla umožňovat bezpečné a uspořádané přeshraniční toky dat s důvěrou na základě platných globálních, regionálních a vnitrostátních právních rámců pro ochranu soukromí a údajů.

B20 je oficiální fórum G20 pro dialog s globální obchodní komunitou a má za úkol formulovat politická doporučení ke konkrétním otázkám.

Doporučení jsou poté předána předsednictví G20 na summitu B20, který se koná přibližně v době konání summitu G20.

G20 je fórum, které zahrnuje devatenáct zemí s některými z největších světových ekonomik a také Evropskou unii.

Země G20 jsou Argentina, Austrálie, Brazílie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Mexiko, Rusko, Saúdská Arábie, Jižní Afrika, Jižní Korea, Turecko, Spojené království (UK) a Spojené státy americké .

Podle Rady pro zahraniční vztahy je Španělsko pozváno jako stálý host. Za přidružené členy jsou považovány i všechny ostatní státy EU.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Skupina G20 se dohodla na jednotných covid pasech i jednotné digitální identitě (ID) všech zúčastněných zemí

 1. Ludom treba vysvetlit rozdiel medzy bezhotovostnou platbou dnes a digitalnou platbou a menou. Toto je potrebne sirit… Coskoro totiz zacne brutalna propaganda, podobne ako za covidu a Ukrajiny! Rovnako treba rozsirovat pravdu o uhlikovej stope a jej skutocneho ucelu zavedenia. Zeleny teror sa uz blizi a s nim hlad s diktaturou!

 2. tie iste prasce, ktore dostali miliony $ za covid komediu, cakaju na dalsi bonus.
  peniaze si do hrobu nevezmu a az umru, ich rodina, vnuci zaziju rovnake peklo…
  esteze to o covid korupcii Lukasenko rozflakol v TV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout