Německo: Egypťan unesl dítě v kočárku, záhy po zatčení byl propuštěn na svobodu

Německo: Egypťan unesl dítě v kočárku, záhy po zatčení byl propuštěn na svobodu

Co by se asi stalo, kdyby byl únosce Němec a dítě by bylo třeba arabské nebo turecké? Zřejmě by toho byla 24 hodin denně plná média – a to nejen v Německu. A pachatel by oprávněně skončil „za katrem.“ Ne tak egyptský recidivista…

O případu, který se odehrál již před týdnem, se ovšem mlčí. Nakonec se nic nestalo, ale chybělo málo a dítě by dnes možná nežilo nebo by bylo prodáno síti pedofilů. Egypťan navíc páchal nepravosti i poté, co ho záhy po únosu dítěte pustili na svobodu.

V Gaussigu, vesnici nedaleko Drážďan, musela policie – na příkaz prokurátora – minulou sobotu propustit odmítnutého žadatele o azyl, i když se předtím pokusil unést dítě.

Policie o tomto incidentu informovala následovně: „Muž se přiblížil k pozemku, kde stál kočárek, odstrčil rodiče stranou a popadl kočárek s dítětem. Otec a někteří svědci zabránili podezřelému odjet s dítětem. Přemohli ho a zavolali policii.“

Úředníci vzali 29letého Egypťana na okrsek a podali stížnost na pokus o únos dítěte. „Na pokyn prokuratury mu bylo dovoleno odejít po dokončení policejních opatření,“ pokračuje zpráva.

Jen díky odvážnému zásahu náhodných kolemjdoucích a otce dítěte bylo možné zabránit možná i nejhoršímu. Jsou státní zástupci v Německu tváří v tvář téměř každodenním zprávám o skupinových znásilněních, útocích nožem nebo vraždách a zabitích tak otráveni, že únos dítěte – i když  zůstal „jen“ pokusem – je shledán jako triviální trestný čin?

Ale je to ještě nepochopitelnější, než se na první pohled zdá. Žadatel o azyl není policii v Sasku neznámý, ale je jedním z jejích nejčastějších zákazníků. Již v pátek večer, den před pokusem o únos dítěte, se Egypťan stal protagonistou policejního šetření. Muž  ukradl mobilní telefon. Okradenému se podařilo získat telefon zpět a zahnat zloděje. Vyděšená policie zloděje konfrontovala a podala stížnost na loupež.

Ale to není všechno. Egypťan pokračoval ve své sérii zločinů i v neděli. Je třeba mít na paměti, že nejpozději v této době měl být muž již za mřížemi. V několika dalších zemích nebo ve své domovské zemi by tak tomu nejspíš bylo. Egypťan byl navíc v Německu ilegálně, protože mu byl již před delší dobou zamítnut azyl.

K čemu tedy došlo v neděli?

Saská policie oznámila: „Svědek viděl odpoledne občana s kameny v rukou, jak běží po S 159 ve Wallrodě. Zavolal policii. Hlídka se setkala s 29letým mužem z Egypta a nejprve požádala o sanitku a pohotovostního lékaře. Muž s tím nesouhlasil, proto utíkal a házel na policisty kameny o  velikosti pěsti.

„Policie ho pronásledovala asi půl hodiny přes pole a přes Röder. Na Věži Felix ho policisté konečně dostihli. Tam vyhrožoval turistům skleněným střepem, který držel v ruce,“ popisuje  policejní zpráva. Teprve po tomto incidentu byl útočník vzat do vazby. Bylo zahájeno předběžné vyšetřování kvůli výhrůžkám, nátlaku, vážnému ublížení na zdraví, odporu a útoku na policisty.

Kromě toho existují stížnosti na loupež a pokus o únos dítěte. Ale místo toho, aby šel do vězení, Egypťan – uhodli jste to – skončil na psychiatrii.

Zde tedy sami vidíte, jak se falšují kriminální statistiky nejen v Německu. Obohacovač není zatčen, dokud neudělá několik přečinů. A i poté je seznán psychicky nemocným, takže všechny jím spáchané přečiny vypadnou z kriminálních statistik, ale spadnou do statistik psychiatrických.

Jen by mne zajímalo, zda ještě mají v Německu nějaká volná lůžka v psychiatrických sanatoriích. Při tom, jak se v posledních několika letech nebývale množí „psychicky nemocní“ lze předpokládat, že stávající kapacity již nepostačují…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Egypťan unesl dítě v kočárku, záhy po zatčení byl propuštěn na svobodu

  1. diagnóza predsa neznamená umiestnenie v nejakej liečebni, je to len priepustka na slobodu ak bude Neger pokračovať vo vyčíňaní. byť otcom toho dieťaťa, už by neodišiel po svojich, ale nemecký „možno-vítač“ bol z toľkého multikulti obohateniie zrejme kapánekbpriposraný…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout