Německé firmy se začínají ve velkém stěhovat do USA, kde jim nabízí nízké daně a levné energie

Německé firmy se začínají ve velkém stěhovat do USA, kde jim nabízí nízké daně a levné energie

Taktika USA se vyplácí. Pokud kdokoli dosud pochyboval o pravosti uniklého dokumentu RAND, tak právě realita ukazuje, že byl více než pravdivý. Evropa má být ekonomicky zruinována a vydělá na tom právě ten, kdo vydělal na Evropě, která byla zničena 2. světovou válkou. Ostatně, bez svých mecenášů z Wall street by Hitler jen sotva mohl vést válku celých 6 let. Ale vraťme se do současnosti.

Evropa díky předchozím nesmyslným covidovým restrikcím a následným protievropským sankcím, které někteří tupci nazývají sankcemi protiruskými, prochází nejhorší hospodářskou krizí, dokonce zřejmě horší, než byla ta v letech třicátých. Krize se dotýká do jisté míry celého světa, ale skutečně nejpostiženější je právě Evropa.

Nejprve se před pár týdny objevily zprávy o tom, že z Německa odchází americké firmy. Buď domů nebo mimo Evropu, třeba do Asie. Nyní se dozvídáme, že USA lákají německé firmy na jejich území. Lákají je na nízké daně, různé další pobídky a především pak na levné energie. Kdo by odolal v situaci, kdy se i na základě příkazů z Washingtonu rozhodla loutková německá vláda (podobně jako další evropské vlády) zničit vlastní ekonomiku tím, že průmyslového hegemona nejen evropského, ale dokonce světového, deindustrializuje?

Zdá se, že šílená environmentální a ekonomická politika klíčových kruhů v Německu funguje. Deindustrializace Německa je v plném proudu.

Kromě zhruba 200 000 dobře vyškolených místních obyvatel, kteří každoročně opouštějí Německo, se nyní s Německem loučí stále více společností. Nejlepší způsob, jak získat zásobu „kvalifikovaných pracovníků“, je postarat se o ně.

Washington láká německé firmy na levnou energii a nízké daně. To platí zejména pro jižní státy. Berlín je znepokojen – a chce podniknout protiopatření. Proč se diví? Čekali snad němečtí politici něco jiného, když systematicky ničí průmyslovou zemi?

Jak uvádí Handelsblatt, USA zesilují své namlouvání německých společností. Kromě levné energie nabízí řada států USA také daňové úlevy a další pobídky. 

„V jedenácti ze 14 čtvrtletí jsme měli nejnižší náklady na energii ve Spojených státech,“ říká Kevin Stitt, guvernér Oklahomy, v rozhovoru pro Handelsblatt. Podobně argumentuje ministr obchodu Georgie Pat Wilson: „Naše náklady na energii jsou nízké a sítě jsou stabilní.“ To je samozřejmě pro německé firmy, jimž jejich vláda hrozí jistým blackoutem, velmi lákavé.

Kromě toho je postupné vyřazování uhlí hotovou věcí a jeho stát bude mít do roku 2024 připojené k síti dvě nové jaderné elektrárny.  „Společnosti, které přicházejí do Georgie, snižují svou uhlíkovou stopu,“ říká Wilson. Tím může přilákat i ideologicky zapálené firmy, které se ohání měřením uhlíkové stopy.

Reklama je úspěšná: Jak ukazuje výzkum Handelsblatt, řada německých společností plánuje přestěhovat své pobočky do USA nebo tam alespoň otevřít filiálky. Čísla z klíčových států jako Virginie, Georgia a Oklahoma ukazují rostoucí zájem ze strany nejen Německa.

Nezapomínejte, že naši politici za dlouhé roky podlézání jejich německým páníčkům vytvořili nebývalou závislost našeho průmyslu na Německu. Pokud tedy dochází k deindustrializaci Německa a stěhování firem za moře, pak se to bude týkat i firem, které Němci vedou u nás. Americkým cenám energií totiž nelze konkurovat a nevyváží je už ani levná pracovní síla, která je již to poslední, co u nás zatím tyto firmy drží…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německé firmy se začínají ve velkém stěhovat do USA, kde jim nabízí nízké daně a levné energie

  1. Už se těším jak se skopčákama amíci vyjebou až tam budou všechny ty firmy nastěhované, Yankees nikomu nic nikdy zadara nedal ani levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout