Deindustrializace Evropy postupuje, rozvinuté země se změní v rozvojové

Deindustrializace Evropy postupuje, rozvinuté země se změní v rozvojové

Jedna země za druhou hlásí doslova lavinovitý nástup bankrotů firem. Zatím se to týká zejména západoevropských zemí, kde jsou nejen vysoké náklady na provoz, ale také dražší pracovní síla. K nejvíce postiženým patří Německo, což se zřejmě dřív či později dotkne i nás, neboť politici, kteří dosud vládli v naší zemi, postupně vytvořili naši závislost na Německu.

Německá ekonomická iniciativa „Zachraňte náš průmysl“ upozorňuje na skutečnost, že proces deindustrializace je již v plném proudu, a že ekonomika Spolkové republiky Německo je tlačena ke zdi. Jejich výzva proto vypadá spíše jako volání o pomoc: „Zachraňte náš průmysl – politika nedostatku, zvyšování cen a přídělů energie masivně zasáhne německé obyvatelstvo“.

„Pro náš průmysl je to pět minut po dvanácté. Prostřednictvím katastrofické energetické politiky, prostřednictvím nadměrných předpisů v oblasti životního prostředí, prostřednictvím nedostatku kvalifikovaných pracovníků a mnoho dalšího. Mnoho společností se musí vzdát, jiné se stěhují do zahraničí. Proces deindustrializace již dávno začal a nabírá na síle. S průmyslem jsou ohroženy miliony pracovních míst, prosperita a sociální stát. Čelíme ekonomickému úpadku a možnému zbídačení,“ uvádí se na internetových stránkách iniciativy.

Iniciativa „Zachraňte náš průmysl“ přináší pět požadavků:

 1. Levná energie pro firmy a domácnosti.
 2. Spolehlivé zásobování energií bez přídělového systému,
  odstávek proudu a rizika výpadku proudu.
 3. Žádné likvidační ceny povolenek CO2 a nerealistický nedostatek certifikátů CO2.
 4. Skoncujte se stále restriktivnější byrokracií.
 5. Už žádné existenci ohrožující ekologické předpisy a zákazy.

Hospodářská iniciativa také zahajuje upřímnou výzvu obyvatelstvu:

„Obraťte se na politiky ve vašem regionu a trvejte na změně politiky v tomto smyslu – zachránit průmysl, pracovní místa v průmyslu, prosperitu pro všechny. Informovat obyvatelstvo, média, společnosti, sdružení a politiky. Zaměřujeme se zejména na mladou generaci, jejíž budoucnost je akutně ohrožena. Náš požadavek: Přidejte se k nám. Použijte návrhy na této webové stránce. Pomozte zahájit nové procesy myšlení a utváření názorů, opožděnou změnu mentality v naší zemi, abychom zajistili ekonomické přežití a zabránili pádu do chudoby. Pomozte popularizovat myšlenku „Zachraňte náš průmysl“ rychle, než bude příliš pozdě!“

Tolik iniciativa z Německa, kde jsou nyní bankroty na rekordních číslech. Jisté je, že mnoho našich firem je pro ty německé firmami subdodavatelskými – a tyto firmy pád těch německých postihne úplně stejně.

Podobnou závislost na Německu vykazuje i průmysl v mnoha dalších evropských zemích. Také tam již hlásí bankroty ve velkém. Například v sousedním Rakousku, jehož průmysl je na německém obdobně závislý jako ten náš, hlásí masivní nárůst bankrotů. V průmyslovém Horním Rakousku je to za první tři čtvrtletí letošního roku o celých 165 % víc bankrotů v porovnání s rokem loňským!

Jisté je, že také u nás již nastupuje stejný trend a ještě patrnější bude v momentě, kdy podniky, závislé na Německu, začnou záhy krachovat také. Ostatně, největší vlna bankrotů je očekávána od října, kdy má dojít po celé EU k razantnímu nárůstu cen energií. V Německu se na tom odrazí také daň z plynu, která se tam bude platit právě d října.

Deindustrializace Evropy je samozřejmě záměrná a je plně v souladu s plány Agendy 2030. Lze si lehce představit i další, zdánlivě nesouvisející důsledky. Co myslíte, že se  stane v momentě, kdy už nebude mít kdo na ty miliony obohacovačů a jejich štědré dávky v Německu vydělávat??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.9]

12 thoughts on “Deindustrializace Evropy postupuje, rozvinuté země se změní v rozvojové

 1. Samozrejme,že sa to bude týkať aj východoeurópskych krajín s púhymi zvyškami priemyslu. Medzi ktoré patria aj Poľsko a Maďarsko. Vezmite si len takú maličkosť, že kedysi sebestační Poliaci museli kvôli EÚ zatvoriť takmer všetky vlastné čiernouhoľné bane a uhlie – ktorého je už dlho zúfalý nedostatok – musia za strašné peniaze kupovať najmä v Austrálii.

 2. Prohlašovali, že životní úroveň se srovná. Bláhově jste si mysleli, že rozvojové země na naši úroveň. Však proto příchod nových občanů. A říkalo se, že všichni z Afriky se přece do Evropy nevejdou. Aby se měli také lépe. S otevřenou papulou zjišťujeme, že se ale změní náš život a to směrem dolů. Volným pádem do středověku. Do bídy
  hladu
  chladu
  zmaru
  a smradu.

 3. Víte, jak po nás bude elita tahat nos /ti, kteří mají nyní abnomární zisky/, jak jim bude lůza smrdět?
  Nemytí, zavšivení, s boláky po těle?

 4. ale to ne, česko je jen testovací polygon. Tady úkol zní jasně. Jak by to v zemi vypadalo, když by vláda nedělala vůbec nic.

  Xaver v pořadu podtrženo sečteno zmínil, že se prý fialový hnjup domluvil s EONem a ČEZem na odeslání účtů za energii až po volbách.
  Nevím zda to byl vtip, protože podtrženo sečteno je satirický pořad. Ale nedivil bych se. Ten prev-ít se zlepšuje v protitazích. Teda pokud je to pravda.

 5. a pritom je to také jednoduché: zobrať Brusel útokom, zničiť europarlament, vyhlásiť koniec štvrtej ríše a samozrejme okamžite obnoviť spoluprácu s Ruskom, kým je nie sú kompletne ropa a plyn presmerované na ostatné svetové trhy! no potom si urobiť poriadky s ekoteroristami a moslimami, obidvoje tu absolútne nemá miesto!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout