U černého Newyorčana je 24x větší pravděpodobnost, že bude zatčen za vraždu, než u bílého

U černého Newyorčana je 24x větší pravděpodobnost, že bude zatčen za vraždu, než u bílého

V rámci podněcování protibělošského rasismu byla již před téměř 10 lety založena BLM, která byla „vytažena“ v tu pravou chvíli, tedy v momentě, kdy při zatýkání zemřel zločinec a narkoman George Floyd. Poté byla rasistická protibělošská organizace na vzestupu a za nepokoje, které postihly nejen americká města, nebyl téměř nikdo potrestán. Nicméně černoši se mnohde stali beztrestnými, takže některé méně závažné trestné činy již nejsou v jejich případě řešeny.

Běloch se v USA již na černocha nesmí křivě ani podívat a mnohé školy, státní instituce i pracoviště se netají tím, že pro studium či práci nyní nejsou znalosti tím prvotním, hlavním kritériem se stala rasa.

To vše je údajně založeno na jakési „bělošské nadřazenosti, “ která musí být údajně vymýcena. A také se prý musí řešit údajné policejní násilí, které je údajně zaměřeno na černochy. Jenže zde opět uniká hlavní logika, tedy fakt, že černoši jsou častější pachatelé trestné činnosti. Tím pádem se také dostávají mnohem častěji do konfliktu se zákonem, potažmo do kontaktu s policií.

Velmi zajímavé je, že v podobné společenské atmosféře si v New Yorku dovolili vydat statistiky zločinnosti, které jsou mimo jiné zaměřené na rasu. Z těchto statistik vyplývá například nejen to, že černoši vraždí 24x častěji než běloši, ale  také se například 14x častěji dopouští znásilnění.

Dále se již můžete sami podívat na statistiky, které hovoří velmi jasně. Na grafech můžete vidět zločinnost jednotlivých etnických skupin.

Údaje pochází ze zprávy NYPD s údaji za rok 2021.

Tabulka níže: Počet bělochů v New Yorku převyšuje počet černochů 1,53 krát, přesto páchají kriminalitu méně často:

 

Graf ukazuje počet vražd podle etnik:

 

Tabulka níže:

(61,7 x1,53) / 3,9 = U černochů je 24,21krát vyšší pravděpodobnost, že budou nakonec zatčeni v případech vraždy, než u bělochů.

U černochů je 19,95krát vyšší pravděpodobnost, že budou podezřelí v případech vraždy, než u bělochů.

Graf ukazuje počet znásilnění podle etnicity.

Tabulka níže:

(48,9 x 1,53) / 11,3 = U černochů je 6,62krát vyšší pravděpodobnost, že budou podezřelí v případech znásilnění, než u bělochů

(45,4 x 1,53) / 5,1 = U černochů je 13,62krát vyšší pravděpodobnost, že budou nakonec zatčeni v případech znásilnění, než u bělochů

 

Graf ukazuje počet pachatelů loupeží:

(64,5 x 1,53) / 4,8 = U černochů je 20,56krát vyšší pravděpodobnost, že budou podezřelí v případech loupeže, než u bělochů

(58,9 x 1,53) / 6,2 = U černochů je 14,54krát vyšší pravděpodobnost, že budou nakonec zatčeni v případech loupeže, než u bělochů

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “U černého Newyorčana je 24x větší pravděpodobnost, že bude zatčen za vraždu, než u bílého

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout