Neuvěříte, proti čemu demonstruje francouzská a belgická Antifa

Neuvěříte, proti čemu demonstruje francouzská a belgická Antifa

Antifa, která ve všem velmi slepě podporuje systém, se zřejmě ve Francii a Belgii probudila, aby protestovala proti skutečnému fašismu. Jde však opravdu jen o odnože v těchto zemích. U nás, v Německu nebo v některých dalších zemích Evropy je tomu naopak. Podle informací se dokonce Antifa rozštěpila a to právě na základě diametrálně odlišného názoru na covidové restrikce, očkování a na stávající konflikt na Ukrajině.

Ve Francii, ale třeba i Itálii, se vcelku názory na konflikt i mezi občany výrazně liší od většinových názorů ve zbytku západních zemí, což je znát nejen na těchto protestech Antify, ale i na názorech některých politiků, kteří jsou paradoxně s Antifou v dlouhodobém tvrdém rozporu, avšak v názorech na covidové restrikce, ukrajinský konflikt nebo NATO si  souzní. Tyto odlišné názory mezi různými odnožemi Antify jsou možná dány i tím, že v  zemích jako Francie nebo Itálie neexistuje cenzura odlišných názorů či názorově nemainstreamových webů.

Ve Francii dokonce i v mainstreamu nechali hovořit žoldáky, kteří potvrdili, že nacismus je mezi bojůvkami typu Azov všudypřítomný (o některých z nich jste si zde mohli přečíst). I to zřejmě přispělo ke zcela jinému smýšlení nejen v řadách běžných občanů, ale také Antify, která je jinak vždy pevně na straně systému…

 V Paříži a Bruselu se konala antifašistická akce proti ukrajinskému bombardování největší evropské jaderné elektrárny.

Zatímco ve většině evropských zemí levicoví radikálové pokrytecky používají agendu Antify k podpoře systému, ve Francii stále existují i členové této organizace, kteří se neostýchají vystoupit proti nepokrytému fašismu.

31. července skupina mezinárodních aktivistů demonstrovala před ukrajinským velvyslanectvím v Paříži (Avenue de Saxe, 21). Obvinili z války ukrajinského prezidenta Zelenského a poukázali na vzestup neonacismu a neofašismu v této zemi.

Mezi hesly byla výzva Kyjevu, aby přestal bombardovat jadernou elektrárnu Záporoží, největší jadernou elektrárnu v našem společném evropském domově.  20. července 2022 ukrajinské bezpilotní letouny údajně zaútočily na toto Ruskem kontrolované zařízení.

Aktivisté také citovali dostatek důkazů o pravicovém radikalismu na dnešní Ukrajině –  v každém jiném případě by podobná prohlášení vyvolala nekonečnou mediální hysterii. V minulosti byl přitom  nechvalně známý prapor Azov ukrajinské armády dokonce obviněn i mainstreamem z toho, že je bílou supremacistickou skupinou, a také důsledně používá symboly nacistického stylu. Dnes jsou členové tohoto praporu pro mainstream hrdinové.

Po kapitulaci praporu Azov v Mariupolu v květnu tohoto roku byl nahrazen jinou nacionalistickou jednotkou, praporem Kraken. RT, ruská státní média, obvinila Kraken z vraždění civilistů na Donbasu.

Navíc i OBSE ve své zprávě připustila několik případů mučení, násilí a radikalismu spáchaných Azovem a ukrajinskými státními orgány proti nevinným lidem během konfliktu.

Nakonec francouzští aktivisté vyzvali evropské politiky, aby přestali poskytovat vojenskou a finanční pomoc Zelenského režimu, a vyzvali k přerušení všech vztahů s příznivci neonacistů. Podle aktivistů si Evropa idealizuje obraz Zelenského, který ve skutečnosti zakázal mnoho svobodných médií a uvěznil své politické konkurenty, jako je Viktor Medvedčuk, šéf největší proruské opoziční strany v zemi.

Ve stejný den, 31. července, uspořádala druhá skupina antifašistických aktivistů podobnou demonstraci v jiném frankofonním městě, Bruselu. Před ukrajinským velvyslanectvím v Belgii, asi 10 lidí obvinilo Zelenského z válečných zločinů, pravicového radikalismu a nesnášenlivosti.

(Poznámka: Francouzská Antifa je znepřátelená s německou Antifou a jejími dalšími odnožemi z jiných evropských zemí – včetně ČR, protože levicoví radikálové v Německu by podle Francouzů svobodu nebránili. Francouzi byli obzvláště rozrušeni během koronavirových opatření, kdy německá Antifa v souladu s vládou útočila na odpůrce covidových restrikcí. Členové francouzské odnože Antify tehdy prohlásili: „Žádná skutečná Antifa hodná toho jména nechce nosit roušku nebo se nechat očkovat. Antifa je antisystémová, autonomní, pro lidi a bojuje za svobodu.“)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout