Kvůli justičnímu pochybení je Nigerijec, který uštědřil Italce 23 bodných ran, na svobodě

Kvůli justičnímu pochybení je Nigerijec, který uštědřil Italce 23 bodných ran, na svobodě

V tomto případě sice pachatele neosvobodil verdikt, který by hovořil o psychickém onemocnění, jako je tomu obvykle, nicméně pokud je to zapotřebí, tak způsob, jak udržet obohacovače mimo vězení, se vždy najde.

Připomínám, že k incidentu došlo vloni, kdy 15letý Nigerijec přepadl 26letou Italku nedaleko od jejího domova, přičemž jí bezdůvodně zasadil 23 bodných ran. Mladá žena tento masakr přežila jen díky tomu, že k činu došlo blízko silnice, kde si jí záhy po činu všimli svědci, kteří jeli kolem místa masakru.

Po zjištění, že byl Afričan před pár dny propuštěn na svobodu a nezůstává ve vazbě údajně kvůli procedurální chybě, napsala nyní již zotavená oběť dopis, kterým na propuštění zločince reaguje:

„Náhodou jsme se dozvěděli“ – tak začíná otevřený dopis dívky – „zprávu o propuštění chlapce a jeho návratu domů.“

„Moje myšlenky“ – píše studentka zasažená sérií bodných ran při běhání na venkovské cestě nedaleko jejího domova – „směřovaly ke všem těm ženám, které už nahlásily jiného útočníka, možná dokonce pachatelé dostali i nějaký krátký trest po dlouhém a bolestném soudním procesu, aniž by jim to bránilo v následném páchání dalších násilných činů nebo dokonce vražd. A to kvůli neúčinnosti opatření určených k ochraně bezpečnosti obětí.“
Vysokoškolačka z Mogliana pak podtrhuje nepřípustnost chyby tohoto typu. A to je vlastně další silná pasáž jejího otevřeného dopisu, který včera zveřejnila místní média: „Byrokratické chyby nebo nedbalost tohoto typu jsou nepřípustné a nepochopitelné, zvláště jde-li o bezpečnost člověka a celé komunity“.

„Jakožto pro oběť“ – uzavírá svůj dopis Marta – „bylo pro mne destabilizující a skličující přijmout tuto zprávu. Výsledná psychická zátěž je nesmírná a ztěžuje již tak dlouhou, obtížnou, únavnou a nákladnou cestu, jejímž cílem je obnovení normálního životního stylu po prodělané epizodě násilí. Toto zotavení je dále komplikováno a ztěžováno situacemi jako je tato.  Výsledný dojem je nedostatečná pozornost příslušných úřadů k bezpečnostním potřebám oběti, a to i přes existenci trestu druhého stupně, který nebezpečnému násilníkovi potvrdil již prvoinstanční soud.“

Tolik z dopisu oběti, která přežila snad jen díky souhře mnoha náhod. Měla štěstí, že pachatel nezasáhl – ani při tak velkém počtu bodných ran – žádný životně důležitý orgán a také měla štěstí, že ji záhy po činu našli ležet u cesty.

Realita je taková, že italský stát a jeho soudci uplatňují právo pouze ve vzácných případech, kdy je obětí imigrant. Kdykoli jsou oběti Italové a útočníky obohacovači, pak se zákon neuplatňuje.

A byrokratická chyba s tím nemá nic společného. Už i prvoinstančním soudem původně schválený trest pár let vězení byl směšný. Ovšem propuštění zločince na svobodu, aniž by si odseděl byť jen zlomek trestu, je výsměchem oběti. Podle všeho verzi o procedurální chybě již většina Italů (a zřejmě ani oběť sama) nevěří.

Marta je jen jedním z mnoha podobných případů…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Kvůli justičnímu pochybení je Nigerijec, který uštědřil Italce 23 bodných ran, na svobodě

  1. Nikto nech si nerobí ilúzie, že predpokladaná nová „talianska“ vláda bude „vlastenecká“. Ani náhodou . Nebude sa v ničom odlišovať od Draghiho bandy. Teda na programe bude nielen neobmedzené vítanie celkom legálnych migrantov /napriek pekným rečiam o boji proti ilegálnej migrácii/ a ich ochrana /aj pred trestami za ťažké zločiny/ , ale aj fanatická podpora Izraela a jeho zločinov plus hysterické odmietanie vystúpenia z EÚ. Predstavitelia možných koaličných strán sa už k týmto témam vyjadrili celkom jasne. Meloniová je taká istá špina ako Salvini.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout