26letá Italka byla zmasakrována 23 bodnými ranami, nigerijský pachatel dostal pouze 6 let vězení

26letá Italka byla zmasakrována 23 bodnými ranami, nigerijský pachatel dostal pouze 6 let vězení

Asi jen náhoda tomu chtěla, že dívka loupežný útok nakonec přežila. Původní snaha soudu zbavit pachatele zodpovědnosti, snad dnes již nikoho neudiví. Každopádně se mladistvý pachatel dostane poměrně brzy na svobodu a kdykoli může svůj čin zopakovat…

Šest let a osm měsíců. Toto je rozsudek, který byl v úterý 14. prosince, ve zkrácené podobě uvalen na 15letého afrického imigranta, který 22. března večer napadl Martu Novello, 26letou studentku z Mogliana, a zasadil jí 23 bodných ran.

U mladého mulata, který byl obviněn z trestných činů pokusu o vraždu a pokusu o přitěžující loupež, byla uznána částečná nezpůsobilost. Zda to souvisí s psychiatrickým onemocněním, které chlapec měl v době spáchání skutku, nebo se silnou nezralostí, se dozvíme až po přečtení důvodů, které budou podány v řádné lhůtě 15 dnů.

Chudák, je prý nevyzrálý. Pouhých šest let za to, že 23krát bodl mladou dívku. Za pár let to bude dělat znovu.

Jak se útok odehrál?

Nigerijec odešel z domu s úmyslem provést loupež, pak dojel k mladé ženě na kole a odtáhl ji do příkopu na kraji silnice. Žádná rasová nenávist, jak tvrdil soud, navzdory 23 bodným ranám.

Marta po první operaci natržené plíce podstoupila druhou, která jí měla napravit  šlachu na ruce, kterou jí poranila jedna z bodných ran.

Boloňský soudní psychiatr Giovanni Battista Camerini, prohlásil 15letého mladíka za schopného chápat, co dělá. U soudu došlo i přesto k uznání dílčí vady a byl mu určen trest prvního stupně. Právník mladého muže,  Matteo Scussat z benátského soudu, oznámil odvolání, aby bylo uznáno plné psychické postižení pachatele. Tímto způsobem by měl být chlapec prohlášen za trestně nezodpovědného a mohl by zahájit cestu k uzdravení v komunitě.

V odvolání tak může dojít i k tomu, že bude tento násilník seznán psychicky nemocným a to i přes původní verdikt psychiatra, který ho považuje za zodpovědného za své činy. Zatím tedy vůbec není jisté, že si z trestu odsedí byť jediný rok….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “26letá Italka byla zmasakrována 23 bodnými ranami, nigerijský pachatel dostal pouze 6 let vězení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout