Další zprávy o amerických vojácích bojujících na Ukrajině

Další zprávy o amerických vojácích bojujících na Ukrajině

Válka na Ukrajině je ve skutečnosti válkou mezi Ruskem a NATO, resp. USA, Ukrajina samotná je jen válečným územím. Dlouhé roky bylo z Ruska slyšet varování před dalším rozšiřováním paktu na východ a v posledních měsících před invazí se tato varování zintenzivnila. Byla slyšet v různých Putinových projevech, přičemž reakcí Západu na tato varování byla další eskalace situace, až došlo k překročení stanovené „červené čáry“ a následné invazi.

I podle mezinárodního práva je mnoho západních zemí již dlouho stranami této záměrně vyprovokované války. Rusko zatím nahlas nepojmenovává tento problém, protože by to znamenalo přímou válku s NATO.

Podle vědecké služby Bundestagu dodávky zbraní na Ukrajinu nedělají ze země válečnou stranu. Ale je zde důležité upozornění, jak píše Scientific Service:

„Pouze pokud by kromě dodávek zbraní existovala také otázka instruování stran konfliktu nebo jejich výcviku k používání takových zbraní, bylo by možné opustit zabezpečenou oblast neválčení.“

Mezitím ukrajinské vojáky cvičí NATO na západních zbraních. A nejen to, dokonce se to děje mimo jiné i na německých cvičištích, či jiných cvičištích zemí NATO, kde se trénují v použití zbraní vyráběných v zemích NATO. Podle mezinárodního práva je NATO již stranou války v boji proti Rusku.

O předání průzkumných dat na Ukrajinu se dočtete ve zprávě:

„Tady jsou rozhodující přesné okolnosti: čím zásadnější se podpora stává a čím je na ní podporovaná strana, v našem případě Ukrajina, závislejší, tím více se blížíte k červené čáře. Strategicky relevantní informace tajných služeb mají přirozeně váhu. Podle jejich povahy jsou však samozřejmě tajné a pro protistranu je těžké nebo nemožné je prokázat.“

New York Times na začátku května obsáhle informovaly o tom, jak podrobná průzkumná data předávaly USA do Kyjeva. Vše zašlo až tak daleko, že USA pomáhaly vybrat cíle pro útok, což by rozhodně znamenalo zapojení USA do války. V USA nebyla pravdivost článku v New York Times zpochybňována, místo toho byla vznesena kritika za jeho zveřejnění.

Západ oznámil, že Moskva, vlajková loď ruské Černomořské flotily, byla potopena ukrajinskou raketou Neptun. To je velmi nepravděpodobné, nicméně nepravděpodobné je i oficiální ruské vysvětlení, které hovoří o požáru, který způsobil výbuch a potopení lodi.

Pravděpodobnější je, že „Moskvu“ zasáhly střely Harpoon, případně jiné moderní protilodní střely NATO. Velmi čtivý rozbor najdete zde .

Přestože „Moskva“ byla 40 let stará loď, byla vybavena nejmodernějšími radary a traduje se, že Černomořská flotila dnes žádné protiletadlové a protiraketové radary dlouhého dosahu nemá, s výjimkou těch, které mají na základně na Krymu. Takže potopení „Moskvy“ bylo pro ruské odpůrce strategickým úspěchem a jistě létaly špunty od šampaňského  i v NATO, protože ztráta této lodi značně oslabuje ruskou černomořskou flotilu.

Je podezřelé, že „Moskva“ neviděla přicházet žádné střely, žádná protiopatření nebyla provedena. Existují pro to tři možná vysvětlení: buď posádka jednoduše usnula, což se v bojové zóně pravděpodobně nestane, nebo je pravdivá ruská verze o nezúčastněné palbě, která je také nepravděpodobná, nebo „Moskvu“ zasáhla sofistikovaná střela, kterou bylo obtížné detekovat radarem.

USA dodaly Ukrajině systémy HIMARS, které pro Rusko představují docela problém. Jejich střely jsou velmi přesné a těžko zachytitelné. Některé rakety HIMARS jsou navíc naváděny GPS, což by také poukazovalo na skutečné zapojení USA do války.

Maria Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, řekla 14. července na pravidelné tiskové konferenci, že USA poskytují Kyjevu zpravodajské informace a posílají školitele, aby pomohli Kyjevu použít několik raketových systémů HIMARS proti civilním cílům na Donbasu, aby mířil „správně“.  Vyjmenovala případy ostřelování civilních cílů na Donbasu systémy HIMARS a dodala :

„Masivní útoky na Doněck a jeho předměstí pokračují bez omezení. Střílí se konkrétně do obytných čtvrtí, obchodů, tržnic, zdravotnických zařízení a dalších společensky významných zařízení. Ukrajinské ozbrojené síly široce nasazují vícenásobné raketové systémy HIMARS, které obdržely od Spojených států amerických. To vše se děje s přímou podporou Spojených států, které nejenže poskytují Kyjevu nezbytná zpravodajská data, ale také tajně vyslaly své školitele, aby pomohli představitelům ukrajinského režimu „dosáhnout správného cíle“. To potvrzují četné zprávy v ukrajinských sociálních médiích a západním tisku.

Nyní to potvrdil zástupce velitele vojenské správy v Chersonu, kde Ukrajina říká, že plánuje velkou ofenzívu a kde jsou systémy HIMARS v současné době nasazovány v masivním měřítku. Dne 23. července prohlásil :

„Ne Ukrajinci, ale Američané střílí s HIMARS a dělají to na 100 %, protože HIMARS mají sofistikovaný satelitní zaměřovací systém, který jim umožňuje přesně určit cíl. Každý hlupák dokáže stisknout jednoduché tlačítko, ale tady musíte pracovat se složitým systémem. To jsou americké zbraně a americké satelity, žádné ukrajinské satelity neexistují. Takže toto je dílo Američanů, kteří sní o tom, že tato válka bude trvat navždy.“

Podle neoficiálních zpráv jsou mezi údajnými západními žoldáky bojujícími na Ukrajině aktivní vojáci NATO, kteří formálně vystoupili z armád svých zemí. Podle neoficiálních zpráv, které se proslýchají v Doněcku, jsou to oni, kdo mají na starosti provozování systémů HIMARS.

V srpnu pravděpodobně dojde na Ukrajině k masivní eskalaci. Země NATO pod vedením USA dělají vše pro prodloužení války. Riskují tím i přímou konfrontaci s Ruskem. 

Jsme tedy svědky velmi nebezpečné hry s ohněm…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.7]

2 thoughts on “Další zprávy o amerických vojácích bojujících na Ukrajině

  1. Tož ono veškeré to násilí na Ukrajině již od fuck Majdanu je v režii USA. Jinak současná Ukrajina vedená banderovskou juntou je zcela závislá na USA ve všech ohledech. Ekonomicky by se bez amerických a západních půjček režim v Kyjevu okamžitě zřítil a neměl by jak financovat válku a dokonce ani svůj vlastní provoz a veřejné služby. Vojensky je zcela závislý na dodávkách zbraní, střeliva, zpravodajských informací, bez nichž by okamžitě vojensky zkolaboval.

    Rusko v této americké zástupné válce doposud nevytáhlo svůj těžký (nejtěžší jsou jaderné zbraně) kalibr a jede jak se říká dál pouze na půl plynu. Dokonce juntě doposud ani neodstavilo přísun energií (ropy, plynu, elektřiny) a nerozbombardovalo na západní Ukrajině komunikace, uzly, železnice, elektrárny, přehrady…

    Američané si ve své další válce na Ukrajině koledují o další výprask.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout