Rakousko: Náhodní kolemjdoucí zachránili ženu, kterou se pokusil její syrský manžel na ulici podřezat

Rakousko: Náhodní kolemjdoucí zachránili ženu, kterou se pokusil její syrský manžel na ulici podřezat

Stále více takzvaných „domácích muslimských zabijaček“ – jak se někdy nazývají zločiny ze cti – se odehrává dokonce i na veřejnosti. To nakonec někdy nejspíš zachrání život zamýšlené oběti, většinou ženy, která se nechová jako správná muslimka.

K podobnému případu došlo i ve stále více obohacovaném Rakousku, kde by zřejmě Syřan svůj zrůdný čin dokonal, nebýt náhodných svědků…

Žena vděčí odvážným kolemjdoucím, že přežila útok nožem svého žárlivého partnera na Donaulände v Linci: Protože se muž nebyl schopen uklidnit, zdravotní sestra ho kopla nohama do zad  a do odvážné záchranné operace byl  zapojen i pastor .

Dva syrští žadatelé o azyl (jemu je 52, jí 41) se v pondělí večer hádali. Jednalo se zřejmě o to, že žena měla kontakt s jiným mužem prostřednictvím sociálních médií, což se nelíbilo jejímu partnerovi. Oba v průběhu sporu opustili svůj byt, jedenáctiletá dvojčata zůstala doma. Na ulici muž údajně napadl ženu nožem na koberce, který měl náhodou s sebou. Již druhý řez způsobil masivní zranění krku, popsala mluvčí státního zastupitelství Ulrike Breitenederová. .

Byl to „řetězec šťastných okolností“, který zachránil ženu před smrtí, řekl ve středu ředitel státní policie Andreas Pilsl v rozhovoru s Breitenederovou. Muž byl obviněn z pokusu o vraždu a hrozí mu tak deset až 20 let vězení nebo dokonce doživotí – v případě odsouzení (nebude-li seznán psychicky nemocným jako většina jeho souvěrců). Nyní je ve vazbě.

Vyšetřovatelé předpokládají, že žena by nepřežila, kdyby kolemjdoucí odvážně nezasáhli, všichni náhodou procházeli kolem místa činu: Nejodvážnější byla zdravotní sestra, která kopla nohama do zad pachatele a ukončila útok. Kněz se také snažil udržet muže daleko od ženy. Duchovnímu pak bylo nožem vyhrožováno. Lékař, který jel kolem autem, okamžitě poskytl první pomoc a nakonec přijela sanitka, jejíž posádka okamžitě ošetřila ženu a odvezla ji do nemocnice. Počáteční ohrožení života bylo odvráceno nouzovou operací.

Syřan byl zatčen na místě. Tvrdí, že si dokáže vzpomenout na spor a své zatčení, ale ne na samotný čin. Podle prokuratury jej však ani on nepopírá. Je vyšetřován pro pokus o vraždu a nebezpečné výhrůžky duchovnímu.

Oběť (41) již byla také vyslýchána v nemocnici. Muž na ni zaútočil zčistajasna. Její manžel – oba jsou manželé podle islámského práva – jí chtěl vzít mobilní telefon, aby zjistil, s kým je v kontaktu. Údajný pachatel ještě nebyl policii oficiálně znám, dokonce ani incidenty v souvislosti s domácím násilím nebyly dříve známy. Děti jsou v současné době ubytovány v soukromé péči.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Rakousko: Náhodní kolemjdoucí zachránili ženu, kterou se pokusil její syrský manžel na ulici podřezat

  1. „…která kopla nohama do zad pachatele…“
    – Oboma súčasne, alebo najskôr jednou a potom druhou?
    – Čím sa dá ešte kopnúť, keď nie len nohami?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout